Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Γιατι μετα? Να μας πιασει το δευτερο κυμα? Αυγουστο κανονιζω, σε περιοχες και χωρες που ειναι επιδημιολογικα καλυτερα απο εμας, αν και ως τοτε ολη η Ευρωπη θα ειναι μια σουπα με παρομοια κρουσματα, και η Ελλαδα μεσα εννονειται αφου εχουμε ανοιχτα συνορα.
Το σκεφτόμουν και εγώ για Αυγουστο αλλά φοβήθηκα ακυρώσεις πτήσεων και ότι θα μείνω ξεκρεμαστη τελευταία στιγμή. Οπότε σκέφτομαι το επόμενο αεροπορικό ταξίδι έξω κατά τα Χριστούγεννα ελπίζοντας ότι θα το επιτρέπουν οι συνθήκες...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Το σκεφτόμουν και εγώ για Αυγουστο αλλά φοβήθηκα ακυρώσεις πτήσεων και ότι θα μείνω ξεκρεμαστη τελευταία στιγμή. Οπότε σκέφτομαι το επόμενο αεροπορικό ταξίδι έξω κατά τα Χριστούγεννα ελπίζοντας ότι θα το επιτρέπουν οι συνθήκες...
Αυτη τη στιγμη παιζουν αεροπορικα με low cost με 9 ευρω για Αυγουστο. Ωραια, ας ακυρωσει τα 9ευρα. Αν εχεις και ακυρωσιμα ξενοδοχεια, ποιο το προβλημα;
 

Koutsodora

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Κι εγώ ψάχνονται για Κροατία και δεν ξέρω τι να κάνω. Μετά τις ακυρώσεις που έχω φάει από αεροπορικές το φοβάμαι. Σκεφτόμασταν για οδικώς αλλά είναι πολλές ώρες και δεν ξέρω και κατά πόσο είναι ασφαλες με τα σύνορα που πρέπει να περάσουμε...
Road trip στα Βαλκανια θελω χρονια να κανω, αλλα νομιζω πως τωρα δεδομενης της καταστασης, ειναι πολυ καλη στιγμη. Οποτε μενει να σκεφτω αν θα ειναι καλη στιγμη για το αεροπορικο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αυτη τη στιγμη παιζουν αεροπορικα με low cost με 9 ευρω για Αυγουστο. Ωραια, ας ακυρωσει τα 9ευρα. Αν εχεις και ακυρωσιμα ξενοδοχεια, ποιο το προβλημα;
Να μείνεις ανοργάνωτος στην Αθήνα αυγουστιάτικα και να τρως τα νύχια σου :bleh:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Να μείνεις ανοργάνωτος στην Αθήνα αυγουστιάτικα και να τρως τα νύχια σου :bleh:
Το να ακυρωθουν παλι οι πτησεις, να παει παντου χαλια το πραγμα με 2ο κυμα απο τον Ιουλη, ειναι παντα μια πιθανοτητα. Τοτε στην Αθηνα θα ειμαστε ολοι, μεσα στο σπιτι, και θα τρωμε τα νυχια μας :haha:.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Αυτη τη στιγμη παιζουν αεροπορικα με low cost με 9 ευρω για Αυγουστο. Ωραια, ας ακυρωσει τα 9ευρα. Αν εχεις και ακυρωσιμα ξενοδοχεια, ποιο το προβλημα;
Αυτό που ειπώθηκε και από την katkats το καλοκαίρι στην Αθήνα. Αυτό θέλω να αποφύγω γι αυτό τα άφησα και σκέφτομαι τον χειμώνα αν όλα πάνε καλα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Αυτό που ειπώθηκε και από την katkats το καλοκαίρι στην Αθήνα. Αυτό θέλω να αποφύγω γι αυτό τα άφησα και σκέφτομαι τον χειμώνα αν όλα πάνε καλα
Ο συνδυασμος Covid και κανονικη γριπη δεν προιδεαζει για καλο χειμωνα. Σημερα η Γερμανια ανακοινωσε R 2,88, οταν ο στοχος ειναι <1. Ελπιζω να προλαβουμε ως τον Αυγουστο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το να ακυρωθουν παλι οι πτησεις, να παει παντου χαλια το πραγμα με 2ο κυμα απο τον Ιουλη, ειναι παντα μια πιθανοτητα. Τοτε στην Αθηνα θα ειμαστε ολοι, μεσα στο σπιτι, και θα τρωμε τα νυχια μας :haha:.
Μα ακυρώνουν τις πτήσεις έτσι κι αλλιώς, χωρίς κύμα. Να στηρίζεις τις πολύτιμες διακοπές σου στο ρευστό πρόγραμμα των αεροπορικών, το βρίσκω λίγο παρακινδυνευμένο.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.220
Μωρέ λες να είμαι εκτός θέματος ; Τέλος πάντων, αυτή η (ακυρωθείσα) Τύνις πολὺ με ὲχει κὰτσει στον λαιμό και δέν βλέπω την ώρα να επανέλθει στά καλεντάρια των αεροπορικώνε καίτοι χλωμόν με φαίνεται κάτι τέτοιο!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Διάβασα ότι το Μαυροβούνιο κλείνει τα σύνορα με Αλβανία. Η κατάσταση είναι τόσο ρευστή, που ευτυχώς δεν επιλέξαμε τελικά οδικό ταξίδι Βαλκάνια αλλά στην Ελλάδα. Πραγματικά μπορείς να τη πατήσεις πολύ άσχημα αν κάτσει στραβή (5 ταξίδια αναβλήθηκαν-ακυρώθηκαν σε 5 μήνες για μένα υπόψη).
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Πάντως ειδικά για φέτος για το προσκύνημα hajj στη Μέκκα δεν θα δέχονται πιστούς από άλλες χώρες παρά μόνο από εντός Σαουδικής Αραβίας και -εάν κατάλαβα καλά- μέχρι κάποιο συγκκεριμένο αριθμό ανά ημέρα (και βέβαια με όλους τους απαιτούμενους κανόνες του social distancing)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom