Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Ειναι υποχρεωτικο το δικο του. Μονο οι οικογενειες συμπληρωνουν 1.
Κ υποψη οτι το qr δεν το δινουν αμεσα οπως πριν, αντιθετα στο στελνουν παλι τα μεσανυχτα της ημερας αφιξης οπως περσυ.
Αφού λέει non family, non same household. Εγώ για τον μπαμπά μου που μένουμε σε διαφορετικό σπίτι, έκανα μόνο ένα plf. Όπως κι αν έχει, δεν είναι και σπουδαίο πράγμα να κάνει κάποιος δύο, ώστε να είναι σίγουρος.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αφού λέει non family, non same household. Εγώ για τον μπαμπά μου που μένουμε σε διαφορετικό σπίτι, έκανα μόνο ένα plf. Όπως κι αν έχει, δεν είναι και σπουδαίο πράγμα να κάνει κάποιος δύο, ώστε να είναι σίγουρος.
Family, household:1 plf, συνταξιδιωτες, φιλοι,γκρουπ: 1/ατομο.
Screenshot_20210520-114108_Chrome.jpg
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Όπως το βλέπω καταλαβαίνω πως αν είναι ένα ζευγάρι, αδέλφια, γονείς με παιδιά κλπ. μπορεί να συμπληρωθεί ένα plf για όλους. Αν ο ένας έχει παλιό κινητό, βαριέται να συμπληρώσει ή οτιδήποτε, δηλώνει ο συνταξιδιώτης τα στοιχεία του, έτσι δεν πάει;
 

Georgethym

Member
Μηνύματα
25
Likes
10
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω δύο ερωτησεις δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος, 1) για αεροπορικά ταξίδια εντός Ελλάδας χρειάζεται να κάνουμε plf η κάποιο άλλο χαρτί? 2) με το self test που χρειάζεται τι ακριβώς γίνεται, απλός συμπληρώνουμε την φόρμα στην σελίδα ότι βγήκε αρνητικό και το επιδεικνύουμε στον έλεγχο η χρειάζεται να έχουμε και το αρνητικό τεστ μαζί μας? Έχει ταξιδέψει κάποιος την τελευταία βδομάδα?
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω δύο ερωτησεις δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος, 1) για αεροπορικά ταξίδια εντός Ελλάδας χρειάζεται να κάνουμε plf η κάποιο άλλο χαρτί? 2) με το self test που χρειάζεται τι ακριβώς γίνεται, απλός συμπληρώνουμε την φόρμα στην σελίδα ότι βγήκε αρνητικό και το επιδεικνύουμε στον έλεγχο η χρειάζεται να έχουμε και το αρνητικό τεστ μαζί μας? Έχει ταξιδέψει κάποιος την
Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω δύο ερωτησεις δεν ξέρω αν είμαι εκτός θέματος, 1) για αεροπορικά ταξίδια εντός Ελλάδας χρειάζεται να κάνουμε plf η κάποιο άλλο χαρτί? 2) με το self test που χρειάζεται τι ακριβώς γίνεται, απλός συμπληρώνουμε την φόρμα στην σελίδα ότι βγήκε αρνητικό και το επιδεικνύουμε στον έλεγχο η χρειάζεται να έχουμε και το αρνητικό τεστ μαζί μας? Έχει ταξιδέψει κάποιος την τελευταία βδομάδα?
Εντος Ελλαδος μπορεις να κανεις σελφ τεστ 24 ωρες πριν ταξιδεψεις συμπληρωνοντας τη φορμα και επιδεικνυοντας το τεστ το οποιο θα δειχνει αρνητικο.....ετσι με ενημερωσε σημερα τουριστικος πρακτορας .....εγω ρωτησα για ακτοπλοικα κυριως αλλα νομιζω το ιδιο συμβαινει και στα αεροπορικα.....πριν την αφιξη σου και στην αναχωρηση κανεις απο ενα σελφ τεστ
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.129
Likes
20.384
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Επιδεικνύεις την υπεύθυνη δήλωση που δείχνει το αποτέλεσμα του τεστ και όχι το ίδιο το τεστ. Το ίδιο το τεστ δεν είσαι υποχρεωμένος να το δείξεις σε κανέναν!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Σε φίλους μου που ταξίδεψαν ακτοπλοικως την προηγούμενη εβδομάδα δεν ζήτησαν καν βεβαίωση. Απλώς η δήλωση που υπήρχε και πέρυσι στην οποία έχει συμπληρωθεί και πεδίο που συμπληρωνεις αν εισαι εμβολιασμένος ή έχεις κάνει τέστ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.908
Σε φίλους μου που ταξίδεψαν ακτοπλοικως την προηγούμενη εβδομάδα δεν ζήτησαν καν βεβαίωση. Απλώς η δήλωση που υπήρχε και πέρυσι στην οποία έχει συμπληρωθεί και πεδίο που συμπληρωνεις αν εισαι εμβολιασμένος ή έχεις κάνει τέστ.
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.842
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ο Βλαδίμηρος εκ Ρωσίας δεν ανοίγει τις τσάρτερ πτήσεις για Ελλάδα μέχρι τέλος Ιουνίου.. Πηγαίνει προς Πορτογαλία και Μάλτα.. Δεν έπιασαν τα ευχολόγια του Harris Theoharis
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom