Τα ταξίδια την επόμενη μέρα

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
παιδια να ρωτησω λιγο, γιατι στον εοδυ δεν απανταει κανεις.. ειμαι Κων/πολη και μου βγηκε θετικο το pcr. Αρα θα πρεπει να παρω καινουριο εισιτήριο, ποσες ημερες πρεπει να μεινω εδω, 5 ή 10?
Θα σου πρότεινα να κάνεις rapid 24 ώρου για να βγει αρνητικό τις επόμενες ημέρες και να επιστρέψεις. Tο Pcr μπορεί να βγαίνει θετικό μέχρι και 2 μήνες μετά...
Επιπλέον, επειδή με τον ΕΟΔΥ, δεν θα βγάλεις άκρη, κάνε μια κρούση στην Ελληνική Πρεσβεία μήπως και γνωρίζουν κάτι παραπάνω.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
παιδια να ρωτησω λιγο, γιατι στον εοδυ δεν απανταει κανεις.. ειμαι Κων/πολη και μου βγηκε θετικο το pcr. Αρα θα πρεπει να παρω καινουριο εισιτήριο, ποσες ημερες πρεπει να μεινω εδω, 5 ή 10?
Νομίζω ανάλογα με το αν έχεις κάνει το εμβόλιο ή όχι είναι οι μέρες που θα κάτσεις καραντίνα εκεί. Είχες κάνει κάποια ασφάλεια πριν ταξιδέψεις;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
παιδια να ρωτησω λιγο, γιατι στον εοδυ δεν απανταει κανεις.. ειμαι Κων/πολη και μου βγηκε θετικο το pcr. Αρα θα πρεπει να παρω καινουριο εισιτήριο, ποσες ημερες πρεπει να μεινω εδω, 5 ή 10?
Ρίξε μια ματιά εδώ... με τους Τούρκους θέλεις 7 μέρες καραντίνα εκτός αν στην πέμπτη μέρα έχεις αρνητικό τέστ.

Turkey shortens quarantine period to 7 days - Turkey News
 

funtukaki

Member
Μηνύματα
61
Likes
51
Ευχαριστω παιδια, με πηραν ηδη τηλ. απο τον Τουρκικό ΕΟΔΥ και μου ειπαν οτι δηλωθηκε το θετικο PCR μου ηλεκτρονικα στο συστημα. Οπότε πρεπει να μεινω μεσα, σε καραντινα 5 ημέρες σιγουρα εδω. Αλλά την 6η ημερα θα παω κανονικα στο αεροδρομιο ή πρέπει να περιμένω 10 ημέρες για να με δεχτεί η Ελλάδα? Αυτο δεν γνωριζω και δεν απαντανε στα τηλ του Ελλ. ΕΟΔΥ .. :hitme:
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Ευχαριστω παιδια, με πηραν ηδη τηλ. απο τον Τουρκικό ΕΟΔΥ και μου ειπαν οτι δηλωθηκε το θετικο PCR μου ηλεκτρονικα στο συστημα. Οπότε πρεπει να μεινω μεσα, σε καραντινα 5 ημέρες σιγουρα εδω. Αλλά την 6η ημερα θα παω κανονικα στο αεροδρομιο ή πρέπει να περιμένω 10 ημέρες για να με δεχτεί η Ελλάδα? Αυτο δεν γνωριζω και δεν απαντανε στα τηλ του Ελλ. ΕΟΔΥ .. :hitme:
Δες εδώ:
Re-open EU
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πτήση γύρισε στο αεροδρόμιο αναχώρησης γιατί επιβάτιδα δεν φορούσε την μάσκα της.

Χαμός σε πτήση για Λονδίνο-Επιβάτιδα έβγαλε την μάσκα της και το αεροπλάνο γύρισε πίσω
Αν ήμουν επιβάτης και με γύριζαν πίσω στο Μαϊάμι θα την είχα βάλει να τη φάει τη μάσκα.
 
Last edited:
D

Delmem38110

Guest
Ευχαριστω παιδια, με πηραν ηδη τηλ. απο τον Τουρκικό ΕΟΔΥ και μου ειπαν οτι δηλωθηκε το θετικο PCR μου ηλεκτρονικα στο συστημα. Οπότε πρεπει να μεινω μεσα, σε καραντινα 5 ημέρες σιγουρα εδω. Αλλά την 6η ημερα θα παω κανονικα στο αεροδρομιο ή πρέπει να περιμένω 10 ημέρες για να με δεχτεί η Ελλάδα? Αυτο δεν γνωριζω και δεν απαντανε στα τηλ του Ελλ. ΕΟΔΥ .. :hitme:
από περιέργεια, μένεις σε ξενοδοχείο η φιλοξενούμενος/η..
που θα περάσεις την καραντίνα σου. σε κάποιο μερος που δίνει το κράτος, σε φιλικό σπίτι;
αν είναι σε ξενοδοχείο σε δέχονται.
πρέπει να μας διαφωτίσεις λίγο.
ευχαριστώ.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Ευχαριστω παιδια, με πηραν ηδη τηλ. απο τον Τουρκικό ΕΟΔΥ και μου ειπαν οτι δηλωθηκε το θετικο PCR μου ηλεκτρονικα στο συστημα. Οπότε πρεπει να μεινω μεσα, σε καραντινα 5 ημέρες σιγουρα εδω. Αλλά την 6η ημερα θα παω κανονικα στο αεροδρομιο ή πρέπει να περιμένω 10 ημέρες για να με δεχτεί η Ελλάδα? Αυτο δεν γνωριζω και δεν απαντανε στα τηλ του Ελλ. ΕΟΔΥ .. :hitme:
Θα πρέπει να κάνεις εκ νέου τεστ για να βγει αρνητικό εφόσον η είσοδος στην Ελλάδα γίνεται με αρνητικό τεστ
 

funtukaki

Member
Μηνύματα
61
Likes
51
ΟΚ αναμονη για νεο τεστ λοιπον. Εγω μενω σε σπιτι, αλλα δεν εχω ιδεα τι γινεται αν εισαι σε ξενοδοχειο..φανταζομαι επιβαρύνεσαι οικονομικά μόνος σου το διάστημα που μένεις για την καραντίνα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
ΟΚ αναμονη για νεο τεστ λοιπον. Εγω μενω σε σπιτι, αλλα δεν εχω ιδεα τι γινεται αν εισαι σε ξενοδοχειο..φανταζομαι επιβαρύνεσαι οικονομικά μόνος σου το διάστημα που μένεις για την καραντίνα.
Ναι έτσι είναι.' Ολα τα έξοδα είναι σε βάρος σου εκτός αν έχεις κάνει ασφάλιση που καλύπτει και αυτά τα έξοδα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.675
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom