Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Μηνύματα
959
Likes
5.226
Και εδώ οι προϋποθέσεις εισόδου στην χώρα μας έως την ερχόμενη Πέμπτη.
ΥΠΑ: Αυξάνονται οι τρίτες χώρες που οι ταξιδιώτες θα εισέρχονται στην Ελλάδα | Ποιές είναι οι χώρες - ΧΡΗΜΑ & ΤΟΥΡΙΣΜΟΣ money-tourism.gr
Μια ερώτηση να κάνω αν κάποιος γνωρίζει.Στην παράγραφο για το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό αναφέρει το "δύναται".Δηλαδή δεν είναι υποχρεωτικό;Μπορείς να επιστρέψεις και με πχ χαρτί pcr εργαστηρίου;
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Καλησπέρα σας. Ξέρει κανεις στην Τουρκία εαν ειναι υποχρεωτικές οι μάσκες σε εξωτερικούς χώρους ; Δυστυχως ψαχνοντας στο Internet εχω δει άρθρα που υποστηρίζουν και τα 2 ....
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
Χαιρετώ την παρέα :)
Ερώτηση: Μπορώ να φτιάξω το plf επιστροφής την ημέρα που φεύγω από Ελλάδα; Το λέω για να το έχω έτοιμο και να μην ασχολούμαι στην Ιταλία με αυτό. Δηλαδή υπάρχει περιορισμός πόσες μέρες πριν θα έχει κάνει το plf επιστροφής;;; Μιλάμε για 5ήμερο ταξίδι στην Ιταλία.
Ευχαριστώ.
 

ANASTAPAP

Member
Μηνύματα
211
Likes
1.119
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ..
Χαιρετώ την παρέα :)
Ερώτηση: Μπορώ να φτιάξω το plf επιστροφής την ημέρα που φεύγω από Ελλάδα; Το λέω για να το έχω έτοιμο και να μην ασχολούμαι στην Ιταλία με αυτό. Δηλαδή υπάρχει περιορισμός πόσες μέρες πριν θα έχει κάνει το plf επιστροφής;;; Μιλάμε για 5ήμερο ταξίδι στην Ιταλία.
Ευχαριστώ.
Εγώ το έκανα πριν αναχωρήσω για Ιταλία,δηλαδή 4 μέρες πριν την επιστροφή.Σου στέλνουν επιβεβαίωση στο e-mail,αλλά το pdf με qr code έρχεται στο mail,μετά τα μεασάνυχτα της ημέρας αναχώρησης..
 
Μηνύματα
2.490
Likes
3.197
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Χαιρετώ την παρέα :)
Ερώτηση: Μπορώ να φτιάξω το plf επιστροφής την ημέρα που φεύγω από Ελλάδα; Το λέω για να το έχω έτοιμο και να μην ασχολούμαι στην Ιταλία με αυτό. Δηλαδή υπάρχει περιορισμός πόσες μέρες πριν θα έχει κάνει το plf επιστροφής;;; Μιλάμε για 5ήμερο ταξίδι στην Ιταλία.
Ευχαριστώ.
οπως σου απάντησε και ο/η ANASTAPAP ναι μπορείς να το κάνεις και νωρίτερα ,στην ελλάδα δηλ, με την ησυχία σου
σε τηλ επικοινωνία μαζί τους(με την πολ.προστασία)μου είχανε πεί ότι ΔΕΝ υπάρχει περιορισμός στο..νωρίτερα....,
(και πράγματι έτσι το είχα κάνει κι εγώ κι έτσι θα τοκάνω)
χωρίς να μου πουν ακριβώς αριθμό ημερών,πόσο νωρίτερα...
για το αργότερα ξέρουμε αναφέρεται παντου
 
Last edited:

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
Ευχαριστώ πολύ ANASTAPAP και romantic woman ... να είσαστε καλά.
Με Ryanair πετάω για Μπέργκαμο και από εκεί θα βρω κάποιο ΜΜΜ για Τορίνο (προορισμός).
Κι εσείς με Ryanair πήγατε; Δέχονται στην Ryanair τα Rapid Test και στην επιστροφή, έτσι δεν είναι; Ή θέλει pcr?
Ευχαριστώ.
 

Яна

Member
Μηνύματα
264
Likes
290
Συγγενικό μου πρόσωπο έκανε χθες rapid test σε κινητή μονάδα του ΕΟΔΥ και μετά από λίγες ώρες το αποτέλεσμα καταχωρίστηκε στο ευρωπαϊκό πιστοποιητικό. Στο τελευταίο αναγράφεται πλέον:
Type of test: rapid immunoassay (δεν γράφει rapid antigenic) και
Result of the test: αρνητικό/not detected (δεν γράφει negative).
Για είσοδο στη Γερμανία, η οποία ζητάει
"negative antigen rapid test result", λέτε να έχουμε πρόβλημα;
Negative δεν γράφουν ποτέ. Not detected γράφουν και τα pcr
 

Яна

Member
Μηνύματα
264
Likes
290
δηλαδη αν βρεθω θετικος στην ισπανια πριν φυγω για ελλαδα ,ειμαι υποχρεωμενος να κατσω καραντινα εκει και οχι να γυρισω ελλαδα και να μπω καραντινα εδω?
Ειναι σιγουρο αυτο?
Μηπως υπαρχει καπου η νομοθεσια να την διαβασω?

Συγνωμη για την ταλαιπωρια :)
Φυσικά
 

Яна

Member
Μηνύματα
264
Likes
290
Καλησπέρα σας. Ξέρει κανεις στην Τουρκία εαν ειναι υποχρεωτικές οι μάσκες σε εξωτερικούς χώρους ; Δυστυχως ψαχνοντας στο Internet εχω δει άρθρα που υποστηρίζουν και τα 2 ....
Πριν λίγο καιρό που την επισκέφτηκα, μου είπαν στο ξενοδοχείο ότι κανονικά είναι υποχρεωτική, αλλά στο δρόμο πολύ λίγοι φορούν. Ούτε στο ξενοδοχείο, δηλαδή, δεν φορούσαν. Μόνο στα αξιοθέατα εσωτερικού χώρου είδα να φορούν σε μεγάλο βαθμό (όχι όλοι).
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Για να πάει κανείς Ιρλανδία τι μέτρα ισχύουν γνωρίζετε μήπως; Με rapid είσαι οκευ; Ή χρειάζεται κάτι παραπάνω;
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.640
Ερώτηση, plf συμπληρωνουμε και κατά την έξοδο από την Ελλάδα? Πάω Δανία τη Δευτέρα.... Δε βρήκα κάπου κάτι
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.443
Likes
4.445
Ερώτηση, plf συμπληρωνουμε και κατά την έξοδο από την Ελλάδα? Πάω Δανία τη Δευτέρα.... Δε βρήκα κάπου κάτι
Ελληνικό plf (αναχώρησης) δε συμπληρώνεις, δε γνωρίζω αν υπάρχει υποχρέωση αντίστοιχου Δανέζικου εγγράφου για την άφιξη εκεί
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom