Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Καλησπέρα σας. Σκέφτομαι να ταξιδέψουμε οικογενειακώς στην Νάπολη τον Αύγουστο. Να το τολμήσω λόγω των συνθηκών;
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
Σχεδιαζω ταξιδι στην Ιταλια τον Αυγουστο, με τις εξης προυποθεσεις:
Οχι οικογενειακο αλλα μονο ενηλικες, γιατι δεν μπορω να διαχειριστω τις μασκες και τα αντισηπτικα ολη μερα για ανηλικο. Αυτο ειναι προσωπικη μου επιλογη και αντοχη.
Σε ετοιμοτητα για πληρη ακυρωση του ταξιδιου γιατι αλλαξα γνωμη, plan b, plan c κλπ με μικρο κοστος.
Παρακολουθησε τα κρουσματα για ολη την περιφερεια που ταξιδευεις. Αν προσεγγιζουν της Ελλαδας, μικρη διαφορα απο το να ταξιδεψεις Ελλαδα. Σε πολλες περιοχες της Ιταλιας ειναι ελαχιστα αυτη τη στιγμη, αναλογα της Ελλαδας.
πχ στην περιφερεια που λες των 5 εκ, 10 κρουσματα σημερα ειναι πολυ λιγα, αλλα κανεις δεν αποκλειει 10πλασια σε 2 μηνες.
https://coronavirus.app/tracking/campania
 
Last edited:

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας ❤
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Βρίσκω αεροπορικα εισιτήρια για Κροατία σε πολύ δελεαστικές τιμες. 57€ με volotea και 100€ με την croatia airlines. Τι γνώμη έχετε για τις εταιρείες; Να επιλέξω να τα κλείσω ή να κινηθώ προς Κυκλάδες που έχω κρατήσεις με δωρεάν ακύρωση;
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.263
Likes
7.827
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Τα νεύρα μου, τα χάπια μου, ένα ταξί να φύγω. Από retroDB ... Η παράσταση ανέβηκε στο "Δελφινάριο" το καλοκαίρι του 1995.....σε ΠΑΡΑΦΡΑΣΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ........ Τα νεύρα μου, τα χάπια μου, ένα ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ να φύγω.....γμτ ! Ηρέμησα τώρα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
Η Κροατια ξανακλεινει συνορα με γειτονικες χωρες, τοπικα lockdown στη Γερμανια, απαγορευση βραδινης κυκλοφοριας στη Λισαβωνα. Δεν θα παει καλα το καλοκαιρι, παρατηρειται πισωγυρισμα.
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Η Κροατια ξανακλεινει συνορα με γειτονικες χωρες, τοπικα lockdown στη Γερμανια, απαγορευση βραδινης κυκλοφοριας στη Λισαβωνα. Δεν θα παει καλα το καλοκαιρι, παρατηρειται πισωγυρισμα.
Γιατι δεν το παίρνεις αποφαση τελος για φετος η ευρωπη ; Μη μου πεις οτι εχεις ξανακλεισει ταξιδια , μετα τα τοσα ακυρα ;
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Η Κροατια ξανακλεινει συνορα με γειτονικες χωρες, τοπικα lockdown στη Γερμανια, απαγορευση βραδινης κυκλοφοριας στη Λισαβωνα. Δεν θα παει καλα το καλοκαιρι, παρατηρειται πισωγυρισμα.
Γιατι δεν το παίρνεις αποφαση τελος για φετος η ευρωπη ; Μη μου πεις οτι εχεις ξανακλεισει ταξιδια , μετα τα τοσα ακυρα ;
Τελικά νομίζω πως φέτος μένουμε Ελλάδα! Μέχρι χθες σκεφτόμουν να κλείσω κάτι κοντινό όπως η Κροατία, αλλά δεν θα αντέξω άλλη ακυρωση
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.006
Likes
40.910
Γιατι δεν το παίρνεις αποφαση τελος για φετος η ευρωπη ; Μη μου πεις οτι εχεις ξανακλεισει ταξιδια , μετα τα τοσα ακυρα ;
Ηταν κλεισμενα απο τον χειμωνα, καλε. Ακομη εχω ενα ενεργο ταξιδι, το τελευταιο :)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.810
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom