Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αλλά όταν το εκδίδεις βγαίνει στο όνομα του κυρίου ταξιδευτή, που είναι και ο μόνος που συμπληρώνει με ποιο τρόπο εισέρχεται στην χώρα (εμβολιασμό, test ή νόσηση).
λογικο αφου ο σκοπος του plf, οπως λεει κ το ονομα, ειναι να σε εντοπισουν, οχι ο ελεγχος εμβολιασμου κλπ. αυτο ειναι ξεχωριστο εγγραφο. παντα 1 συμπληρωνω για ολους κ εχω περασει 4-5 φορες νομιμα χωρις κανενα θεμα.

echo2011

Member
Πήγα πίσω αρκετές σελίδες και είδα αρκετούς που ρωτάνε αν φτάνει να συμπληρώσουν ένα ελληνικό PLF με τα μέλη της οικογένειας που συνταξιδεύουν ή πρέπει να κάνουν ξεχωριστό για τον καθένα, χωρίς σαφή απάντηση.

Στο travel.gov.gr λέει:

View attachment 370467

και όταν πας να το ξεκινήσεις
View attachment 370466

Αλλά όταν το εκδίδεις βγαίνει στο όνομα του κυρίου ταξιδευτή, που είναι και ο μόνος που συμπληρώνει με ποιο τρόπο εισέρχεται στην χώρα (εμβολιασμό, test ή νόσηση).

Τελικά πόσοι έχουν συμπληρώσει ένα για κάθε μέλος της οικογένειας και πόσοι πέρασαν με ένα για όλους;
Και γω ένα συμπλήρωσα που ταξιδεύω μεθαύριο και θα είμαστε δυο άτομα. Λέει με έντονα γράμματα πως πρέπει να έχεις πιστοποιητικό για να μπεις στη χώρα οπότε μάλλον γι'αυτό δε ρωτάει και για τα άλλα μέλη της οικογένειας αν έχουν εμβολιαστεί κτλ. Κανονικά βέβαια δε θα έπρεπε να ρωτάει ούτε για τον κύριο ταξιδευτή αφού δεν είναι αυτός ο λόγος ύπαρξης του plf, αλλά τι να πεις.. Φαίνεται προχειροφτιαγμένο.. Πιστοποιητικό και plf τα εκτυπώσετε ή είμαστε εντάξει να τα δείξουμε από το κινητό;

Bobcat89

Member
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Καλημέρα παιδιά!τι κάνουμε;που μπορούμε να δούμε συγκεντρωμένα τις χώρες που δέχονται μόνο τεστ και χωρίς καραντίνα αν δεν είσαι εμβολιασμενος;

Μάγδα

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Πήγα πίσω αρκετές σελίδες και είδα αρκετούς που ρωτάνε αν φτάνει να συμπληρώσουν ένα ελληνικό PLF με τα μέλη της οικογένειας που συνταξιδεύουν ή πρέπει να κάνουν ξεχωριστό για τον καθένα, χωρίς σαφή απάντηση.

Στο travel.gov.gr λέει:

View attachment 370467

και όταν πας να το ξεκινήσεις
View attachment 370466

Τελικά πόσοι έχουν συμπληρώσει ένα για κάθε μέλος της οικογένειας και πόσοι πέρασαν με ένα για όλους;
Ένα συμπλήρωσα για 5 συνολικά άτομα. Εγώ φαινόμουν ως πρώτο άτομο και με λεπτομέρειες για τον εμβολιασμό μου. Τα άλλα 4 άτομα απλά αναγραφόταν το όνομά τους. Εγώ πέραν του άντρα μου και των παιδιών μου έβαλα στο plf και την αδερφή μου ως non family/ not the same household. Όλα μια χαρά.

EvNick

Member
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA - JAPAN - AUS
Καλησπέρα παιδιά. Ταξιδεύω Άμστερνταμ με τον αδερφό μου, ο οποίος είναι ανεμβολίαστος. Το pcr/rapid μπορεί να το κάνει στο αεροδρόμιο την ημέρα εκείνη? επειδή η προηγούμενη μέρα πέφτει Κυριακή και είναι κλειστά τα μικροβιολογικά, να το κάνει το Σάββατο ή την δευτέρα το πρωί που πετάμε, στο αεροδρόμιο?

fotast

Member
Καλησπέρα παιδιά. Ταξιδεύω Άμστερνταμ με τον αδερφό μου, ο οποίος είναι ανεμβολίαστος. Το pcr/rapid μπορεί να το κάνει στο αεροδρόμιο την ημέρα εκείνη? επειδή η προηγούμενη μέρα πέφτει Κυριακή και είναι κλειστά τα μικροβιολογικά, να το κάνει το Σάββατο ή την δευτέρα το πρωί που πετάμε, στο αεροδρόμιο?
Αν έχετε περιθώριο χρόνου ας ο κάνει στο αεροδρόμιο.Κερδίζετε και μέρα έτσι.

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Φαίνεται προχειροφτιαγμένο.. Πιστοποιητικό και plf τα εκτυπώσετε ή είμαστε εντάξει να τα δείξουμε από το κινητό;
το ιταλικο το εχεις δει? θελει τα ιδια κ παραπανω τη θεση που καθεσαι..
δεν εχω εκτυπωσει ποτε τπτ.

Yorgos

Member
Επόμενο Ταξίδι
Σαουδική Αραβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Έχει μικροβιολόγικα ανοιχτά τις Κυριακές

Viaggi

Member
Νομίζω δε σ΄αφήνει να προχωρήσεις...
Έχεις δίκιο. Συμπλήρωσα το EU PLF για Μάλτα και ήταν προαιρετική η αναγραφή της θέσης και υπέθεσα ότι το ίδιο ισχύει και για το Ιταλικό μιας και επιλέγεις τη χώρα από την ίδια σελίδα και η φόρμα είναι η ίδια. Ας βάλει ο/η ενδιαφερόμενος/η μια τυχαία θέση και αφού το σύστημα δίνει την δυνατότητα να το αλλάξει όταν έχει τον αριθμό θέσης το διορθώνει.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.873
Μέλη
36.432
Νεότερο μέλος
georgetsi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom