Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
Ότι θα μπορούσα να πληρώσω κρεβάτι τετράκλινης, και να έχω τελικά όλη την τετράκλινη καμπίνα στη διάθεσή μου για πάρτη μου?
Αν είσαι 1 άτομο δεν θα μπορείς να κλείσεις τετράκλινη, θα κλείνεις αναγκαστικά μονόκλινη.

Αν είστε 2 άτομα, αναγκαστικά δίκλινη, δεν θα μπορείτε π.χ. να πάρετε 2 κρεβάτια σε τετράκλινη κτλ.


Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, π.χ. όταν μπαίνουν στο πλοίο αλλά κυρίως όταν βγαίνουν που επικρατεί εκεί στις σκάλες μπάχαλο, τι θα αλλάξει?
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.409
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Αν είσαι 1 άτομο δεν θα μπορείς να κλείσεις τετράκλινη, θα κλείνεις αναγκαστικά μονόκλινη.

Αν είστε 2 άτομα, αναγκαστικά δίκλινη, δεν θα μπορείτε π.χ. να πάρετε 2 κρεβάτια σε τετράκλινη κτλ.


Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, π.χ. όταν μπαίνουν στο πλοίο αλλά κυρίως όταν βγαίνουν που επικρατεί εκεί στις σκάλες μπάχαλο, τι θα αλλάξει?
Ακριβώς, και ειδικά στο χώρο φύλαξης των αποσκευών που στα πιο πολλά πλοία είναι σε χώρο εντός του γκαράζ ή δίπλα από τις σκάλες, όπου γίνεται πάντα "της τρελής" (ειδικά κατά την άφιξη στον Πειραιά). Ίσως να επικρατήσει η λογική να κατεβαίνουν λίγοι λίγοι οι επιβάτες (με συνεπαγόμενες μικροκαθυστερήσεις στις αναχωρήσεις από τα ενδιάμεσα λιμάνια)
 

Sandy_b

New Member
Μηνύματα
4
Likes
15
Πολύ δύσκολα φαίνονται τα πράγματα φέτος δυστυχώς...και απορώ πως θα λειτουργήσει αυτή η κατάσταση με τους τουρίστες και φυσικά ότι αφορά την υγιεινή μας.Και από ότι διάβασα μάλλον θα απαγορεύσουν για φέτος τα μπαράκια και τα club οπότε αντίο στα τρικούβερτα πάρτυ και στο ξεφάντωμα.
 
Last edited:

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Όλοι προσπαθούν να τετραγωνίσουν το κύκλο, εφευρίσκοντας "λυσεις" οι οποίες ούτε ρεαλιστικές είναι ούτε εμπνέουν κανέναν να ταξιδέψει για διακοπές στη χώρα μας. Διάβασα κάπου ότι ο Θεοχάρης δήλωσε ότι, αφού κάνεις τεστ θα επιβιβάζεσαι σε πτήση για Ελλάδα: δηλ. ο τουρίστας, θα έχει κλείσει τις διακοπές του, δωμάτια, αυτοκίνητα, πτήσεις-καράβια, θα πληρώσει κι ένα 200άρι στο τσεκ ιν για το τεστ, κι αν τύχει και είναι θετικός θα τα βάζει όλα αυτά εκεί που ξέρουμε....ανέφικτα πράγματα. Ας το πάρουν απόφαση κι ας επιδοτήσουν το 40% των Ελλήνων που δε θα πάνε διακοπές φέτος σύμφωνα με έρευνα να πάνε κάπου μπας και σωθεί κάτι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.485
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όλοι προσπαθούν να τετραγωνίσουν το κύκλο, εφευρίσκοντας "λυσεις" οι οποίες ούτε ρεαλιστικές είναι ούτε εμπνέουν κανέναν να ταξιδέψει για διακοπές στη χώρα μας. Διάβασα κάπου ότι ο Θεοχάρης δήλωσε ότι, αφού κάνεις τεστ θα επιβιβάζεσαι σε πτήση για Ελλάδα: δηλ. ο τουρίστας, θα έχει κλείσει τις διακοπές του, δωμάτια, αυτοκίνητα, πτήσεις-καράβια, θα πληρώσει κι ένα 200άρι στο τσεκ ιν για το τεστ, κι αν τύχει και είναι θετικός θα τα βάζει όλα αυτά εκεί που ξέρουμε....ανέφικτα πράγματα. Ας το πάρουν απόφαση κι ας επιδοτήσουν το 40% των Ελλήνων που δε θα πάνε διακοπές φέτος σύμφωνα με έρευνα να πάνε κάπου μπας και σωθεί κάτι.
Που διάβασες ότι θα πληρώσει ένα 200ρι;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Πολύ δύσκολα φαίνονται τα πράγματα φέτος δυστυχώς...και απορώ πως θα λειτουργήσει αυτή η κατάσταση με τους τουρίστες και φυσικά ότι αφορά την υγιεινή μας.
Θα φοράνε όλοι από μια μάσκα στις πτήσεις έστω και αν οι ειδικοί λένε ότι προστατεύει μόνο κατά 10-15% για τα μάτια του κόσμου δηλαδή (πχ η AF θα παρέχει μάσκες σε επιβάτες που δε θα έχουν πριν μπουν στην καμπίνα) και θα πηγαίνουν τις διακοπές τους. Το θέμα είναι να 'αποτρομοκρατηθεί' ο κόσμος με τη χρήση μασκών, αντισηπτικών, τεχνητών κανόνων απόστασης μεταξύ ατόμων (γιατί στην Ευρώπη απόσταση 1,5μ και όχι 2μ, γιατί στις ΗΠΑ απόσταση 6 πόδια και όχι 5) ώστε να αρχίζει να βγαίνει απ' τα σπίτια του και να συνεχίσει τη ζωή του. Γιατί ο ιός απ' ό,τι έχεις καταλάβει είναι πια σε ύφεση, αφού αν ήταν σε έξαρση θα έπρεπε με την άρση του lockdown πριν από τρεις μέρες να είχαμε πολλαπλάσια κρούσματα ακόμα και σήμερα.
 
Last edited:

Sandy_b

New Member
Μηνύματα
4
Likes
15
Όλοι προσπαθούν να τετραγωνίσουν το κύκλο, εφευρίσκοντας "λυσεις" οι οποίες ούτε ρεαλιστικές είναι ούτε εμπνέουν κανέναν να ταξιδέψει για διακοπές στη χώρα μας. Διάβασα κάπου ότι ο Θεοχάρης δήλωσε ότι, αφού κάνεις τεστ θα επιβιβάζεσαι σε πτήση για Ελλάδα: δηλ. ο τουρίστας, θα έχει κλείσει τις διακοπές του, δωμάτια, αυτοκίνητα, πτήσεις-καράβια, θα πληρώσει κι ένα 200άρι στο τσεκ ιν για το τεστ, κι αν τύχει και είναι θετικός θα τα βάζει όλα αυτά εκεί που ξέρουμε....ανέφικτα πράγματα. Ας το πάρουν απόφαση κι ας επιδοτήσουν το 40% των Ελλήνων που δε θα πάνε διακοπές φέτος σύμφωνα με έρευνα να πάνε κάπου μπας και σωθεί κάτι.
Είναι τραγική η κατάσταση δεν ξέρουν από που να το σώσουν και γίνεται αυτή η σαλάτα.Οι μισοί θα είναι με τις μάσκες και τα αντισηπτικά στο χέρι...και οι άλλοι μισοί ούτε που τους νοιάζει οπότε πως θα τηρείται ο λεγόμενος έλεγχος.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.385
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Αν οι τιμές των καυσίμων συνεχίσουν να βρίσκονται σε χαμηλά επίπεδα, τα οδικά που έχω στο μυαλό μου θα επεκταθούν και νότια....και έχω αρκετά χρόνια να ξεκινήσω με το δικό μου τουτου για νότια! Ψοφάω για τέτοιο "γλέντι" και έχω να κλείσω κάτι ωραίες "τρύπες" στην όμορφη Ελλάδα μας!!!
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Πανω που πιστευα πως το εχω παρει αποφαση και ειμαι ψυχραιμη ,πεφτω πανω στην πληροφορια πως υπαρχει τρενο απο Ηπειρωτικη Ιταλια για Μεσσινα που φορτωνεται πανω σε φερυ και περναει σουμπιτο απεναντι..Τωρα φαντασιωνομαι ταξιδι τελη Σεπτεμβρη,αρχες Οκτωβρη..Φουντωσα με αυτο το σκηνικο.Διασχιζεις το στενο της Μεσσινας με τρενο...Επισης η περιγραφη του @ pan pan περι γυμνων τουριστων με μασκα ειναι εξαιρετικα ιντριγκαδορικη...
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.676
Επισης η περιγραφη του @ pan pan περι γυμνων τουριστων με μασκα ειναι εξαιρετικα ιντριγκαδορικη...
Καλά ευτυχώς στα μέτρα που έβαλαν δεν προβλέπετε η μάσκα στις παραλίες.Έχουμε τόσες άλλες ανοησίες,που αυτό τους ξέφυγε.Αν και είπαν στα μπητς μπαρ θα έχει υποχρέωση να φοράς.
Πάντως ο κόσμος έχει εκνευριστεί με τα μέτρα και προχθές πήγαν δυό αστυνομικοί να συλλάβουν
κάποιους που έκαναν μπάνιο σε μια απόμερη παραλία και ένας από αυτούς πλάκωσε τον μπάτσο
στο ξύλο και τον πέταξε στην θάλασσα.
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Καλά ευτυχώς στα μέτρα που έβαλαν δεν προβλέπετε η μάσκα στις παραλίες.Έχουμε τόσες άλλες ανοησίες,που αυτό τους ξέφυγε.Αν και είπαν στα μπητς μπαρ θα έχει υποχρέωση να φοράς.
Πάντως ο κόσμος έχει εκνευριστεί με τα μέτρα και προχθές πήγαν δυό αστυνομικοί να συλλάβουν
κάποιους που έκαναν μπάνιο σε μια απόμερη παραλία και ένας από αυτούς πλάκωσε τον μπάτσο
στο ξύλο και τον πέταξε στην θάλασσα.
Πού έγινε αυτό; Δεν επιτρέπονται τα μπάνια στη θάλασσα;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom