Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Μπηκα να τσεκαρω με μιλια Καστελλοριζο και θελω 25.000 ανα ατομο χωρις χειραποσκευη και 88 ευρω φορους, οταν εκλεισα Ισλανδια με 77 ευρω και 30.000 μιλια με μεγαλη βαλιτσα. Ειλικρινα αυτη η διαφορα με σταματαει. Αλλιως μια χαρα θα πηγαινα.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
δεν ξερω αν αστειεύεσαι.. προφανως δεν ειμαι απο αυτους που γκρινιαζουν , αλλα απο τα 32 αυτά νησιά , εσυ σε ποιο θα πηγαινες διακοπες??

Aνάφη!! Εχω πάει 5 φορές πήγα το καλοκαίρι του 20 μόλις είχε ανοίξει ο τουρισμός και το πιθανό είναι να πάω και φέτος! Διακοπάρες κάνεις εκεί όχι αστεία...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Πληθος safe επιλογων. Αλλα αυτοι ειστε, μια ζωη γκρινια. Στο Γυαλι μπορειτε να βγαλετε και μεροκαματο σπαζοντας την ελαφροπετρα, τεμπελχανεια.
Το άκουσα ζωντανά και δε το πίστευα. Άκου το Γυαλί που ναι εργοτάξιο. Πάλι καλά που δε μας είπε και τη Μακρόνησο...

αλλα απο τα 32 αυτά νησιά , εσυ σε ποιο θα πηγαινες διακοπες??
Έχω πάει στα 18 από αυτά, κάποια άλλα είναι στα υπόψιν μου για φέτος και μακάρι να μπορέσω να ξαναπάω όσο πιο πολύ γίνεται σ΄αυτά και να τα δω όλα της λίστας. Ευτυχώς ο πολύς ο κόσμος τα αποφεύγει (γιατί τόσα ξέρει) και για καλή μας τύχη τα απολαμβάνουμε ακόμα ανόθευτα.

Βέβαια δε ξέρω με ποια λογική αναφέρθηκαν τα νησιά αυτά σαν προορισμοί. Οτι τι, θ΄αρχίσει ας πούμε ο κόσμος να τη ψάχνει ξαφνικά για να πάει στη Θύμαινα με 5 δωμάτια όλα κι όλα;
Καλή η κίνηση κάλυψης των νησιών, αλλά αν θέλουμε τουρισμό αλλού πρέπει να στοχεύσει ο μαζικός εμβολιασμός.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
"Την αύξηση της πληρότητας των πλοίων από σήμερα στο 85% στα πλοία που έχουν καμπίνες και στο 80% χωρίς καμπίνες, ανακοίνωσε ο υπουργός Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής Γιάννης Πλακιωτάκης, ο οποίος επισκέφθηκε στο λιμάνι του Πειραιά το επιβατηγό οχηματαγωγό πλοίο «blue star delos», με αφορμή το άνοιγμα των μετακινήσεων προς τα νησιά. Ο υπουργός ανέφερε ότι 80% στην πληρότητα των επιβατών ισχύει και στα ταχύπλοα, εφόσον βέβαια διαθέτουν ειδικά φίλτρα."
Η Ελλαδα δεν μαθαινει απο τα λαθη.
Αλλα θα μαθει, αναγκαστικα.
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλημέρα παιδιά τι κάνετε;ήθελα να ρωτήσω για τα νησιά με το self test που πρέπει να γίνει 24 ώρες πριν, το προ έντυπο των καραβιών που αναρτήθηκε απλά σε βάζουν να επιλέξεις με τικ τι έχεις κάνει..θα χρειάζεται να εκτυπώσεις το αποτέλεσμα από την πλατφόρμα;η αρκεί ο λόγος σου και δεν το κοιτάει κανένας;
 

vasidarv

Member
Μηνύματα
42
Likes
87
Ερώτηση για ψαγμενους. Ξέρει κανείς αν αρκεί το πιστοποιητικο εμβολιασμού για επιστροφή στην Ελλάδα απο χώρες εκτός ΕΕ, πχ Αίγυπτος;
Κανείς ρε παιδιά; Η Aegean με αγνόησε κανονικά, δε ξέρω που αλλού να απευθυνθώ. Δεν εχει ταξιδέψει κανεις τελευταία; Έστω ας μου πει κάποιος εάν χρειάζεται η καραντινα 7 ημερών.
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Κανείς ρε παιδιά; Η Aegean με αγνόησε κανονικά, δε ξέρω που αλλού να απευθυνθώ. Δεν εχει ταξιδέψει κανεις τελευταία; Έστω ας μου πει κάποιος εάν χρειάζεται η καραντινα 7 ημερών.
Ταξιδιωτικές οδηγίες | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό πατάς στην χώρα που σε ενδιαφέρει πχ.Ελλάδα.
 

vasidarv

Member
Μηνύματα
42
Likes
87
Εδώ πέρα μιλαει για μόνιμους κατοίκους, οπότε σύμφωνα με αυτό δε χρειάζεται. Στο σάιτ του travel.gov όμως, λέει οτι το πιστοποιητικό εμβολιασμού, η απαλλαγή απο καραντινα κτλ ισχύει για άφιξη απο χώρες της ΕΕ Σενγκεν συν μερικές ακόμα, οπότε δεν εξαιρεισαι αν φτάνεις απο Αίγυπτο πχ. Γι'αυτό λεω οτι είναι ενα τρελοκομείο. Αν κάποιος ξέρει σίγουρα, παρακαλώ να με βοηθήσει.
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Κανείς ρε παιδιά; Η Aegean με αγνόησε κανονικά, δε ξέρω που αλλού να απευθυνθώ. Δεν εχει ταξιδέψει κανεις τελευταία; Έστω ας μου πει κάποιος εάν χρειάζεται η καραντινα 7 ημερών.
Αίγυπτος: Περιορισμοί πτήσεων και ταξιδιών λόγω κοροναϊού (COVID-19) | Skyscanner
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom