Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
αρκει να μην εινα το τραινο που ερχεται κατα πανω μας
Αν ειδες σημερα τους πανηγυρισμους γιατι εχουμε 3ψηφιο αριθμο νεκρων/μερα, δεν χωραει αμφοβολια γι αυτο, οτι πρωτα θα μας εχει πατησει το τρενο.
 

vasidarv

Member
Μηνύματα
42
Likes
87
Aς είναι και τον Ιούνιο, μπας και μπορέσουμε να ταξιδέψουμε σαν άνθρωποι το καλοκαίρι, αν και να πω την αλήθεια δεν το πιστεύω. Επίσης, θέλω να ελπίζω ότι ο Μπάιντεν ως πιο λογικός θα καταργήσει επιτέλους τον περιορισμό για ταξίδια στις ΗΠΑ από Σένγκεν. Ούτε αυτό το βλέπω πάντως.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Οι νέοι ταξιδιωτικοί δρόμοι της covid εποχής.
Ρομποτικές βαλίτσες, ψηφιακοί νομάδες, πτήσεις χωρίς προορισμό, αλλαγές στο «χρηματιστήριο» των δημοφιλών προορισμών. Η πανδημία ορίζει εκ νέου τις ταξιδιωτικές συνήθειες στο άμεσο και όχι μόνο μέλλον. Ειδικοί στο χώρο του τουρισμού διεθνώς προβλέπουν τις αλλαγές στους τρόπους που θα ταξιδεύουμε, από την επιλογή προορισμού μέχρι τις μετακινήσεις και τις δραστηριότητες των διακοπών μας.
https://www.athinorama.gr/travel/travelideas/articles.aspx?artid=2545376
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Εγώ είμαι αισιόδοξος ότι το καλοκαίρι θα μπορούμε να ταξιδέψουμε κανονικά, με τη προϋπόθεση ότι θα έχουμε εμβολιαστεί πρώτα, πράγμα που φαντάζει ολοένα και πιο πιθανό.
Αυτό είναι το αισιόδοξο σενάριο, πάντα με τη προϋπόθεση ότι θα υπάρχει επάρκεια διαθεσιμότητας των εμβολίων, καθώς και ότι δε θα παιχτούν μικρο(μεγαλο)πολιτικά παιχνίδια συμφερόντων γύρω από αυτά. Προσωπικά μου φαντάζει αρκετά αισιόδοξο προς το παρόν...

Τίθεται βέβαια το ζήτημα και θα γίνει μεγάλη κουβέντα, αν σε περίπτωση που δεν εμβολιαστεί κάποιος δε μπορεί να ταξιδέψει. Όχι μόνο εδώ μέσα που μας «καίει» κατά κάποιο τρόπο, αλλά γενικότερα.
 

vasidarv

Member
Μηνύματα
42
Likes
87
Δε θέλω να βγω οφ τόπικ, αλλά προσωπικά πιστεύω ότι ένα τέτοιο μέτρο θα επιτρέψει πολύ γρηγορότερα την επιστροφή στην κανονικότητα, όσον αφορά τα ταξίδια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.776
Αυτό είναι το αισιόδοξο σενάριο, πάντα με τη προϋπόθεση ότι θα υπάρχει επάρκεια διαθεσιμότητας των εμβολίων, καθώς και ότι δε θα παιχτούν μικρο(μεγαλο)πολιτικά παιχνίδια συμφερόντων γύρω από αυτά. Προσωπικά μου φαντάζει αρκετά αισιόδοξο προς το παρόν...

Τίθεται βέβαια το ζήτημα και θα γίνει μεγάλη κουβέντα, αν σε περίπτωση που δεν εμβολιαστεί κάποιος δε μπορεί να ταξιδέψει. Όχι μόνο εδώ μέσα που μας «καίει» κατά κάποιο τρόπο, αλλά γενικότερα.
Aραγε χωρις συνταγογραφηση στην Ελλαδα ακομη γιατι "θα υπαρξει πλασματικη ζητηση", οπως ειπαν οι ιθυνοντες, και γιατι να γινουν κλεφτες τα ιδιωτικα κεντρα υγειας?
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Δε ξέρω αν πρέπει να το γράψω εδώ ή στην αγαπημένη (ράηαν). Είχα κλείσει κι εγώ σαν παιδί ένα ταξίδι 5 με 12 Δεκεμβρίου από Βαλένθια για Γκραν Κανάρια, το οποίο προφανώς δε θα πραγματοποιηθεί (η Βαλένθια είναι κλειστή μέχρι τουλάχιστον στις 9 του Δεκέμβρη, ο συνταξιδιώτης μου θα ρχόταν από Μαδρίτη η οποία θα είναι κλειστή μέχρι στις 14 και εν πάσει περιπτώσει δεν υπάρχει ούτε όρεξη ούτε τίποτα πλέον). Η αγαπημένη φυσικά ούτε λόγος να μας ακυρώσει τις πτήσεις, οπότε προσπάθησα να αλλάξω τις ημερομηνίες και να εκμεταλλευτώ την κράτηση για να κλείσω το ένα σκέλος για Ελλάδα (ααααααν καταφέρω να πάω). Ωστόσο η αγαπημένη δε με αφήνει να κάνω ούτε αυτό γιατί λέει ντομέστικ με διεθνή πτήση δεν αλλάζει. Οπότε.... περιμένω μπαααας και την ακυρώσει τελευταία στιγμή ή αλλάζω για μια ντομέστικ έτσι για να μην τους τη χαρίσω;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom