Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA - JAPAN - AUS
Καλησπέρα παιδιά. Ταξιδεύω Άμστερνταμ με τον αδερφό μου, ο οποίος είναι ανεμβολίαστος. Το pcr/rapid μπορεί να το κάνει στο αεροδρόμιο την ημέρα εκείνη? επειδή η προηγούμενη μέρα πέφτει Κυριακή και είναι κλειστά τα μικροβιολογικά, να το κάνει το Σάββατο ή την δευτέρα το πρωί που πετάμε, στο αεροδρόμιο?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλησπέρα παιδιά. Ταξιδεύω Άμστερνταμ με τον αδερφό μου, ο οποίος είναι ανεμβολίαστος. Το pcr/rapid μπορεί να το κάνει στο αεροδρόμιο την ημέρα εκείνη? επειδή η προηγούμενη μέρα πέφτει Κυριακή και είναι κλειστά τα μικροβιολογικά, να το κάνει το Σάββατο ή την δευτέρα το πρωί που πετάμε, στο αεροδρόμιο?
Αν έχετε περιθώριο χρόνου ας ο κάνει στο αεροδρόμιο.Κερδίζετε και μέρα έτσι.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φαίνεται προχειροφτιαγμένο.. Πιστοποιητικό και plf τα εκτυπώσετε ή είμαστε εντάξει να τα δείξουμε από το κινητό;
το ιταλικο το εχεις δει? θελει τα ιδια κ παραπανω τη θεση που καθεσαι..
δεν εχω εκτυπωσει ποτε τπτ.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα παιδιά. Ταξιδεύω Άμστερνταμ με τον αδερφό μου, ο οποίος είναι ανεμβολίαστος. Το pcr/rapid μπορεί να το κάνει στο αεροδρόμιο την ημέρα εκείνη? επειδή η προηγούμενη μέρα πέφτει Κυριακή και είναι κλειστά τα μικροβιολογικά, να το κάνει το Σάββατο ή την δευτέρα το πρωί που πετάμε, στο αεροδρόμιο?
Έχει μικροβιολόγικα ανοιχτά τις Κυριακές
 

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Νομίζω δε σ΄αφήνει να προχωρήσεις...
Έχεις δίκιο. Συμπλήρωσα το EU PLF για Μάλτα και ήταν προαιρετική η αναγραφή της θέσης και υπέθεσα ότι το ίδιο ισχύει και για το Ιταλικό μιας και επιλέγεις τη χώρα από την ίδια σελίδα και η φόρμα είναι η ίδια. Ας βάλει ο/η ενδιαφερόμενος/η μια τυχαία θέση και αφού το σύστημα δίνει την δυνατότητα να το αλλάξει όταν έχει τον αριθμό θέσης το διορθώνει.
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
236
Likes
1.229
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ματσου πιτσου,περου
Καλησπερα και απο μενα. Για Δανια ξερεις κανεις αν χρειαζεται plf? το εχω ψαξει και δε βρισκω να χρειαζεται κατι απλα θελω να σιγουρευτω. Επισης για Ιταλια που θα παραμεινω για λιγες ωρες μπορω να το συμπληρωσω χωρις να δηλωσω ξενοδοχειο?
 

cool_alex

Member
Μηνύματα
33
Likes
66
Καλησπερα και απο μενα. Για Δανια ξερεις κανεις αν χρειαζεται plf? το εχω ψαξει και δε βρισκω να χρειαζεται κατι απλα θελω να σιγουρευτω. Επισης για Ιταλια που θα παραμεινω για λιγες ωρες μπορω να το συμπληρωσω χωρις να δηλωσω ξενοδοχειο?
Για Δανία, πριν 3 εβδομάδες που πήγα, δεν ήθελε PLF.
Δες εδώ:
https://en.coronasmitte.dk/rules-and-regulations/entry-into-denmark/categorization-of-countries
Η Ελλάδα λογικά είναι στις κίτρινες χώρες και δεν αναφέρει κάτι για PLF.
 
Last edited:

Kostakis00

New Member
Μηνύματα
1
Likes
6
Kαλημερα και καλως σας βρηκα !!Διαβαζω το forum 2 μηνες τωρα!!Γενικα βρηκα κακη περιοδο να ασχοληθω με ταξιδια αλλα ειμαι και 20 χρονων τι να κανω!!pro covid εποχες διαβαζα οποτε απλα δεν..
Εκανα ενα προσφατο ταξιδι Κρακοβια μου φανηκε ευκολη η διαδικασια
Τωρα σκοπευω να παω Κειπ Ταουν σε φιλους απο σχολειο γυρω στο Δεκεμβρη αλλα η διαδικασια με τις απαιτησεις μου φαινεται πραγματικα βουνο.Μαλλον θα πεταξω μεσω Ολλανδιας.Εχω καποιες ερωτησεις αν μπορει καποιος.
1)Ισχυει οτι για transit Ολλανδια δεν χρειαζεται κατι παραπανω επειδη ειναι συντομη σταση??
2)Ειμαι εμβολιασμενος αλλα σιγουρα θελει στο πηγαινε pcr σε χαρτι αυτο το καταλαβα.Τωρα στο γυρισμο δεν μπορω να βγαλω ακρη απο το site της ΙΑΤΑ
3)Επισης το διαβατηριο μου ληγει 6 μιση μηνες απο τη στιγμη του ταξιδιου αρα απο οτι καταλαβαινω οριακα προλαβαινω το 6 μηνο που βλεπω οτι απαιτειται οταν ταξιδευεις σε τριτες χωρες.Πιστευετε οτι θα εχω προβλημα.??
4)Ειναι νωρις ακομα,πιθανον θα ξαναρωτησω αλλα στο plf για γυρισμο συμπληρωνω αριθμο πτησης Ολλανδια-Ελλαδα η Νοτια Αφρικη-Ολλανδια?Αν τελικα κλεισω με KLM
5)Χρειαζεται καραντινα οταν γυριζουμε Ελλαδα??Αρκετοι εχουν ταξιδεψει Αφρικη απο οτι βλεπω οποτε ισως ισχυουν τα ιδια

Ευχαριστω εκ των προτερων και υποσχομαι μια ομορφη ιστορια αν με βοηθησετε:D:D:D:haha:!!
Βασικα θα την γραψω οπως και να εχει:):)
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπέρα σε ολους!! για να ταξιδέψω απο Αθήνα προς Αμπου Νταμπι με διαμονη δυο ημερων , και μετα Ντουμπαι για αλλες εξι μερες.. τι χρειαζεται οσον αφορα τον κοβιντ?? 4 ατομα θα ειμαστε , ο ενας εμβολιασμενος, ο αλλος με πιστοποιητικο νοσησης και οι αλλοι δυο ανεμβολιαστοι..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom