Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Καλημέρα σε όλους!!!! Επανέρχομαι για το ταξίδι στην Μάλτα!!!! Ακούστε να δείτε τους προβληματισμούς μου....
1.Η 2η δόση του εμβολίου είναι στις 10.7..... αν κλείσω τις 24 πιάνονται 14 ημέρες??? Γτ θέλει κ 1ημερα να βγει το πιστοποιητικό....
2. Φτάνουμε Σάββατο 12.35μμ..... γυρνάμε τρίτη 12.30μμ θέλει pcr??????
Ποτέ περιμένουμε αλλαγές στα μέτρα???
Κάποιος φίλος από εδώ θα πηγενε.....γυρησες φίλε μου να μας πεις?????
θα προτεινα να εισαι συνεχως πανω απο το emvolio.gov.gr και να κλεισεις 1 μερα νωριτερα. Μπορεις αρκει να βρεθει ραντεβου. Τα οποια ραντεβου αλλαζουν αρδην ανα λεπτο
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Ναι αυτο..και εγω απο Δεκεμβριο του 19 εχω να παω . Εκλεισα Αυστρια. θεωρω οτι θα ειμαι μονιμα με την ffp2 μου (ναι αυτην που ελαχιστοι βαζουν και λεν πως "υποφερουν" απο τις μπλε/χειρουργικες ή υφασματινες),
Αν το σκεφτείς καλα, παρα την ταλαιπωρία της εποχής αυτης (μάσκες, λιγο παραπάνω προσοχή, test κλπ) ειναι και εμπειρία το να κανεις ενα ταξιδι αυτη την εποχή ! :cool:
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εσυ θα ενιωθες ενταξυ να κυκλοφορεις ετσι ? Ισραηλ τοτε ! Ολλανδια στο βαθυ κοκκινο ? Δε νομιζω
Ολλανδία αν φοράς μάσκα έξω, θα σε βλέπουν σαν εξωγήινο. Επίσης, για ποιο βαθύ κόκκινο στην Ολλανδία μιλάς; 14 νεκροί τη μέρα την τελευταία εβδομάδα σε χώρα με 60% μεγαλύτερο πληθυσμό απ' την Ελλάδα.
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Ολλανδία αν φοράς μάσκα έξω, θα σε βλέπουν σαν εξωγήινο. Επίσης, για ποιο βαθύ κόκκινο στην Ολλανδία μιλάς; 14 νεκροί τη μέρα την τελευταία εβδομάδα σε χώρα με 60% μεγαλύτερο πληθυσμό απ' την Ελλάδα.
Απο τον επισημο ευρωπαικο χαρτη . Κατακοκκινη. Ο χαρτης δε βγαινει απο τους θανατους. Εκει υπαρχει θεμα δημοσιου συστηματος υγιειας. Αλλα απο τα κρουσματα. Μονο απο τα κρουσματα βγαινει.

ΥΓ . ...
Travel from countries with high infection rates
Travellers arriving from Croatia, Lithuania, Netherlands, Sweden and Cyprus are ...
....
 

Attachments

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.226
Πριν απὸ τρεις ὼρες καὶ δεκατέσσερα λεπτὰ ὴπραξα την πρὼτη δὸση του εμβολὶου. Η δευτὲρα αναμὲνεται πιὸ μετὰ - δεν σὰς λὲω πότε γιὰ να μὴ με ματιὰσετε. Και ὸλο τοὺτο μπὰς και καταφὲρω τὸν Νοεμβριο να επισκεπτὼ την χὼρα του İlham Heydər oğlu Əliyev αυτοὺ του ευγενοὺς φυσιογνωμὶας πολιτικοὺ. Η αεροπορικὴ του Αζερμπαϊτζὰν πλὲον κὰνει λὸγο για πτὴσεις με τεστ κλπ, οπὸτε *ὶσως* και να το πετὺχουμε αυτο το ταξίδι (μετὰ απο) την επὸμενη ημὲρα.
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
θα προτεινα να εισαι συνεχως πανω απο το emvolio.gov.gr και να κλεισεις 1 μερα νωριτερα. Μπορεις αρκει να βρεθει ραντεβου. Τα οποια ραντεβου αλλαζουν αρδην ανα λεπτο
Έχω μπει ήδη σε λίστα αναμονής!!!!! Κ εννοείται θα μπαίνω κάθε μέρα!!!!
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.273
Likes
7.914
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Έχω μπει ήδη σε λίστα αναμονής!!!!! Κ εννοείται θα μπαίνω κάθε μέρα!!!!
....αν είσαι κοντά , πέρνα καμμιά βόλτα από εκεί και εξήγησε τους ! Το έκανα εγώ και κέρδισα 3 ημέρες !
 
Μηνύματα
235
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Καλημέρα σε όλους!!!! Επανέρχομαι για το ταξίδι στην Μάλτα!!!! Ακούστε να δείτε τους προβληματισμούς μου....
1.Η 2η δόση του εμβολίου είναι στις 10.7..... αν κλείσω τις 24 πιάνονται 14 ημέρες??? Γτ θέλει κ 1ημερα να βγει το πιστοποιητικό....
2. Φτάνουμε Σάββατο 12.35μμ..... γυρνάμε τρίτη 12.30μμ θέλει pcr??????
Ποτέ περιμένουμε αλλαγές στα μέτρα???
Κάποιος φίλος από εδώ θα πηγενε.....γυρησες φίλε μου να μας πεις?????
1) Δεν το γνωρίζω, είναι πολυ οριακό
2) Θεωριτικά και απ' οσα έχω καταλάβει, όταν με το καλό βγεί το πράσινο διαβατήριο (Ελπίζω Ιούνιο αλλα ακόμα κανείς δεν ξέρει σίγουρα) δεν θα χρειάζετε εντος Ε.Ε. pcr
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Έχω μπει ήδη σε λίστα αναμονής!!!!! Κ εννοείται θα μπαίνω κάθε μέρα!!!!
Για 2η δόση astra, ήταν προγραμματισμένη για 13/7, το Σάββατο που έψαχνα βρήκα πολλά διαθέσιμα ραντεβού νωρίτερα και τελικά έκλεισα στις 3/7.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
Ναι αυτο..και εγω απο Δεκεμβριο του 19 εχω να παω . Εκλεισα Αυστρια. θεωρω οτι θα ειμαι μονιμα με την ffp2 μου (ναι αυτην που ελαχιστοι βαζουν και λεν πως "υποφερουν" απο τις μπλε/χειρουργικες ή υφασματινες),
που θα πας και ποτε ?
αν δεν κανω λαθος πρεπει να κανεις και τεστ
αλλα μπορεις να παρεις απο το φαρμακειο, να το κανεις μονος σου και να το δηλωσεις ηλεκτρονικα
τουλαχιστον ετσι ειναι τωρα που λεμε να παμε εμεις (αν δεν βγει κανα τεστ θετικο)
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
που θα πας και ποτε ?
αν δεν κανω λαθος πρεπει να κανεις και τεστ
αλλα μπορεις να παρεις απο το φαρμακειο, να το κανεις μονος σου και να το δηλωσεις ηλεκτρονικα
τουλαχιστον ετσι ειναι τωρα που λεμε να παμε εμεις (αν δεν βγει κανα τεστ θετικο)
Περιοχη Salzburg και Τυρολο, Αρχες με μεσα Ιουλιου. Ειμαστε διπλοεμβολιασμενοι ολοι , αλλα μονο τα ανηψια μου που δεν μπορουν, θα χρειαστουν test
 

dimistr

Member
Μηνύματα
176
Likes
63
1) Δεν το γνωρίζω, είναι πολυ οριακό
2) Θεωριτικά και απ' οσα έχω καταλάβει, όταν με το καλό βγεί το πράσινο διαβατήριο (Ελπίζω Ιούνιο αλλα ακόμα κανείς δεν ξέρει σίγουρα) δεν θα χρειάζετε εντος Ε.Ε. pcr
Διάβασα νομίζω στην "καθημερινή" ότι τρέχει ήδη πιλοτικά σε 7 χώρες το πράσινο διαβατήριο...
Οκ κάνω μοριακό για να πάω...εδώ είναι εύκολο...εκεί όμως που να ψάχνω για να γυρησω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.443
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom