Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Dsym

Member
Μηνύματα
15
Likes
27
Ενημερωτικα:
οπως εχει συζητηθει κ παλιοτερα, τετοια απεργια ειναι ιδιαιτερη κ δεν ακολουθει οριζοντιους κανονες. η συγκεκριμενη της 26/7 ειναι στα χαρτια 12 ωρων (08.00-20.00), στην πραξη 8 ωρων (10.00-18.00) διοτι οι ωρες 07.00-10.00 κ 18.00-21.00 εξαιρουνται παντοτε απο οποιαδηποτε απεργια.
απο κει κ περα στην πραξη επικοινωνουμε με την αεροπορικη διοτι τελευταια εχουν πολυ μικρα ποσοστα συμμετοχης κ συνηθως γινονται παρα πολλες πτησεις ακομα κ στο 8ωρο της απεργιας.
H Ryan έχει ακυρώσει την πτήση. Το πρόβλημα είναι ότι ναι μεν μου δίνει δωρεάν αλλαγή πτήσης σε άλλη μέρα ή επιστροφή χρημάτων αλλά όχι και για την επιστρεφόμενη πτήση η οποία γίνεται κανονικά! Είναι λίγο τρελό εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι καλά εγώ.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Ήμουν στη Κρακοβία 15 με 22 Ιουλ και θα πω λίγα πράγματα που είδα σε σχέση με τον κορωνοιο,
Είχαμε βαλίτσα και στο γκισέ της ρυαν έκαναν έλεγχο ότι είχαμε τα απαραίτητα έγγραφα για να μπούμε. Αν δεν τα είχαμε σου δίνουν κενά και τα συμπληρώνεις επί τόπου και τα συγκεντρώνει το πλήρωμα καμπίνας.
Στην άφιξη κοίταξαν ότι έχουμε το πιστοποιητικό εμβολιασμού και σε μισό λεπτό φύγαμε.
Για όλες τις μεταφορές χρησιμοποιήσαμε uber και έχει επιλογή να καλέσεις όχημα στο οποίο έχει τοποθετηθεί πλεξιγκλας ανάμεσα στον οδηγό και στα πίσω καθίσματα χωρίς να έχει διαφορά στη τιμή.
Στο ξενοδοχείο (Radisson blu) κανένας υπάλληλος δεν φορούσε μάσκα. Μόνο στο πρωινο φορούσαν και 1 υπάλληλος ζητουσε να φορανε και οι πελάτες οταν ηταν ορθιοι. Οταν έλλειπε αυτή η υπάλληλος ελάχιστοι πελάτες φορούσαν μάσκα.
Όλα τα εστιατόρια και καφετέριες λειτουργούν μέσα έξω και κάθετε αρκετός κόσμος μέσα.
Στα mcdonald's και σε παρόμοια καταστήματα πολυεθνικών σχεδόν όλοι οι υπάλληλοι φορούσαν μάσκα στα υπόλοιπα καταστήματα μαρκετ κτλ φορούσε μάσκα 1 στους 5 υπαλλήλους.
Οι σερβιτόροι 1 στους 10 φορούσε μάσκα.
Οι πελάτες που περίμεναν όρθιοι στα ταχυφαγία κτλ 1 στους 3 μάσκα.
Κλείσαμε τουρ για το Αουσβιτσ με μινι μπασ και όταν ήρθε ήταν μέσα 25 άνθρωποι και ΚΑΝΕΝΑΣ δεν φορούσε μάσκα.
Στους κλειστους χώρους του μουσείου του Αουσβιτς και στα αλατορυχεία όλοι φορούσαν μάσκα.
Στο κάστρο Βαβελ στους κλειστούς χώρους υπάλληλοι και επισκέπτες σχεδόν όλοι μάσκα.
Στην επιστροφή ο υπάλληλος στο γκισε ζήτησε να δει το ελληνικο Plf και μας έδωσε χαρτάκι οτι το έλεξε και όταν μας το ξαναζητησαν πριν μπούμε στο αεροπλάνο δείξαμε το χαρτάκι.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
H Ryan έχει ακυρώσει την πτήση. Το πρόβλημα είναι ότι ναι μεν μου δίνει δωρεάν αλλαγή πτήσης σε άλλη μέρα ή επιστροφή χρημάτων αλλά όχι και για την επιστρεφόμενη πτήση η οποία γίνεται κανονικά! Είναι λίγο τρελό εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι καλά εγώ.
Υπάρχει περίπτωση να είναι διαφορετικές κρατήσεις?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
πολλοι πιστευουν οτι θα παει καλα η κατασταση στη Μυκονο απ οτι φαινεται απο τη ζητηση.
Screenshot_20210726-120007_Wizz Air.jpg
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
Όλα τα χρωματα ειναι στο βωμο του υποχρεωτικού εμβολιασμού

" Στο πλαίσιο αυτό, η Ελλάδα από πορτοκαλί που είναι σήμερα, θα γίνει κόκκινη, γεγονός που συνεπάγεται καραντίνα 5 ημερών και 2 test, αντιγόνου και PCR για τους μη εμβολιασμένους ή για όσους δεν νοσήσει. "
 
D

Delmem37668

Guest
πολλοι πιστευουν οτι θα παει καλα η κατασταση στη Μυκονο απ οτι φαινεται απο τη ζητηση. View attachment 361759
μια χαρά είναι η Μύκονος θα επιβιώσει και με λιγότερες κρατήσεις. η γουιζ φέτος το παράκανε μεταφέροντας τον στόλο της νότια νομίζοντας ότι όλα θα πάνε μέλι γάλα. έκανε το αμπουνταμπι κέντρο της και δεν μπορώ να καταλάβω με ποια λογική, πετάει από κει σχεδόν παντού, και μάλιστα σε λουξορ Αλεξάνδρεια πολλά ελληνικά νησια... ποιους προσπαθεί να πιάσει πελάτες;
 
D

Delmem37668

Guest
Όλα τα χρωματα ειναι στο βωμο του υποχρεωτικού εμβολιασμού
κάποιος λόγος θα υπάρχει που προσπαθούν να μας εμβολιάσουν όλους. και μάλιστα πριν έρθει ο χειμώνας. το γιατί μας το λένε κάθε μέρα, αλλά οι αναλυτές στο ίντερνετ με ατράνταχτα στοιχεία διαφωνούν.
 

christosk_7

Member
Μηνύματα
106
Likes
162
κάποιος λόγος θα υπάρχει που προσπαθούν να μας εμβολιάσουν όλους. και μάλιστα πριν έρθει ο χειμώνας. το γιατί μας το λένε κάθε μέρα, αλλά οι αναλυτές στο ίντερνετ με ατράνταχτα στοιχεία διαφωνούν.
Εγω εχω κανει ήδη και τις 2 δόσεις ... δεν ειμαι αρνητής απλα τα θεωρω εως ενα σημείο όλα αυτα πολύ υπερβολικά ! Αυτα ειπα παραπάνω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.589
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom