Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Βγήκε κάτι επίσημο για τα plf; Για μετά τις 21;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Βγήκε κάτι επίσημο για τα plf; Για μετά τις 21;
επισημο στη χωρα αυτη ειναι οτι γραφεται σε φεκ. και βεβαια ακομα δεν εχει βγει. προφανως θα βγει λιγο πριν τις 21/3 οπως εχουν πει.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
. Travellers arriving in Greece, during the period from 07.03.2022 until 21.03.2022, holding a European Union Digital Covid Certificate (EU Digital COVID Certificate) are not obliged to show an extra negative COVID test result upon their arrival.
Protocol for Arrivals in Greece - travel.gov.gr
Θα τρελαθώ τελείως, δε γίνεται...

Αυτή η παράγραφος που παρέθεσες και που όντως αναφέρεται στην ιστοσελίδα, πώς συνάδει με το παρακάτω, που είναι γραμμένο λίγες σειρές πιο κάτω στην ίδια σελίδα;;!

C. Travellers arriving in Greece from ALL other countries, regardless of their vaccination status or proof of recovery, are required to display a negative molecular test result (PCR) for Covid-19 performed up to 72 hours before the scheduled arrival or a negative Rapid Antigen test result for Covid-19 performed up to 24 hours before the scheduled arrival.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.680
Likes
50.540
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Θα τρελαθώ τελείως, δε γίνεται...

Αυτή η παράγραφος που παρέθεσες και που όντως αναφέρεται στην ιστοσελίδα, πώς συνάδει με το παρακάτω, που είναι γραμμένο λίγες σειρές πιο κάτω στην ίδια σελίδα;;!

C. Travellers arriving in Greece from ALL other countries, regardless of their vaccination status or proof of recovery, are required to display a negative molecular test result (PCR) for Covid-19 performed up to 72 hours before the scheduled arrival or a negative Rapid Antigen test result for Covid-19 performed up to 24 hours before the scheduled arrival.
Air France από Κούβα μου απάντησε χτες πως δε θα επιτρέπει σε πελάτες χωρίς pcr να επιβιβαστουν . Μου είπαν ότι έτσι ερμηνεύουν τις οδηγίες και τσι το έχουν συμπεριλάβει στο traveldoc τους.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Air France από Κούβα μου απάντησε χτες πως δε θα επιτρέπει σε πελάτες χωρίς pcr να επιβιβαστουν . Μου είπαν ότι έτσι ερμηνεύουν τις οδηγίες και τσι το έχουν συμπεριλάβει στο traveldoc τους.
Ε παραιτούμαι, δε μπορώ αυτήν την παράνοια:harakiri:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θα τρελαθώ τελείως, δε γίνεται...

Αυτή η παράγραφος που παρέθεσες και που όντως αναφέρεται στην ιστοσελίδα, πώς συνάδει με το παρακάτω, που είναι γραμμένο λίγες σειρές πιο κάτω στην ίδια σελίδα;;!

C. Travellers arriving in Greece from ALL other countries, regardless of their vaccination status or proof of recovery, are required to display a negative molecular test result (PCR) for Covid-19 performed up to 72 hours before the scheduled arrival or a negative Rapid Antigen test result for Covid-19 performed up to 24 hours before the scheduled arrival.
εννοει οτι αποδεχονται ευρωπαικο πιστοποιητικο απο τις χωρες ΕΕ η τις 35 που εχουν προσχρησει σε αυτο η ηπα, καναδας, αυστραλια. οι υπολοιποι pcr/rapid. εχει σημασια το πιστοποιητικο οχι η χωρα αναχωρησης η εθνικοτητα.
δεν το γραψα εγω, θα το εκανα πιο λιανα. στο φεκ ειναι λιγο πιο ξεκαθαρο.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Air France από Κούβα μου απάντησε χτες πως δε θα επιτρέπει σε πελάτες χωρίς pcr να επιβιβαστουν . Μου είπαν ότι έτσι ερμηνεύουν τις οδηγίες και τσι το έχουν συμπεριλάβει στο traveldoc τους.
δικαιωμα τους. κ καπου στο αφρικα δεν μπαινεις στο αεροδρομιο χωρις pcr. οπου κ να πηγαινεις κ με οποιαδηποτε εταιρεια. παντελως αδιαφορο. pcr απο "εγκεκριμενα" εργαστηρια φυσικα...(50$ το pcr, 150$ το αρνητικο pcr). πανω απ ολα η ασφαλεια.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
. εχει σημασια το πιστοποιητικο οχι η χωρα αναχωρησης η εθνικοτητα.
Αν ισχύει αυτό γιατί συμβαίνουν περιστατικά σαν κι αυτό που αναφέρει ο yorgos ή ο oresctcrete (που ζητάνε από επιβάτες pcr/rapid)?
Γενικά θέτω το ερώτημα όπως καταλαβαίνεις, όχι σε σένα προσωπικά.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αν ισχύει αυτό γιατί συμβαίνουν περιστατικά σαν κι αυτό που αναφέρει ο yorgos ή ο oresctcrete (που ζητάνε από επιβάτες pcr/rapid)?
δες το επομενο ποστ μου. ο καθενας κανει οτι θελει κ ερμηνευει οπως θελει τους κανονες μιας μικρης χωρας. σιγα μην κατσουν ν ασχοληθουν κιολας. αλλο αν στο ζητει η αεροπορικη αλλο να το κανεις απο μονος σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom