Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Πάντως και για την Ελβετία δεν χρειάζεται κάποια ειδική φόρμα.

Μόνο για είσοδο στην Ελλάδα πρέπει κάποιος να έχει την φόρμα, εν τω μεταξύ αστείες καταστάσεις να βάζουν πρόστιμο σε όποιο την ξεχάσει (ή κολλήσει το άθλιο website που έχουν φτιάξει, είπαμε IT της πλάκας).

Όποιος θέλει να το κάνει σωστά, το κάνει όπως η Κύπρος, αν κάποιος το ξεχάσει του μοιράζουν εκεί επιτόπου.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Πάντως και για την Ελβετία δεν χρειάζεται κάποια ειδική φόρμα.

Μόνο για είσοδο στην Ελλάδα πρέπει κάποιος να έχει την φόρμα, εν τω μεταξύ αστείες καταστάσεις να βάζουν πρόστιμο σε όποιο την ξεχάσει (ή κολλήσει το άθλιο website που έχουν φτιάξει, είπαμε IT της πλάκας).

Όποιος θέλει να το κάνει σωστά, το κάνει όπως η Κύπρος, αν κάποιος το ξεχάσει του μοιράζουν εκεί επιτόπου.
έτσι ακριβώς όπως τα λές!!μη χειρότερα!πρέπει ντε και καλά να το συμπληρώσω ηλεκτρονικά,που προυποθέτει ναχω το νουμου στα email(δηλαδή άπαντες όσοι ταξιδέυουν πρέπει νάχουν η λαπτοπ η κινητό κατάλληλο...)και αν για τον χ ψ λόγο δεν μπορέσω...ξεχάσω να το κάνω όχι μόνο θα φάω πρόστιμο αλλά θα υποχρεωθώ σε τεστ με όλα τα συνεπακόλουθα....υποχρέωση απομόνωσης μέχρι να βρεί το αποτέλεσμα κλπ
δεν πάμε καλά
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.768
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
5η και 6η πτήση (εσωτερικού) μετά την άρση της καραντίνας. Δεν έχουν αλλάξει πολλά σε σχέση με τις προηγούμενες πτήσεις πριν 1 μήνα, η κίνηση δείχνει να είναι εμφανώς πεσμένη στις εσωτερικές πτήσεις. Παρασκευή βράδυ σε πτήση για Χανιά (Aegean) έγινε με Bombardier, δηλαδή ένα αεροπλάνο με 80 θέσεις, όταν τα Airbus έχουν 180 θέσεις. Το lounge της Aegean άνοιξε πάλι και είναι πλέον όλα συσκευασμένα.
 

travelman

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς πως μπορώ να ενημερωθώ επίσημα τι περιορισμοί ισχύουν για Βουδαπέστη. Ψάχνω στο νετ αλλά οι πληροφορίες που παίρνω είναι από διάφορα σάιτ.
Υπάρχει κάποια επίσημη κυβερνητική πηγή?
 

nantiaaa

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
ακριβως...ναι και εγω το ιδιο επαθα εχω 2 μερες δε βγαζω ακρη...καλο ταξιδι φιλεναδα

Καλησπέρα από μένα και καλώς σας βρήκα κ γω !!!
Σε λιγότερο από δύο μέρες Πετάω κ γω για Βουδαπέστη από Τσεχία (κάθομαι μερικές ώρες κ πετάω πισω Ελλάδα) οι Czech air που φτάνω Βουδαπέστη δε με έβγαλε κάτι τέτοιο παρότι η Ryanair που πετάω από Βουδαπέστη Ελλάδα με έβγαλε κ μένα ακριβώς το ίδιο
Έστειλα mail στην ελληνική πρεσβεία στην Βουδαπέστη ελπίζω να με απαντήσουν
εν τω μεταξύ αυτή η Ελληνική φόρμα μόνο σε μένα βγάζει συνεχώς σφάλματα ?
με την πρεσβια που μιλισα στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται κατι...δεν ξερω για την ελληνικη σελιδα δεν μπηκα καθολου
 
  • Like
Reactions: MIX

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Πάντως και για την Ελβετία δεν χρειάζεται κάποια ειδική φόρμα.

Μόνο για είσοδο στην Ελλάδα πρέπει κάποιος να έχει την φόρμα, εν τω μεταξύ αστείες καταστάσεις να βάζουν πρόστιμο σε όποιο την ξεχάσει (ή κολλήσει το άθλιο website που έχουν φτιάξει, είπαμε IT της πλάκας).

Όποιος θέλει να το κάνει σωστά, το κάνει όπως η Κύπρος, αν κάποιος το ξεχάσει του μοιράζουν εκεί επιτόπου.
Καλησπέρα γύρισε φίλη μου που είχε πάει βερολινο μέχρι την ώρα της πτήσης δεν της είχε στείλει το κράτος μας τον κωδικό με συνέπεια να μην την αφήσουν να επιβιβαστεί στο αεροπλάνο...έχασε την πτήση κ έκλεισε άλλη για τρεις μέρες μετά....κ ξενοδοχείο.....πήρε τηλέφωνα παντού πήγε στην πρεσβεία δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα..αυτή ο.κ είχε χρήματα κ τακτοποιήθηκε υπήρχαν όμως κ άλλοι που δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα.....τους παρακαλούσαν να μπορούν στο αεροπλάνο κ ας τους κρατήσουν στο ελ.βενιζελος.....τιποτα.χωρις τον κωδικό δεν μπαίνεις σε πτήση....για πίσω στ στην Ελλάδα
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.227
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Καλησπέρα σε όλους. Ξέρει κανείς πως μπορώ να ενημερωθώ επίσημα τι περιορισμοί ισχύουν για Βουδαπέστη. Ψάχνω στο νετ αλλά οι πληροφορίες που παίρνω είναι από διάφορα σάιτ.
Υπάρχει κάποια επίσημη κυβερνητική πηγή?
.....ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΕΔΩ.... https://reopen.europa.eu/el
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Καλησπέρα γύρισε φίλη μου που είχε πάει βερολινο μέχρι την ώρα της πτήσης δεν της είχε στείλει το κράτος μας τον κωδικό με συνέπεια να μην την αφήσουν να επιβιβαστεί στο αεροπλάνο...έχασε την πτήση κ έκλεισε άλλη για τρεις μέρες μετά....κ ξενοδοχείο.....πήρε τηλέφωνα παντού πήγε στην πρεσβεία δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα..αυτή ο.κ είχε χρήματα κ τακτοποιήθηκε υπήρχαν όμως κ άλλοι που δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα.....τους παρακαλούσαν να μπορούν στο αεροπλάνο κ ας τους κρατήσουν στο ελ.βενιζελος.....τιποτα.χωρις τον κωδικό δεν μπαίνεις σε πτήση....για πίσω στ στην Ελλάδα
Εννοεις οτι σε μια πτηση υπηρχε μεγαλος αριθμος ατομων που δεν ελαβαν τον κωδικο, ενω εκαναν αιτηση? Και αλλοι τον ελαβαν? Στην επομενη πτηση τον ελαβε κσνονικα?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλησπέρα γύρισε φίλη μου που είχε πάει βερολινο μέχρι την ώρα της πτήσης δεν της είχε στείλει το κράτος μας τον κωδικό με συνέπεια να μην την αφήσουν να επιβιβαστεί στο αεροπλάνο...έχασε την πτήση κ έκλεισε άλλη για τρεις μέρες μετά....κ ξενοδοχείο.....πήρε τηλέφωνα παντού πήγε στην πρεσβεία δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα..αυτή ο.κ είχε χρήματα κ τακτοποιήθηκε υπήρχαν όμως κ άλλοι που δεν είχαν την οικονομική δυνατότητα.....τους παρακαλούσαν να μπορούν στο αεροπλάνο κ ας τους κρατήσουν στο ελ.βενιζελος.....τιποτα.χωρις τον κωδικό δεν μπαίνεις σε πτήση....για πίσω στ στην Ελλάδα

είσαι σίγουρος γιαυτα που γράφεις;;;;
ΠΟΟΙ δεν την άφησαν να επιβιβασθεί στο αεροπλάνο;;;οι γερμανο?
τι δουλειά έχουν οι γερμανοί με το ελληνικό πρωτόκολλο;;;;
αν προσγειωθείς και δεν εχεις να δείξεις τον κωδικό στην ελλάδα τότε ¨"τιμωρείσαι"
εκτός κι αν προέκυψε πάλι κάτι καινούργιο και το μαθαίνουμε τώρα ...
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Για την Γερμανία δε χρειάζεται καμία φόρμα!!!
Σήμερα το πρωί ταξίδευε συγγενής μου για Dortmund Γερμανίας και του ζήτησαν να συμπληρώσει μια φόρμα για την είσοδό του στη Γερμανία.
 

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Εννοεις οτι σε μια πτηση υπηρχε μεγαλος αριθμος ατομων που δεν ελαβαν τον κωδικο, ενω εκαναν αιτηση? Και αλλοι τον ελαβαν? Στην επομενη πτηση τον ελαβε κσνονικα?
Ακριβώς αυτό.....υπήρχε γυναίκα που δεν είχε χρήματα να κλείσει άλλη πτήση....η φίλη μου έφυγε κ δεν ξέρει τι έγινε μετά...
 

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλά έχω μπερδευτεί.προς Ρώμη προς το παρόν δεν συμπληρώνω κάποια φόρμα,στην επιστροφή για Ελλάδα θα συμπληρώσω;;;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.505
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom