Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Συγνώμη 😞 Για σύντομα υπολόγιζες;
Ε ναι....βέβαια φιλοδοξώ να έχω κάνει την 3η δόση ως τότε οπότε δεν ανησυχώ ότι θα βρεθώ θετική. Απλά ανησυχώ μήπως αυτό είναι προάγγελος για χειρότερα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Ε ναι....βέβαια φιλοδοξώ να έχω κάνει την 3η δόση ως τότε οπότε δεν ανησυχώ ότι θα βρεθώ θετική. Απλά ανησυχώ μήπως αυτό είναι προάγγελος για χειρότερα.
Καταραμένη αβεβαιότητα...Ψυχάκηδες μας κατάντησες.... :haha:
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με τις κόκκινες χωρες ; Αν είσαι πλήρως εμβολιασμενος υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα αν πηγαίνεις / έρχεσαι από αυτές ;
 

Traveler5

Member
Μηνύματα
82
Likes
16
Πουθενα!! Δεν υπαρχει μέρος για μη εμβολιασμενους μεσα στο χειμωνα!!
Γιατί δεν υπάρχει? Δεν ζήτησα μέρος που να είναι χωρίς έλεγχο,απλά ρώτησα ιδέες για προορισμό που για την είσοδο και την διαμονή να μη θέλει ποιστοποιτικο εμβολιασμού και να μπορείς να πας με rapid/pcr test που μια χαρά γίνεται έλεγχος και με αυτά
 

Foteini faih

Member
Μηνύματα
30
Likes
17
Γιατί δεν υπάρχει? Δεν ζήτησα μέρος που να είναι χωρίς έλεγχο,απλά ρώτησα ιδέες για προορισμό που για την είσοδο και την διαμονή να μη θέλει ποιστοποιτικο εμβολιασμού και να μπορείς να πας με rapid/pcr test που μια χαρά γίνεται έλεγχος και με αυτά

Σουηδία, Δανία πολύ εύκολα 😊
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Κάπου διάβασα ότι μέσα στη βδομάδα ή κομισιόν θα αποφασίσει αν τα ταξίδια στην Ευρώπη θα επιτρέπονται μόνο σε όσους έχουν εμβολιαστεί και με τις τρεις δόσεις :(
Δεν ξέρω αν θα ισχύσει έτσι πάντως σφίγγει ο κλοιός
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Κάπου διάβασα ότι μέσα στη βδομάδα ή κομισιόν θα αποφασίσει αν τα ταξίδια στην Ευρώπη θα επιτρέπονται μόνο σε όσους έχουν εμβολιαστεί και με τις τρεις δόσεις :(
Δεν ξέρω αν θα ισχύσει έτσι πάντως σφίγγει ο κλοιός
Δεν είναι και πολύ λογικό ...3 δόσεις ελάχιστοι έχουν κάνει...για ράδιο αρβύλα μου φαίνεται αυτό...δεν αμφιβάλλω πως το διάβασες , αμφιβάλλω την εγκυρότητα του site
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Κάπου διάβασα ότι μέσα στη βδομάδα ή κομισιόν θα αποφασίσει αν τα ταξίδια στην Ευρώπη θα επιτρέπονται μόνο σε όσους έχουν εμβολιαστεί και με τις τρεις δόσεις :(
Δεν ξέρω αν θα ισχύσει έτσι πάντως σφίγγει ο κλοιός
Μπορεί αλλα παλι, νομιζω σε αυτην την περίπτωση τριτη δόση θα πρέπει να κάνεις αμα περάσουν 9 μηνες απο τη δεύτερη δοση ή 6 μηνες αν είσαι πανω των 65,όπως εκανε η Γαλλια πρόσφατα.. .. Για τους υπόλοιπους που έχουν εμβολιαστεί πρόσφατα θα ηταν παραλογο να ζητηθεί κατι...
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
δεν θα το έγραφα αν δεν το έβλεπα σε έγκυρο site....βάζω ένα λινκ εδώ αλλά υπάρχει σε πολλά ακόμη, προφανώς είναι σκέψη ακόμα αλλά κάτι μαγειρεύουν με τις ημερομηνίες λήξης των πιατοποιητικών.

Πώς η τρίτη δόση «απειλεί» την ισχύ του πιστοποιητικού εμβολιασμού - Τι συμβαίνει σε άλλες χώρες, το πρόβλημα με τα ταξίδια | in.gr
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.523
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom