Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.657
Likes
50.451
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
γνωριζει κανεις αν παω σοφια με το αυτοκινητο αν μπορω να πεταξω για εμιρατα η ρωσια χωρις προβλημα ??????επισης το ιδιο αν μπορω απο κωνσταντινουπολη για αμερικη???????
Ρωσία δεν μπορείς σίγουρα, μόνο από τη χώρα διαμονής σου και μόνο με απευθείας πτήση.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
γνωριζει κανεις αν παω σοφια με το αυτοκινητο αν μπορω να πεταξω για εμιρατα η ρωσια χωρις προβλημα ??????επισης το ιδιο αν μπορω απο κωνσταντινουπολη για αμερικη???????
Αμερική εννοείς ΗΠΑ;Δεν νομίζω να άνοιξαν ακόμη.Επίσης η Ρωσία δέχεται μόνον με απευθείας πτήσεις ξένους.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.657
Likes
50.451
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αμερική εννοείς ΗΠΑ;Δεν νομίζω να άνοιξαν ακόμη.Επίσης η Ρωσία δέχεται μόνον με απευθείας πτήσεις ξένους.
αι, προς το παρόν αν τις τελευταίες 14 μέρες έχεις περάσει από την Ελλάδα, δεν επιτρέπεται καν να πετάξεις προς ΗΠΑ.

Για τα ΗΑΕ, αν πετάξεις από Βουλγαρία θα πρέπει να έχεις αρνητικό τεστ από τη χώρα αναχώρησης, αλλά επειδή η Βουλγαρία δεν είναι μέσα στις χώρες των οποίων οι κάτοικοι επιτρέπεται να μπουν στα Εμιράτα δεν ξέρω κατά πόσο είναι δυνατόν να ταξιδέψει κανείς από εκεί (ούτε βλέπω τη χρησιμότητα).
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.872
Γινεται ολο και χειροτερο με το ΗΒ. Δεν επιτρεπονται οι διακοπες στο εξωτερικο παρα μονο επισκεψη σε σπιτι ιδιοκτησιας τους. Ειχαμε ενα πλανο να συναντηθουμε καπου με τους δικους μας που εχουν εμβολιαστει, παει κι αυτο τωρα. Προστιμο 5000 λιρες για οποιον παραβιασει τα μετρα.
Το γκρουπ της Ryanair στο fb εχει παρει φωτια παλι καθως αρχιζουν οι ακυρωσεις.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Ναι,το ρώτησα, και εγώ που έχω όλα τα παραπάνω θα μείνω καραντίνα μία εβδομάδα
Ελπίζω αυτός ο περιορισμός να αλλάξει σύντομα για όσους έχουν ολοκληρώσει τον κύκλο εμβολιασμών. Για ποιό λόγο γίνεται τέτοιος ντόρος για τα πιστοποιητικά εμβολιασμών αν δεν γλιτώνεις ούτε την καραντίνα;
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.315
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Η Γαλλία επιβάλλει καραντίνα στους τουρίστες αυτή την στιγμή?
Αν καταλαβαίνω καλά όχι, αλλά πρέπει να δικαιολογήσεις τον λόγο της επίσκεψης, οπότε τυπικά ακόμα δεν επιτρέπονται οι τουρίστες?
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Γινεται ολο και χειροτερο με το ΗΒ. Δεν επιτρεπονται οι διακοπες στο εξωτερικο παρα μονο επισκεψη σε σπιτι ιδιοκτησιας τους. Ειχαμε ενα πλανο να συναντηθουμε καπου με τους δικους μας που εχουν εμβολιαστει, παει κι αυτο τωρα. Προστιμο 5000 λιρες για οποιον παραβιασει τα μετρα.
Το γκρουπ της Ryanair στο fb εχει παρει φωτια παλι καθως αρχιζουν οι ακυρωσεις.
Εχει νόημα τωρα αυτό;; αυτοί με τον ρυθμό που πάνε τελη Μαΐου θα εχουν φθάσει στο 70 με 80% στους εμβολιαμούς.. Θέλω να πω ότι αν φθάσεις σε τετοιο επίπεδο εχεις χτίσει το "τειχος ανοσίας" όπως λένε οπότε υποτίθεται ότι θα μπορείς να κυκλοφορείς ελεύθερα.. αλλιώς τι νοημα έχει όλο αυτό;; N' est pas?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.872
Εχει νόημα τωρα αυτό;; αυτοί με τον ρυθμό που πάνε τελη Μαΐου θα εχουν φθάσει στο 70 με 80% στους εμβολιαμούς.. Θέλω να πω ότι αν φθάσεις σε τετοιο επίπεδο εχεις χτίσει το "τειχος ανοσίας" όπως λένε οπότε υποτίθεται ότι θα μπορείς να κυκλοφορείς ελεύθερα.. αλλιώς τι νοημα έχει όλο αυτό;; N' est pas?
Ξεκαθαρισαν, καθως και η Αγγελα χθες, πως περιμενουν νεες μεταλλαξεις οσο αργουν τα εμβολια οι αλλες χωρες.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
Ξεκαθαρισαν, καθως και η Αγγελα χθες, πως περιμενουν νεες μεταλλαξεις οσο αργουν τα εμβολια οι αλλες χωρες.
πάει και αυτο το καλοκαιρι για τον τουρισμό αμα εχουν τετοιες σκεψεις στο μυαλό τους.. και ηδη πρεπει να φτιάχνουν εμβόλια να πάνε ενα βήμα μπρός απο τον κορονοιό όπως γίνεται με της γρίππης..
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.872
πάει και αυτο το καλοκαιρι για τον τουρισμό αμα εχουν τετοιες σκεψεις στο μυαλό τους.. και ηδη πρεπει να φτιάχνουν εμβόλια να πάνε ενα βήμα μπρός απο τον κορονοιό όπως γίνεται με της γρίππης..
Τα ειχε πει απο νωρις ο Δερμιτζακης πως ειναι μεγαλο ρισκο το εμβολιο οταν οποιοσδηποτε ιος μαινεται, γιατι βρισκει εδαφος η μεταλλαξη. Αλλα δεν νομιζω πως γινοταν κι αλλιως.
Για τον τουρισμο ΜΑΣ, ας βαλουν μπαχτσεδες, ας παρουν προβατα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.780
Likes
18.171
Οι Βρετανοί πάντως κλεισμένοι στο νησί μέχρι 30 Ιουνίου και με το νόμο.
Οι Γερμανοί έχουν χεστει πάνω τους γιατί λένε έχουμε ουσιαστικά ένα νέο, πιο μεταδοτικό και πιο θανατηφόρο ιό να αντιμετωπίσουμε κι εμένα πια μου αντηχούν τα λόγια του Μπιλ που είπε οτι αρχές του 2022 θα...
 

giota235

Member
Μηνύματα
140
Likes
364
Επόμενο Ταξίδι
Puglia, Dubrovnik
Ταξίδι-Όνειρο
Μάτσου Πίτσου, Αργεντινή
Το ίδιο ακριβώς σκεφτόμουν. Επίσης σκεφτόμουν και την αγορά τουρκικών λιρών μέσω Revolut, είτε για ανταλλαγή στο μέλλον αν ανέβει με ευρώ, είτε για κάποιο ταξιδι στο μέλλον. Έτσι, να υπάρχουν. Τι λέτε?
Αρμπιτραζ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom