Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Μηνύματα
201
Likes
195
Κι ο Σαλονικιός μπορεί να πάει στη Ρωσία και να λιάζεται ή να χιονίζεται και χωρίς όριο ατόμων. Παρεμπιπτόντως, παρότι υπάρχουν πτήσεις για να πετάξει στη Ρωσία κανείς μέσω τρίτης χώρας (πχ Τουρκία) η Ρωσία επιτρέπει την είσοδο ΜΟΝΟ σε όσους πηγαίνουν με απευθείας πτήση από τη χώρα προέλευσης.
To pcr για είσοδο στην Ρωσία το δέχονται στα αγγλικά; Χρειάζεται και ταξιδιωτική ασφάλιση;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.873
Likes
26.674
Ας υποθέσουμε ότι έχω κάνει τα εμβόλια (και τις δυο δόσεις) εδώ και δυο εβδομάδες και έχω pcr
test αρνητικό, μπορώ να έρθω ταξίδι στην Ελλάδα χωρίς καραντίνα; ή θα πρέπει υποχρεωτικά να πάω
καραντίνα;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
To pcr για είσοδο στην Ρωσία το δέχονται στα αγγλικά; Χρειάζεται και ταξιδιωτική ασφάλιση;
Ναι και και.

Ναι σε όλα, που λένε και στο Κοινοβούλιο...
Θυμίζω ΜΟΝΟ απευθείας πτήση, όχι μέσω τρίτου σταθμού
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Να αρχίσουμε να σκεφτόμαστε κανένα ταξίδι για Τουρκία;Πέφτει και η λίρα....
Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν. Επίσης σκεφτόμουν και την αγορά τουρκικών λιρών μέσω Revolut, είτε για ανταλλαγή στο μέλλον αν ανέβει με ευρώ, είτε για κάποιο ταξιδι στο μέλλον. Έτσι, να υπάρχουν. Τι λέτε?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν. Επίσης σκεφτόμουν και την αγορά τουρκικών λιρών μέσω Revolut, είτε για ανταλλαγή στο μέλλον αν ανέβει με ευρώ, είτε για κάποιο ταξιδι στο μέλλον. Έτσι, να υπάρχουν. Τι λέτε?
Θυμάμαι ένα φίλο που αγόρασε μπολιβαρες μετά τις "εκλογές " του Μαδουρο, όταν κατρακυλουσε το νόμισμα " Ε πόσο πιο κάτω θα πάει " μου έλεγε και τον θυμήθηκα όταν διασχίζοντας τα σύνορα Βενεζουέλας-κολομβίας έβλεπα τα.μπολιβαρες πεταμένα στο δρόμο, η αξία τους ήταν τόσο ανύπαρκτη που ο κόσμος τα πετούσε σα σκουπίδια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν. Επίσης σκεφτόμουν και την αγορά τουρκικών λιρών μέσω Revolut, είτε για ανταλλαγή στο μέλλον αν ανέβει με ευρώ, είτε για κάποιο ταξιδι στο μέλλον. Έτσι, να υπάρχουν. Τι
Αν ειχες παρει πριν 2 μηνες bitcoin, θα ειχες 4πλασιασει την αξια τους. Ε τωρα η τουρκικη λιρα δεν ειναι για επενδυση.

20210322_210759.jpg
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
811
Likes
10.208
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Ας υποθέσουμε ότι έχω κάνει τα εμβόλια (και τις δυο δόσεις) εδώ και δυο εβδομάδες και έχω pcr
test αρνητικό, μπορώ να έρθω ταξίδι στην Ελλάδα χωρίς καραντίνα; ή θα πρέπει υποχρεωτικά να πάω
καραντίνα;
Ναι,το ρώτησα, και εγώ που έχω όλα τα παραπάνω θα μείνω καραντίνα μία εβδομάδα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom