Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Για εμάς να ανησυχείτε, όχι για τους Δανούς... Που σε λίγο έτσι που πάμε θα μας βάλουν όλα τα κράτη σε "κόκκινη λίστα" και δε θα πάμε πουθενά χωρίς τεστ, εμβολιασμένοι κ μη (μη πω και καραντίνα)

Βέβαια εκεί κατά το Μάιο θα είναι όλα πάλι καλά και θα μας θυμηθούν όλοι για τις διακοπές τους
 
Last edited:

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για εμάς να ανησυχείτε, όχι για τους Δανούς... Που σε λίγο έτσι που πάμε θα μας βάλουν όλα τα κράτη σε "κόκκινη λίστα" και δε θα πάμε πουθενά χωρίς τεστ, εμβολιασμένοι κ μη (μη πω και καραντίνα)

Βέβαια εκεί κατά το Μάιο θα είναι όλα πάλι καλά και θα μας θυμηθούν όλοι για τις διακοπές τους
αυτό είναι το θέμα! Μην κοιτάτε τι γίνεται εκτός, εμείς εδώ πάμε με 1000 στο γκρεμό και μόλις κοκκινίσουμε θα μας πετάξουν οι υπόλοιποι απέξω, θα αρχίσουν πάλι να ζητάνε pcr ασχέτως πιστοποιητικών και το χειρότερο καραντίνα!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
αυτό είναι το θέμα! Μην κοιτάτε τι γίνεται εκτός, εμείς εδώ πάμε με 1000 στο γκρεμό και μόλις κοκκινίσουμε θα μας πετάξουν οι υπόλοιποι απέξω, θα αρχίσουν πάλι να ζητάνε pcr ασχέτως πιστοποιητικών και το χειρότερο καραντίνα!
Σημερα βγηκε ο χαρτης του ECDC, ηδη κοκκινισαμε οπως η μιση Ευρωπη ειμσστε κοκκινο βαθυ. Δεν θα γινει καραντινα, η ταση διεθνως ειναι για προγραμμα 2 G. Αν δεν πιασει, θα φανει το καταχειμωνο.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Δεν θα γινει καραντινα, η ταση διεθνως ειναι για προγραμμα 2 G.
μιλάω για τις τρίτες χώρες....λέω μήπως σε λίγο αν θέλεις να πας Αφρική, Ασία (όσες άνοιξαν) και αλλού μήπως μόλις ακούν Ευρώπη να λένε....ευχαριστούμε πολύ δεν θα πάρουμε!
κι επειδή τέτοιο ταξίδι έχω κατά νου διστάζω να κλείσω....
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.115
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
μιλάω για τις τρίτες χώρες....λέω μήπως σε λίγο αν θέλεις να πας Αφρική, Ασία (όσες άνοιξαν) και αλλού μήπως μόλις ακούν Ευρώπη να λένε....ευχαριστούμε πολύ δεν θα πάρουμε!
κι επειδή τέτοιο ταξίδι έχω κατά νου διστάζω να κλείσω....
Αφρική ηθελε pcr ετσι κιαλλιως και στο πήγαινε και στο ελα στις πιο πολλες χωρες.. Απο τη στιγμη που δεν μας κλείσανε πέρυσι την προσβαση, νομιζω για λίγο μονο, δυσκολα να μας κλείσουν φέτος.. Ασια οντως αφου ειναι κλειστά ακομα τι να λεμε.. Ισως αυτες ανοίξουν μια και καλη οοοοταν,ιδιως χώρες της Απω Ανατολής.. Πάντως Ταϊλάνδη που πρόσφατα ανακοίνωσε τη νεα κατάσταση νομίζω ειναι εφικτή για το επόμενο διάστημα, προλαβαίνει οποίος θελει. Μετα βλέπουμε παλι.
 
D

Delmem38110

Guest
μιλάω για τις τρίτες χώρες....λέω μήπως σε λίγο αν θέλεις να πας Αφρική, Ασία (όσες άνοιξαν) και αλλού μήπως μόλις ακούν Ευρώπη να λένε....ευχαριστούμε πολύ δεν θα πάρουμε!
κι επειδή τέτοιο ταξίδι έχω κατά νου διστάζω να κλείσω....
αυτό ακριβώς φοβάμαι κι εγώ για το επόμενο καλοκαίρι βλέποντας πως λειτούργησε και η Αργεντινή και η Χιλή φέτος αλλά και πέρυσι . αλλά παρόλα αυτά έχω αγοράσει τα εισητηρια και κλείσει ξενοδοχεία με εναλλακτικές ώστε ότι και να γίνει σε αυτές, λόγω δικού τους χειμώνα, να κάνουμε τις διακοπές μας.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.761
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Για το αμέσως επόμενο διάστημα είμαστε οκ συμφωνώ....Εγώ για το λίγο πιο μετά ανησυχώ. Στο καταχείμωνο (το δικό μας).
Η Αφρική όχι δν ζητάνε όλοι Pcr, η μία πίσω από την άλλη οι χώρες αίρουν την υποχρέωση-έχω φίλη που είναι ήδη εκεί και ταξιδεύει μόνο με το πιστοποιητικό.
Τέλος πάντων εγώ σκέφτομαι πως αν κλείσω τώρα για το Γενάρη μπορεί να παν άκλαφτα και δυστυχώς αυτά που θέλω δεν έχουν refund οπότε το τρενάρω και θα το δω τέλος του μήνα όχι πως θα βελτιωθεί κάτι, θα ρίξω τα χαρτιά ξέρω γω :rolleyes:
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.115
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Η Αφρική όχι δν ζητάνε όλοι Pcr, η μία πίσω από την άλλη οι χώρες αίρουν την υποχρέωση-έχω φίλη που είναι ήδη εκεί και ταξιδεύει μόνο με το πιστοποιητικό.
Θετικο αυτο ,ενα "αγχος'' λιγοτερο...Σε καποια φαση ,υποσαχαριες χωρες κυριως ,θελανε γενικα ,δε σε ανεβαζανε καν οι αεροπορικες στο αεροπλανο,εκει το εχω αφησει λιγο καιρο πριν..
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.075
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Εγώ το έχω πάρει απόφαση πλέον ότι από δω και πέρα θα είμαστε σαν τις αρκούδες δηλαδή το χειμώνα θα πέφτουμε σε χειμερία νάρκη και την άνοιξη θα αρχίζουμε πάλι το σουλάτσο
 
Last edited:

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εγώ το έχω πάρει απόφαση πλέον ότι από δω και πέρα θα είμαστε σαν τις αρκούδες δηλαδή το χειμώνα θα πέφτουμε σε χειμερία νάρκη και την άνοιξη Θα αρχίζουμε πάλι το σουλάτσο
Υπάρχουμε και εμείς... Που αγαπάμε χειμώνα... Ντροπής πράματα.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
με απλα λογια ....Περιοχες που βασιζονται στον ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ Τουρισμο, καταλυματα θερετρα ξενοδοχεια επιχειρησης σηκωνουν το μεγαλυτερο βαρος και κινδυνευουν απο κλεισιμο και Πτωχευση!

Απεναντιας περιοχες του Νοτου (ααα ρε πλαντευτρα Μεσογειο...) που βρεχονται απο θαλλασα, παραλιακη ζωνη εχουν περισσοτερες επιλογες για "ΕΞΩ" δραστηριοτητες και ειναι εν τελει πιο κοντα στο ανοιξιατικο - καλοκαιρινο μοντελο .....θα ΒΟΥΛΙΑΞΟΥΝ και θα χεστουν στο ταληρο και φετος!!!
Ετσι το βλεπω!!!! Ζωνη 2 ταχυτητων να πηγαινει και στην Οικονομια!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom