Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

alma

Member
Μηνύματα
3.726
Likes
15.092
Μια και γράφουμε για όλες τις χώρες, εκτός από το αντίστοιχο θέμα, ας γράψουμε κι εδώ για το Ισραήλ.

Και στο Ισραήλ ανεμβολίαστοι τουρίστες δεκτοί λοιπόν.

Τεστ και οι εμβολιασμένοι και οι ανεμβολίαστοι.

COVID-19: Unvaccinated tourists allowed into Israel from March 1
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Μια και γράφουμε για όλες τις χώρες, εκτός από το αντίστοιχο θέμα, ας γράψουμε κι εδώ για το Ισραήλ.

Και στο Ισραήλ ανεμβολίαστοι τουρίστες δεκτοί λοιπόν.

Τεστ και οι εμβολιασμένοι και οι ανεμβολίαστοι.

COVID-19: Unvaccinated tourists allowed into Israel from March 1
@alma Ευχαριστούμε , μέχρι πότε θα ισχύει το μέτρο ;;;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand

kgiotas

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Γεια σε όλους,

Τέλος του μήνα θα ήθελα να ταξιδέψω Ιρλανδία. Επειδή το Ελληνικό πιστοποιητικό λήγει στο 3μηνο, θα έχω κάποιο πρόβλημα αν ταξιδέψω με το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό που λήγει σε 270 ημέρες σύμφωνα με αυτό;

Ολοκλήρωσα τον εμβολιασμό τέλη Δεκέμβρη (όχι το booster shot).Το εισιτήριο (που ήταν και φθηνό!) έχει την αναχώρηση 2 ημέρες μετά τη λήξη του ελληνικού πιστοποιητικού.

Σύμφωνα με το site της κυβέρνησης στην Ιρλανδία αυτό αρκεί. Με προβληματίζει η αναχώρηση και η επιστροφή από/προς το αεροδρόμιο της Αθήνας. Δε θέλω να πάω στο αεροδρόμιο και η εφαρμογή να βγάλει κόκκινο στο πιστοποιητικό μου!

Το travel.gov.gr αναφέρει και αυτό 270 ημέρες από τον εμβολιασμό.

Έχει κανείς ταξιδέψει με αυτό τον τρόπο; Αν ναι, το δέχονται;
Επίσης γνωρίζει κανείς που πρέπει να ρωτήσω για να μάθω περισσότερες πληροφορίες;

Ευχαριστώ!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.432
Likes
4.416
Γεια σε όλους,

Τέλος του μήνα θα ήθελα να ταξιδέψω Ιρλανδία. Επειδή το Ελληνικό πιστοποιητικό λήγει στο 3μηνο, θα έχω κάποιο πρόβλημα αν ταξιδέψω με το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό που λήγει σε 270 ημέρες σύμφωνα με αυτό;

Ολοκλήρωσα τον εμβολιασμό τέλη Δεκέμβρη (όχι το booster shot).Το εισιτήριο (που ήταν και φθηνό!) έχει την αναχώρηση 2 ημέρες μετά τη λήξη του ελληνικού πιστοποιητικού.

Σύμφωνα με το site της κυβέρνησης στην Ιρλανδία αυτό αρκεί. Με προβληματίζει η αναχώρηση και η επιστροφή από/προς το αεροδρόμιο της Αθήνας. Δε θέλω να πάω στο αεροδρόμιο και η εφαρμογή να βγάλει κόκκινο στο πιστοποιητικό μου!

Το travel.gov.gr αναφέρει και αυτό 270 ημέρες από τον εμβολιασμό.

Έχει κανείς ταξιδέψει με αυτό τον τρόπο; Αν ναι, το δέχονται;
Επίσης γνωρίζει κανείς που πρέπει να ρωτήσω για να μάθω περισσότερες πληροφορίες;

Ευχαριστώ!
Το τρίμηνο που το είδες?
Με το Ευρωπαϊκό πιστοποιητικό θα είσαι ΟΚ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.529
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom