Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.313
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγω εχω αρκετές
Αφού δεν υπάρχει ιός, είναι όλα ψέμματα. Στο μεταξύ αγκαλιάστηκαν 3 τενίστες σε ένα τουρνουά Σερβία-Κροατία, κόλλησαν αυτοί, οι γυναίκες τους και οι προπονητές τους.
Τους Άγγλους τους βλέπω καραντίνα σύντομα πάλι.
Υπομονη "τον ιουλιο δε θα το θυμαται κανείς". Σε 5 μέρες δηλαδή θα έχουμε όλοι αμνησία.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Το bbc το πρωί έδειχνε εικόνες από την Ισπανία Costa del Sol κι έλεγε πόσο άδειες είναι οι παραλίες εκεί και πως ξενοδοχεία-μεγαθήρια πάνω στην παραλία δεν άνοιξαν καθόλου και πως αυτό που άνοιξε κι έμενε ο παρουσιαστής του καναλιού, έχει μόνο 40 δωμάτια από τα 600(αν θυμάμαι καλά) με κόσμο και τα άλλα άδεια .Και σχολίαζε πόσο άδεια είναι η παραλία στην Ισπανία. Μετά από τις δικές τους εικόνες, η διαφορά θα τους φαίνεται μεγαλύτερη. Κυριολεκτικά εφιάλτης να πας σε τόσο γεμάτη παραλία πάντως.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Εγω εχω αρκετές
Υπομονη "τον ιουλιο δε θα το θυμαται κανείς". Σε 5 μέρες δηλαδή θα έχουμε όλοι αμνησία.
Εγώ το ξέχασα ήδη, αλλά μεταξύ μας αναρωτιέμαι αν του χρόνου το Πάσχα θα μπορέσουμε, μη σου πω και του χρόνου το καλοκαίρι. Μέσα μου λέω "ε όχι ρε μαλάκα, αποκλείεται" αλλά τα ίδια έλεγα και το Μάρτιο για το φθινόπωρο φέτος που με βλέπω αντί για Ράπα Νούι στο Λιανοκλάδι και αντί για Νησί του Πάσχα, Πάσχα στα Τζουμέρκα.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Υπομονη "τον ιουλιο δε θα το θυμαται κανείς". Σε 5 μέρες δηλαδή θα έχουμε όλοι αμνησία.
Ακούσαμε όμως, μάλλον διαβάσαμε, ότι απίστευτο μπορούσαμε να φανταστούμε, και αυτό δεν ξεχνιέται και να περάσει (επιτέλους) η κωλοαρρώστεια, σε πολλές περιπτώσεις ξανασυστηθήκαμε και αυτό επίσης υπήρξε οδυνηρό...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
με βλέπω αντί για Ράπα Νούι στο Λιανοκλάδι και αντί για Νησί του Πάσχα, Πάσχα στα Τζουμέρκα.
Χαίρομαι που είσαι αισιόδοξος. Άλλοι φοβόνται νέους εγκλεισμούς το φθινόπωρο και μήπως περάσουν φθινόπωρο-χειμώνα σπίτια τους. Εσύ τουλάχιστον βλέπω αναμένεις ταξίδια έστω και εντός χώρας. :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Υπομονη "τον ιουλιο δε θα το θυμαται κανείς".
Aπ' το 'δε θα πετάξουμε ποτέ μέσα στο 2020', θα φτάσουμε στις 1 Ιουλίου να έχουμε απαγόρευση πτήσεων σε μόλις 9 χώρες. Τα παπαγαλάκια του τρόμου δεν επαληθεύτηκαν ευτυχώς. Πρακτικά πρόβλημα ιού δεν υπάρχει εκτός μεμονωμένων περιστατικών, βρισκόμαστε στο τελευταίο κεφάλαιο της διαχείρισης κρίσεων που αφορά την αποκλιμάκωση του περιστατικού.
Ούτε θα σου πουν λοιπόν βγες έξω και συνέχισε τη ζωή σου όπως πριν, ούτε θα σου πουν κλειδώσου μέχρι να βρεθεί εμβόλιο. Το οποίο σε χτεσινές δηλώσεις αξιωματούχων του ΠΟΥ, απομακρύνεται όλο και περισσότερο ως πιθανότητα προς απάντηση όσων έλεγαν ότι θα βγουν απ' τα σπίτια όταν βρεθεί εμβόλιο.
 
Last edited:

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.313
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Aπ' το 'δε θα πετάξουμε ποτέ μέσα στο 2020', θα φτάσουμε στις 1 Ιουλίου να έχουμε απαγόρευση πτήσεων σε μόλις 9 χώρες. Τα παπαγαλάκια του τρόμου δεν επαληθεύτηκαν ευτυχώς. Πρακτικά πρόβλημα ιού δεν υπάρχει εκτός μεμονωμένων περιστατικών, βρισκόμαστε στο τελευταίο κεφάλαιο της διαχείρισης κρίσεων που αφορά την αποκλιμάκωση του περιστατικού.
Ούτε θα σου πουν λοιπόν βγες έξω και συνέχισε τη ζωή σου όπως πριν, ούτε θα σου πουν κλειδώσου μέχρι να βρεθεί εμβόλιο. Το οποίο σε χτεσινές δηλώσεις αξιωματούχων του ΠΟΥ, απομακρύνεται όλο και περισσότερο ως πιθανότητα προς απάντηση όσων έλεγαν ότι θα βγουν απ' τα σπίτια όταν βρεθεί εμβόλιο.
Οι μισές χώρες του κόσμου είναι κλειστές, πολλές εκ των οποίων τουριστικοί γίγαντες, έχουν καταστραφεί αεροπορικές εταιρείες, εχουν ακυρωθει εκατομμυρια ταξίδια κλπ, μάλλον άστοχο ήταν το "Τον Ιούλιο δε θα το θυμαται κανείς, κλείστε ελεύθερα ".

Το ότι κάποιοι έλεγαν ότι θα πεθάνουμε όλοι και δε θα βγουν απο το σπιτι δε σημαινει οτι το αλλο άκρο δεν ηταν παταγωδώς αποτυχημενο στο να κατανοήσει την κατάσταση.

Τέλος πάντων, μην αναμοχλευουμε τα παλιά, φρέσκα κουλουράκια πλέον.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Αν δεν κλείσουμε εισιτήρια, δεν αποφασίσουμε να πάμε διακοπές και μείνουμε στα σπίτια μας, τότε οι εταιρείες μπορούν να καταστραφούν ακόμα κι αν δεν υπάρχουν απαγορευτικά.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Μωρέ εμείς, εγώ τουλάχιστον, θέλω να ταξιδέψω. Δε μπορούμε όμως ακόμα κι οποιος ακόμα δε το καταλαβαίνει, ας κοιταχτεί σε γιατρό, το λόγο έχει πλέον η επιστήμη. Η κανονική, όχι του κομπογιαννίτη ομογενή μυστακοφορου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Καλυτερα απ ολους τα ειπε ο Λουλης: να ανοιξουμε στον τουρισμο, να σωθουν οι οικονομιες, εχω θα παω διακοπες με τη θαλαμηγο μου, χαζος ειμαι να παω σε ξενοδοχειο να κολλησω τιποτε? (περιπου).
Αυτο και τιποτε αλλο. "Να μαζευτουμε, να πατε".
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.689
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom