Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Sanna1971

Member
Μηνύματα
124
Likes
213
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη
@katkats σωστά γιατί αν περιοριστεί από 100 μέτρα πεζοδρομίου στα 70, θα υπάρχει πρόβλημα. Προς αποφυγή παρεξηγήσεων, μιλάω για ανοιχτούς χώρους.

Μερικοί/ες δείχνετε να μην καταλαβαίνετε το επιχειρηματικό πρόβλημα που θα δημιουργηθεί.

Παράδειγμα:
Όταν η κίνηση μειωθεί 50%, θεωρητικά και ο τζίρος θα μειωθεί 50%, άρα το προσωπικό θα πρέπει να μειωθεί κατά 50%, άρα θα αυξηθεί η ανεργία.
Επίσης σε κάποιες επιχειρήσεις, μικρά μαγαζάκια (π.χ. 10 τραπέζια), κάποιος μπορεί με 5 τραπέζια να μην βγάζει ΟΥΤΕ τα έξοδα του.
Την καλησπερα μου κατ'αρχας! Σιγουρα καταλαβαινω αυτο που λες περι τζιρου και επιχειρηματικου προβληματος. Καθως και το θυμο σου και την αγωνια σου. Αλλα θα σε παρακαλεσω να σκεφτεις οτι τα πεζοδρομια δεν εξυπηρετουν μονο τις κατιναρες στις οποιες αναφερθηκες, μια εκ των οποιων δηλωνω περηφανα οτι ειμαι κι εγω. Εδω απαιτουμε να ελευθερωθουν τα πεζοδρομια οχι να κανουμε τα πραγματα χειροτερα. Οκ μαζι σου για ανοιχτους χωρους, να στηριξουμε πρωτα τις μικρες επιχειρησεις, μηδενικα δημοτικα τελη ναι, αλλα τα πεζοδρομια τα θελουμε ελευθερα,οπου υπαρχουν
 

Ntt

Member
Μηνύματα
432
Likes
989
@paefstra αυτά τα παραδείγματα με εξοργίζουν. Η Ελβετία θα βγάλει ολόκληρο πακέτο για τις μικρές επιχειρήσεις και εδώ θα κοιτάξουν να βολέψουν 5-10 μεγάλες εταιρείες.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Στο μεταξυ στο Η.Β. οποιος μπαινει απο τελος Μαιου θα καθεται 14μ καραντινα, πλην Ιρλανδιας. Μετις υγειες μας.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Οσοι εχετε απορια για το "ποιος θα θελει να ταξιδεψει, θα υπαρχει φοβος" δειτε τι γινοταν στις παραλιες της Αττικης σημερα. Ειναι πολυ μεγαλυτερο απ οσο νομιζετε το ποσοστο του κοσμου που θα γυρισει στην καθημερινοτητα του μολις φυγουνε οι περιορισμοι.
 

katerina R

Member
Μηνύματα
80
Likes
57
Εγω παλι βλεπω οτι οι τιμες ειναι στα υψη και πολυ φοβαμαι οτι νησια τα οποια θα τραβηξουν πολυ κοσμο ή θα ναι κοντα στην Αθηνα,θα τις ανεβασουν κ αλλο...προσωπικα ηδη εκλεισα σε 2 νησια με δωρεαν ακυρωση γιατι εβλεπα οτι οσο το αφηνα(εψαχνα απο το πασχα και πιο πριν αλλα δεν εκλεινα)ολο και ανεβαιναν...μακαρι να βγαλουν παντως last minute offers για να μπορει να επωφεληθει αρκετος κοσμος και να παει διακοπες,γιατι με τις τιμουλες που παιζουν τωρα,κομματακι δυσκολο....
Σε ποια νησιά έχεις κλείσει αν επιτρέπεται ? Εγώ έχω κλείσει με δωρεάν ακύρωση και περιμένω να δω τι θα γίνει..σε μήλο και Πάργα..
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
MEGA τώρα * ΔΕΝ θα υπάρχουν κενές θέσεις στις πτήσεις εντός Ελλάδας (θα δούμε για το εξωτερικό) αλλά θα πρέπει να υπάρχει πιστοποιητικο υγείας!
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Οσοι εχετε απορια για το "ποιος θα θελει να ταξιδεψει, θα υπαρχει φοβος" δειτε τι γινοταν στις παραλιες της Αττικης σημερα. Ειναι πολυ μεγαλυτερο απ οσο νομιζετε το ποσοστο του κοσμου που θα γυρισει στην καθημερινοτητα του μολις φυγουνε οι περιορισμοι.
Το θέμα δεν είναι πόσα άτομα πηγαίνουν με το αυτοκίνητο του εντός Αττικής, αλλά πόσοι είναι διατεθειμένοι να μπουν σε αεροπλάνο να πάνε στη Ρόδο, στη Κω με τα οποια περιοριστικά μέτρα θα ισχύσουν
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Έχει εισιτήρια η Avianca για Περού απο Μαδρίτη στα 470e-480ε τον Αύγουστο. Δεν έχω πετύχει ξανά τέτοια τιμή με Avianca :bash::harakiri:
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Το θέμα δεν είναι πόσα άτομα πηγαίνουν με το αυτοκίνητο του εντός Αττικής, αλλά πόσοι είναι διατεθειμένοι να μπουν σε αεροπλάνο να πάνε στη Ρόδο, στη Κω με τα οποια περιοριστικά μέτρα θα ισχύσουν
Οποιος παει σε παραλια με κοσμο σαν τις φωτογραφιες που κυκλοφορουν σημερα, δε θα χει θεμα να μπει σε αεροπλανο. Αυτο με τα μετρα ειναι το θεμα. Αν του το κανεις ταλαιπωρια, να περιμενει ωρες για τεστ στο αεροδρομιο, μασκες, θερμομετρα και ιστοριες για αγριους, εκει δεν "σωζεις τον τουρισμο" οπως λεει η κυβερνηση καθε μερα, του δινεις χαριστικη βολη.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.501
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Έχει εισιτήρια η Avianca για Περού απο Μαδρίτη στα 470e-480ε τον Αύγουστο. Δεν έχω πετύχει ξανά τέτοια τιμή με Avianca :bash::harakiri:

Αυτή η τιμή είναι για απευθείας πτήση; Ας μην γράψω πόσα έδωσα για πτήση με ενδιάμεση στάση. Το κακό είναι ότι μάλλον τον Ιούλη θα δούμε τι θα γίνει με τα ταξίδια του Αυγούστου.
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Πιστεύετε είναι απίθανο να είναι εφικτά τα ταξίδια στο εξωτερικό περί τα τέλη Ιουλίου;;
 

x7777

Member
Μηνύματα
873
Likes
3.406
Επόμενο Ταξίδι
Mexico
Αυτή η τιμή είναι για απευθείας πτήση; Ας μην γράψω πόσα έδωσα για πτήση με ενδιάμεση στάση. Το κακό είναι ότι μάλλον τον Ιούλη θα δούμε τι θα γίνει με τα ταξίδια του Αυγούστου.
Με σταση Μπογκοτα (αν θυμαμαι καλα 3ωρη) στα 450.
Το προβλημα ειναι οτι οσο δε θελω να το αποδεθχω αλλο τοσο σιγουρος ειμαι οτι βλεπω απιθανο για φετος τη Λ. Αμερικη.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.781
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom