Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Ανέφερα τη Γαλλία ως πληροφορία για το ότι το plf το ζητάνε και άλλες χώρες και όχι μόνο η Ελλάδα, γιατί ρώτησες αν είναι ελληνική πατέντα. Δεν είχα διάθεση να σε μπερδέψω.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Άλλαξα την ημερομηνία ταξιδιού μου αλλά ήδη είχα κάνει το plf.
Να φτιάξω καινούργιο η να επεξεργαστώ το παλιό;
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Ανέφερα τη Γαλλία ως πληροφορία για το ότι το plf το ζητάνε και άλλες χώρες και όχι μόνο η Ελλάδα, γιατί ρώτησες αν είναι ελληνική πατέντα. Δεν είχα διάθεση να σε μπερδέψω.
Ναι ναι καλά έκανες κάθε ενημέρωση γενικά είναι βοήθεια ☺
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Η Ελλάδα φαίνεται στις 46 χωρες συμφωνα με Ministry of Affairs της Ταυλανδης απο τις οποιες επιτρέπεται η είσοδος χωρίς καραντινα.. Απαιτείται pcr πριν την αναχώρηση και κατα την αφιξη..

Ααα. Ναι να είναι εμβολιασμενοι!!!
No Quarantine for Low Risk Countries
Fully vaccinated travelers from the listed Low Risk Countries are allowed to enter Thailand without quarantine. Here are the requirements: Fully vaccinated for more than 14 days before traveling; Residing in the country of departure for at least 21 days; Must book an SHA+ Hotel for at least one night while waiting for the result of the RT PCR COVID test taken upon arrival; must possess a COVID-19 Insurance.

Αυτες ειναι οι προυποθεσεις πλεον για Ταιλανδη. Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το εξης. Οι 21 μερες υποχρεωτικης παραμονης αφορα την Ελλαδα πριν την αναχωρηση για Ταιλανδη και μονο ή ΚΑΙ 21μερη παραμονη στην Ταιλανδη πριν την αναχωρηση για Ελλαδα? Το διαβασα και σε αλλο αρθρο και εχω μπερδευτει λιγο..
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.105
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
No Quarantine for Low Risk Countries
Fully vaccinated travelers from the listed Low Risk Countries are allowed to enter Thailand without quarantine. Here are the requirements: Fully vaccinated for more than 14 days before traveling; Residing in the country of departure for at least 21 days; Must book an SHA+ Hotel for at least one night while waiting for the result of the RT PCR COVID test taken upon arrival; must possess a COVID-19 Insurance.

Αυτες ειναι οι προυποθεσεις πλεον για Ταιλανδη. Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το εξης. Οι 21 μερες υποχρεωτικης παραμονης αφορα την Ελλαδα πριν την αναχωρηση για Ταιλανδη και μονο ή ΚΑΙ 21μερη παραμονη στην Ταιλανδη πριν την αναχωρηση για Ελλαδα? Το διαβασα και σε αλλο αρθρο και εχω μπερδευτει λιγο..
Τις 21 μέρες πριν πας Ταϊλάνδη πρέπει να βρίσκεσαι σε low risk country, και συγκεκριμένα σε αυτην απο οπου προέρχεσαι γράφει εδω. Τωρα βεβαια δεν ξέρω πως μπορουν να το ελέγξουν αυτό ιδιως αν δεν εχεις σταμπες στο διαβατήριο από τρίτες χωρες. Στην επιστροφή δεν ισχύει 21 μέρες, αυτό θα ηταν απαίτηση της Ελλάδας αν υπηρχε.
 

anttheo

Member
Μηνύματα
74
Likes
60
Τις 21 μέρες πριν πας Ταϊλάνδη πρέπει να βρίσκεσαι σε low risk country, και συγκεκριμένα σε αυτην απο οπου προέρχεσαι γράφει εδω. Τωρα βεβαια δεν ξέρω πως μπορουν να το ελέγξουν αυτό ιδιως αν δεν εχεις σταμπες στο διαβατήριο από τρίτες χωρες. Στην επιστροφή δεν ισχύει 21 μέρες, αυτό θα ηταν απαίτηση της Ελλάδας αν υπηρχε.
Σε ευχαριστω πολυ!
 
D

Delmem38130

Guest
καλησπέρα και καλως σας βρήκα
πρόκειται να πετάξω Αμστερνταμ για 3 ημέρες.. εχω κολλήσει με plf στην επιστροφή.. εκει που λεει μόνιμη κατοικία βαζεις την διεύθυνση στην Αθηνα σωστά?
και στην επιλογή κατω, κατω (If in the 14 days prior to your arrival / departure you have stayed in a country (not transit) other than your permanent address, declare below the name of country.) δηλώνω NETHERLAND.. (έτσι κι αλλιώς δεν με αφήνει να προχωρήσω)
στην επόμενη σελίδα ξαναβάζω την διεύθυνση κατοικίας?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Θα επιτρέπεται η είσοδος σε ΗΠΑ σε εμβολιασμένους με ένα από τα επτά εμβόλια που εγκρίθηκαν από Π.Ο.Υ.
Δεν εισέρχονται παιδιά κάτω από 18 ετών και άτομα που προέρχονται από χώρες που το ποσοστό εμβολιασμού είναι κάτω από 10%.

Οι ΗΠΑ απαιτούν από τους ταξιδιώτες να κάνουν εμβόλια εγκεκριμένα από τον ΠΟΥ
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Εμβολιασμένοι και μη κάνουν κανονικά Rapid Test στο αεροδρόμιο η μόνο οι μη εμβολιασμενοι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom