Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Οι Βρετανοί πάντως κλεισμένοι στο νησί μέχρι 30 Ιουνίου και με το νόμο.
Οι Γερμανοί έχουν χεστει πάνω τους γιατί λένε έχουμε ουσιαστικά ένα νέο, πιο μεταδοτικό και πιο θανατηφόρο ιό να αντιμετωπίσουμε κι εμένα πια μου αντηχούν τα λόγια του Μπιλ που είπε οτι αρχές του 2022 θα...
Εντάξει το 30 Ιουνίου είναι σχετικό. Απλά ο νόμος έπρεπε να έχει κάποια ημερομηνία λήξης. Το (σχεδόν) σίγουρο είναι ότι τα ταξίδια δεν θα επιτραπούν πρίν τις 17 Μαϊου. Πάντως στις 5 Απριλίου είπε ο Μπόρις οτι θα κάνει ανακοίνωση που θα ξακαθαρίσει πιο πολύ το τοπίο.

υγ. Πάντως ο νόμος έχει παραθυράκι για να μπορέσει να έρθει ο πατέρας Τζόνσον στο Πήλιο να ετοιμάσει το σπίτι για την σεζόν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Εντάξει το 30 Ιουνίου είναι σχετικό. Απλά ο νόμος έπρεπε να έχει κάποια ημερομηνία λήξης. Το (σχεδόν) σίγουρο είναι ότι τα ταξίδια δεν θα επιτραπούν πρίν τις 17 Μαϊου. Πάντως στις 5 Απριλίου είπε ο Μπόρις οτι θα κάνει ανακοίνωση που θα ξακαθαρίσει πιο πολύ το τοπίο.

υγ. Πάντως ο νόμος έχει παραθυράκι για να μπορέσει να έρθει ο πατέρας Τζόνσον στο Πήλιο να ετοιμάσει το σπίτι για την σεζόν.
Ισως αν αγοραζαν κι οι δικοι μου εκεινα τα σπιτια στην Ιταλια με 1 ευρω, να μπορουσαν να ισχυριστουν πως πανε Ιταλια να περασουν σοβατεπια σαν τον πατερουλη.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
γνωριζει κανεις αν παω σοφια με το αυτοκινητο αν μπορω να πεταξω για εμιρατα η ρωσια χωρις προβλημα ??????επισης το ιδιο αν μπορω απο κωνσταντινουπολη για αμερικη???????
Ασχετα με τον κορονοιο αν μπεις με ΙΧ στη Τουρκία δεν μπορείς να πετάξεις απο το αεροδρόμιο σε πτήση εξωτερικού εκτός και αν εχεις χαρτιά οτι πούλησες το ΙΧ στη Τουρκία. Τουλάχιστον αυτό ίσχυε μέχρι πριν ενα χρόνο.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Επτά προορισμούς στην Ελλάδα έχει η Air France στο θερινό πρόγραμμα
Αίρονται, σιγά σιγά οι περιορισμοί στα ταξίδια και όσο προχωρούν οι εμβολιασμοί, τόσο οι αεροπορικές εταιρείες εντάσσουν στο πρόγραμμά τους περισσότερους προορισμούς. (Αυτα θελω να ακουω απο δω και πέρα)


Επτά προορισμούς στην Ελλάδα έχει η Air France στο θερινό πρόγραμμα
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.753
Η Γαλλία επιβάλλει καραντίνα στους τουρίστες αυτή την στιγμή?
Όχι, τουλάχιστον είσοδος οδικά.
Αν καταλαβαίνω καλά όχι, αλλά πρέπει να δικαιολογήσεις τον λόγο της επίσκεψης, οπότε τυπικά ακόμα δεν επιτρέπονται οι τουρίστες?
Όχι δεν ρώτησαν τίποτα. Μόνο ΑΝ θέλω να κάνω τεστ. Έδωσαν παράταση στην κυκλοφορία. Από τις 18.00 στις 19.00. Τουλάχιστον στην περιοχή Midi Pyrynees.
Ισως αν αγοραζαν κι οι δικοι μου εκεινα τα σπιτια στην Ιταλια με 1 ευρω, να μπορουσαν να ισχυριστουν πως πανε Ιταλια να περασουν σοβατεπια σαν τον πατερουλη.
Νομίζω η προυπόθεση αγοράς σπιτιού εκεί , είναι να είσαι μόνιμος κάτοικος εκεί.
Edit
Μετά την αγορά.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Νομίζω η προυπόθεση αγοράς σπιτιού εκεί , είναι να είσαι μόνιμος κάτοικος εκεί.
οχι. ισα ισα που σε πολλα χωρια αυτος ειναι ο σκοπος κ προυποθεση: να γινεις μονιμος κατοικος. σε αλλα απλα να ανακαινιστουν ερειπωμενες κατοικιες οποτε αναλαμβανεις την ανακαινιση. σε βοηθουν παντως με δανεια κλπ αλλα σιγουρα η διατηρηση της οικιας δεν ειναι ανεξοδη μετα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Ο στοχος ειναι να ξοδεψεις για την ανακαινιση και να κινηθει η τοπικη οικονομια.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ο στοχος ειναι να ξοδεψεις για την ανακαινιση και να κινηθει η τοπικη οικονομια.
Κ αυτος. Οχι μονο αυτος. Η προσφορα εχει μεγαλη ποικιλια. Υπαρχουν χωρια που τα σπιτια τους καταρρεουν, εγκατελειμενα απο χρονια κ απλα τα θελουν ανακαινισμενα χωρις να απαιτειται καν να μεινεις. Γι αυτο δεχονται κ εταιρειες οχι μονο ιδιωτες εξαλλου. Άλλα θελουν να αυξησουν τον πληθυσμο τους χωρις αναγκη κινησης τοπικης οικονομιας, αλλα προσφερουν κ εργασια (κτηματα μαζι με το σπιτι), αλλα δινουν κ χρηματα μετρητα, αλλα...ατελειωτος ο καταλογος. Σε πολλα παντως σημειωθηκε πληρης αποτυχια. Ο συγχρονος ανθρωπος θελει πολη η θαλασσα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Η ομαλοποιηση βλεπω πηρε αναβολη για Ιουνιο. Βροχη ακυρωσεων το Μαιο, ουτε τοτε καθημερινη πτηση για Ρωμη. Οι 4 καθημερινες εγιναν 1 τετρακις εβδομαδιαιως.. Απο 1/6 μεταφερονται οι ελπιδες.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Η Γαλλία επιβάλλει καραντίνα στους τουρίστες αυτή την στιγμή?
Αν καταλαβαίνω καλά όχι, αλλά πρέπει να δικαιολογήσεις τον λόγο της επίσκεψης, οπότε τυπικά ακόμα δεν επιτρέπονται οι τουρίστες?
Αν βγούν αυτά που γράφει τότε μιλάμε για Απρίλιο-κόλαση στην Γαλλία.

Για έναν Απρίλιο «κόλαση» προειδοποιούν στη Γαλλία | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Αν βγούν αυτά που γράφει τότε μιλάμε για Απρίλιο-κόλαση στην Γαλλία.

Για έναν Απρίλιο «κόλαση» προειδοποιούν στη Γαλλία | Η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ
Έχω εισιτηρια για αρχές Ιούλη κ είμαι στο τσακ να τα αλλάξω, αλλά είχα μια ελπίδα ως τωρα...Βλέπω ότι δύσκολα θα ανοίξουν, αλλά ακόμα κ τότε αν είναι τόσο δύσκολη η κατάσταση αυτή την στιγμή, ίσως είναι κ αρκετά επίφοβο πλέον να πάω ούσα μη εμβολιασμένη ακόμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.382
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom