Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Με μένα που είμαι Έλληνας και θα έχω επιστρέψει από την Ιταλία ή την Ισπανία τι θα κάνεις;
Να σου πω εγω τι θα κανα;Οι καλυτεροι μου φιλοι μενουν στην Γαλλια,Αγγλια,Τουρκια και Ισπανια,οι περισσοτεροι εχουν σπιτια στο νησι,θα παω να τους δω,με μεγαλη χαρα...θα φοραω ΙΣΩΣ μια μασκα δεν περνω ορκο κι ολας,αναλογως τι θα γινει ως τον Αυγουστο,πιο πολυ φοβαμαι οσους μενουν εδω στην Πατμο.Που δεν εχουμε τιποτα,ουτε απλο αιματολογικο τεστ,ουτε αεροδιακομηδη αν συμβει κατι...πιστευω οσοι ερθουν απ τους φιλους μου κυριως ξερουν πως αν παθουν κατι στο νησι εδω θα μεινουν...και θα ειναι υπευθυνοι.βασιζομαι στο λογο τους πολυ περισσοτερο απο Ελληνες ντοπιους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Μου έκανε μεγάλη εντύπωση που κοιτώντας την εβδομάδα 19-26 Ιουλίου, έχει 4 πτήσεις για Μάλτα! Τόση κίνηση θα έχει; κοίταξα αυτό συγκεκριμένα γιατί αναχωρώ για Μάλτα με Aegean 26/7 και η Ryanair μου ακύρωσε ήδη την επιστροφή Αθήνα στις 30/7.
Για να το πουμε απλα: ποτε ξανα τοσο λιγοι δεν περιμεναν τοσους πολλους και τελικα δεν θα ερθει κανεις.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ούτε "κανείς " δε θα έρθει ούτε περιμένει κανείς "τόσους πολλούς ". Η μπάρα έχει μπει χαμηλά και ορθώς.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
1590177923173.png
1590177950939.png


Προς οσους ονειρευονται μακροχρονιο social distancing και οτι θα γινονται διακοπες με αποστασεις και μετρα υγιεινης. Για να μη τους ερθει αποτομο (Ολλανδια και τα δυο).
Σε 2 μηνες θα φυγουν και τα καταλοιπα που εχουν μεινει (μασκες κλπ).
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
tripakia nikos αν τα διαβασατε πείτε μας τι θα κάνετε https://www.neakriti.gr/files/2020-05-22/ygeionomikaprotokoll.pdf

έπρεπε να μπει στο τουρισμός στην Ελλάδα, σορρυ
Θα αξιολογηθουν και θα παρουμε τελικες αποφασεις την επομενη εβδομαδα. Με ανησυχουν ιδιαιτερα οι ελλειψεις ιατρικου προσωπικου στην περιοχη. Προσανατολιζομαι να ανοιξουμε το ενα ωστε να μην μεινει το προσωπικο χωρις δουλεια. Ωστοσο σημερα μια μου εξεφρασε φοβους και πως θα επιθυμουσε να μην δουλεψει κατω απο τετοιες συνθηκες και ενας αλλος εδω και μερες μου εχει πει πως δεν τον πειραζει και να μην δουλεψει. Θα μιλησουμε και με τους υπολοιπους και θα δουμε. Ισως ανοιξουμε και αργοτερα μεσα Ιουλιου με τελη Αυγουστου. Ισως παραπανω. Δεν ξερω, αισθανομαι ιδιαιτερα μπερδεμενος. Εχω μπερδευτει τοσο, οπως την πρωτη φορα που επιασα στα χερια μου κυβο του Ρουμπικ.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
512
Likes
853
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Με μένα που είμαι Έλληνας και θα έχω επιστρέψει από την Ιταλία ή την Ισπανία τι θα κάνεις;

Και πως εισαι τοσο σιγουρος οτι θα προλαβεις να γυρισεις απο ΙΣπανια Ιταλια ή οπου αλλου?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.658
Likes
50.480
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Και πως εισαι τοσο σιγουρος οτι θα προλαβεις να γυρισεις απο ΙΣπανια Ιταλια ή οπου αλλου?
Σίγουρος είναι ο θάνατος και οι φόροι μόνο, αλλά γιατί να μη γυρίσω; Θα πεθανω;
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Θα αξιολογηθουν και θα παρουμε τελικες αποφασεις την επομενη εβδομαδα. Με ανησυχουν ιδιαιτερα οι ελλειψεις ιατρικου προσωπικου στην περιοχη. Προσανατολιζομαι να ανοιξουμε το ενα ωστε να μην μεινει το προσωπικο χωρις δουλεια. Ωστοσο σημερα μια μου εξεφρασε φοβους και πως θα επιθυμουσε να μην δουλεψει κατω απο τετοιες συνθηκες και ενας αλλος εδω και μερες μου εχει πει πως δεν τον πειραζει και να μην δουλεψει. Θα μιλησουμε και με τους υπολοιπους και θα δουμε. Ισως ανοιξουμε και αργοτερα μεσα Ιουλιου με τελη Αυγουστου. Ισως παραπανω. Δεν ξερω, αισθανομαι ιδιαιτερα μπερδεμενος. Εχω μπερδευτει τοσο, οπως την πρωτη φορα που επιασα στα χερια μου κυβο του Ρουμπικ.
Αν δεν δουλεψει ερχομαι εγω. Καθαριστρια ή καμαριερα ή υδραυλικος μπορω. Διαμονη και διατροφη μου αρκουν και ή κοπελλα παιρνει την αμοιβη της κανονικα.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Και πως εισαι τοσο σιγουρος οτι θα προλαβεις να γυρισεις απο ΙΣπανια Ιταλια ή οπου αλλου?
Ήδη από 15 Μαίου ξεκίνησαν πτήσεις από Γερμανία μεταξύ άλλων. Προσέξτε μην έχει χειμωνιάσει όταν αποφασίσετε να βγείτε απ' την καραντίνα και πέσετε πάνω στο δεύτερο κύμα.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
καλημερα,να ρωτησω την παρεα αν ειναι καλη ιδεα...οταν παμε το πρωτο μας ταξιδι φετος το καλοκαιρι,μετα τον ιο...ειναι καλη ιδεα να την τυλιξουμε με μεμβρανη για τα τροφιμα;να αφησουμε μονο εκτεθιμενο ροδες και χερουλι...εχουμε και καραβι εμεις,δεν το λεω για να προστατευσω τη βαλιτσα,δεν το εχω κανει ποτε...αλλα να...σκεφτηκα οταν περναμε τον ελεγχο,και βαζουμε τις βαλιτσες-αποσκευες μεσα στα πλαστικα κουτια...που τα χουν πιασει ολοι...δεν θα ναι καλυτερα να τις τυλιξουμε με κατι;σε σακουλα δε θα χωρανε ασε που θα ναι σαν να χουμε κανα πτωμα μεσα χαχαχα...η τσαντα που χωραει μπροστα απ το καθισμα;χωραει σε μια απλη ναυλον σακουλα...την κορη μου σκεφτομαι που θα ναι το πρωτο της αεροπορικο ταξιδι...θεση παραθυρο εκεινη κεντρο εγω για να μαστε μαζι...γαντακια και μασκουλα μες στο αεροπλανο-ryanair και οταν βγουμε απ το αεροδρομιο την βγαζουμε θα χει και τρελη ζεστη στη Μαλτα.Ανασα και μετα την ξαναφοραμε στο λεοφωρειο...σωστα;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom