Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Παρακαλώ η συζήτηση να περιοριστεί στο θέμα του τίτλου.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εννοειται για να μην γινονται παρεξηγησεις κ στην ιταλια ταξιδευουμε ανετα, η καλυψη των μεθ ειναι στο 10-15% κ το σημαντικοτερο για τους ταξιδιωτες: ειναι οοοοολα ανοικτα...
Και ερχομαι να μεινω σ αυτο και ερωτω..αντε και θελω να ταξιδεψω εγω ιταλια τωρα τα χριστουγεννα με τι χαρτια θα παω?εννοω οταν θα ναι να μπω στο αεροπλανο τι χαρτι θα δειξω για να μ αφησουν να επιβιβαστω??απο τη στιγμη που λενε οτι επιτρεπονται ταξιδια μονο επαγγελματικα,για λογους υγειας και επανενωση οικογενειων??
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και ερχομαι να μεινω σ αυτο και ερωτω..αντε και θελω να ταξιδεψω εγω ιταλια τωρα τα χριστουγεννα με τι χαρτια θα παω?εννοω οταν θα ναι να μπω στο αεροπλανο τι χαρτι θα δειξω για να μ αφησουν να επιβιβαστω??απο τη στιγμη που λενε οτι επιτρεπονται ταξιδια μονο επαγγελματικα,για λογους υγειας και επανενωση οικογενειων??
Αυτο που το λεει? Ειδες κατι τετοιο για το εξωτερικο? Θα δειξεις μονο χαρτι τεστ. Κι αν ειδες κατι τετοιο πες οτι πας να δεις το παιδι σου στη fontana di Trevi κοντα που σας χωρισε η απονη ζωη...
 

taniakar

Member
Μηνύματα
240
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Αυτο που το λεει? Ειδες κατι τετοιο για το εξωτερικο? Θα δειξεις μονο χαρτι τεστ. Κι αν ειδες κατι τετοιο πες οτι πας να δεις το παιδι σου στη fontana di Trevi κοντα που σας χωρισε η απονη ζωη...
Πείτε μου λιγάκι βρε παιδιά πως μπορώ να δω σε ποιες χώρες μπορώ να ταξιδέψω με τεστ, χωρίς να μου επιβάλλουν και καραντίνα δηλ. Έλεγα μήπως μπορούσαμε να πάμε κάπου για λίγες μέρες τις γιορτές.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Πείτε μου λιγάκι βρε παιδιά πως μπορώ να δω σε ποιες χώρες μπορώ να ταξιδέψω με τεστ, χωρίς να μου επιβάλλουν και καραντίνα δηλ. Έλεγα μήπως μπορούσαμε να πάμε κάπου για λίγες μέρες τις γιορτές.
reopen.europa.eu βρισκεις την χωρα που θες και εχει πληροφοριες και επισημα σιτε με το τι ισχυει στη καθε μια διαφορετικα
 

Annoula Goal

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
καλησπέρα, σκέφτομαι να ταξιδέψω Βιέννη 30/12-4/1, δεν έχω κλείσει ακόμα γιατί λόγω covid έχω πολλους ενδοιασμούς. Ξέρετε αν υπάρχει περιορισμός ή κάτι που πρέπει να γνωριζω κατά την αποχώρηση απο Αθήνα και την άφιξη στη Βιέννη; ευχαριστώ πολύ!
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
καλησπέρα, σκέφτομαι να ταξιδέψω Βιέννη 30/12-4/1, δεν έχω κλείσει ακόμα γιατί λόγω covid έχω πολλους ενδοιασμούς. Ξέρετε αν υπάρχει περιορισμός ή κάτι που πρέπει να γνωριζω κατά την αποχώρηση απο Αθήνα και την άφιξη στη Βιέννη; ευχαριστώ πολύ!
https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.297
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
καλησπέρα, σκέφτομαι να ταξιδέψω Βιέννη 30/12-4/1, δεν έχω κλείσει ακόμα γιατί λόγω covid έχω πολλους ενδοιασμούς. Ξέρετε αν υπάρχει περιορισμός ή κάτι που πρέπει να γνωριζω κατά την αποχώρηση απο Αθήνα και την άφιξη στη Βιέννη; ευχαριστώ πολύ!
Απαγορεύεται να μείνεις σε ξενοδοχείο ή σε κατάλυμα.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Εσείς που ξέρετε τα πολλά κι ο νους σας κατεβάζει, επειδή θόλωσα πάλι, μιαν ερώτηση. Αν ταξιδέψω μέσω ΗΒ, θα πρέπει να συμπληρώσω PLF? Δε μου είναι ξεκάθαρα τα μέτρα για τα layovers σε αεροδρόμιο του ΗΒ. Υπάρχει κάποιο λινκ;

Α!
Σε τηλεφώνημά μου προς το γραφείο Τύπου σήμερα το πρωί, τα εξής για την ξενιτιά:

-Καραντίνα θα μείνεις στον τελικό προορισμό σου. Για να φτάσεις σε αυτόν, αν δε μένεις στην Αθήνα, μπορείς να μείνεις είτε σε ξενοδοχείο είτε στο αεροδρόμιο. Μπορείς να χρησιμοποιήσεις κανονικά ΜΜΜ και μπορείς να μείνεις Αθήνα (ή Θεσσαλονίκη) μέχρι και το πρώτο διαθέσιμο δρομολόγιο για τον τελικό προορισμό σου.
-Στην επιστροφή, αν έχεις εισιτήρια που δείχνουν ότι φεύγεις από τη χώρα, μπορείς να μεταβείς κανονικά από οποιονδήποτε νομό στην Αθήνα (ή στην πόλη από την οποία φεύγεις).
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εσείς που ξέρετε τα πολλά κι ο νους σας κατεβάζει, επειδή θόλωσα πάλι, μιαν ερώτηση. Αν ταξιδέψω μέσω ΗΒ, θα πρέπει να συμπληρώσω PLF? Δε μου είναι ξεκάθαρα τα μέτρα για τα layovers σε αεροδρόμιο του ΗΒ. Υπάρχει κάποιο λινκ;
Αν ειναι airside layover οχι. Απο απο το σάιτ του Heathrow
https://www.heathrow.com/customer-support/faq/coronavirus-covid-19
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.659
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom