Τα 10 πιο υπερτιμημένα αξιοθέατα

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Η Πολη των 2 ηπειρων και των 2 αυτοκρατοριων δεν ειναι στις 10 πιο ενδιαφερουσες του κοσμου?
Ποια κατηγορία είναι με τις πιο ενδιαφέρουσες; δε τη βλέπω..
Η Πόλη είναι πάντως στη λίστα top-10-cosmopolitan-cities, (αλλά δεν την έχουν στις best food cities που θα το άξιζε)..
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Νομίζω ήρθε η ώρα για τις λίστες του Travelstories... :cool:
Πολύ καλή ιδέα! Θα ήταν ωραίο να έχουμε τις δικές μας λίστες! Π.χ. να προτείνουμε κατηγορίες, σε κάθε κατηγορία να προτείνουμε υποψηφιότητες και μετά οι διαχειριστές να φτιάξετε δημοσκοπήσεις με τις επικρατέστερες υποψήφιες για να ψηφίσουμε και να γίνει η κατάταξη.. Και στο τέλος κάποιος να αναλάβει να παρουσιάσει τα αποτελέσματα που προτείνουν τα μέλη του travelstories με τη μορφή άρθρου..
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.218
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε βρίσκω πολεμική. Το κακό με τις προτάσεις υποψηφιοτήτων είναι ότι θα "απλωθούν" πολύ, αλλά μπορούμε να το συμμαζέψουμε έχοντας συγκεκριμένο αριθμό προτάσεων που μπορεί να κάνει το κάθε μέλος, θα δούμε.

Πάω να πάρω πρωινό και θα επιστρέψω να το σετάρω :bleh:
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Σε βρίσκω πολεμική. Το κακό με τις προτάσεις υποψηφιοτήτων είναι ότι θα "απλωθούν" πολύ, αλλά μπορούμε να το συμμαζέψουμε έχοντας συγκεκριμένο αριθμό προτάσεων που μπορεί να κάνει το κάθε μέλος, θα δούμε.

Πάω να πάρω πρωινό και θα επιστρέψω να το σετάρω :bleh:
Αν δε μπουν όρια όντως θα γίνει χαμός.. Π.χ. μπορούν τα μέλη να προτείνουν το δικό τους τοπ -10 σε μια κατηγορία που θα αποφασίσουν οι διαχειριστές και μόλις συμπληρωθεί ένας ικανός αριθμός συμμετοχών, οι δέκα προορισμοί που εχουν τις περισσότερες εμφανίσεις να μπαίνουν σε δημοσκόπηση.. Μετά το ίδιο για επόμενη κατηγορία.. Και αν βρεθούν και μερικές πρωτότυπες κατηγορίες θα έχει μεγαλύτερο ενδιαφέρον!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.218
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ακριβώς, οι κατηγορίες είναι το ζουμί. Θα επανέλθω με μια αρχική λίστα με κατηγορίες την οποία επίτηδες θα κρατήσω μικρή, ώστε να προστεθούν και προτάσεις των μελών μετά ;)
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Ποια κατηγορία είναι με τις πιο ενδιαφέρουσες; δε τη βλέπω..
Η Πόλη είναι πάντως στη λίστα top-10-cosmopolitan-cities, (αλλά δεν την έχουν στις best food cities που θα το άξιζε)..
ΟΚ,ακριβολογω λοιπον,η Πολη δεν αξιζει να ειναι στις 10 πιο σ υ ν α ρ π α σ τ ι κ ε ς πολεις του κοσμου?
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
ΟΚ,ακριβολογω λοιπον,η Πολη δεν αξιζει να ειναι στις 10 πιο σ υ ν α ρ π α σ τ ι κ ε ς πολεις του κοσμου?
Α αυτή εννοούσες, είπα και πιο πάνω τη γνώμη μου, δεν είναι και πολύ πετυχημένη.. Ευκαιρία να φτιάξουμε εμείς μια καλύτερη.. Φταίει βέβαια που η λέξη "συναρπαστικός" μεταφράζεται διαφορετικά για τον καθένα ανάλογα με το τι μας συναρπάζει..
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Α αυτή εννοούσες, είπα και πιο πάνω τη γνώμη μου, δεν είναι και πολύ πετυχημένη.. Ευκαιρία να φτιάξουμε εμείς μια καλύτερη.. Φταίει βέβαια που η λέξη "συναρπαστικός" μεταφράζεται διαφορετικά για τον καθένα ανάλογα με το τι μας συναρπάζει..
Αριβως,εχεις απολυτο δικιο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Τελικα,λιστες με καλυτερες χωρες,πολεις,εστιατορια,καλυτερααξιοθεατα,χειροτερες τουαλετες,να ζεις εκει,να μην ζεις,να πας,να μην πας....κτλ....βγαζουν καθε χρονο,εκατονταδες σαιτ,περιοδικα,εφημεριδες...καποιες τεκμηριωμενες,καποιες ατεκμηριωτες...το ιδιο ισχυει και για αυτη τη λιστα.Μην την παρουμε και σαν ευαγγελιο...
Νομιζω,οτι ηρθε η ωρα να φτιαξουμε τη δικη μας λιστα...τη θεωρω πιο εγκυρη απο τις υπολοιπες:p
 

taxidakia

Member
Μηνύματα
285
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις ξανά
τέλεια!

Γιατί το ότι είναι οι Σουηδέζες στη λίστα και όχι οι Δανέζες σας βρίσκει σύμφωνους ή ήταν προσωπική μου άποψη ότι υπερέχουν οι δεύτερες;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
τέλεια!

Γιατί το ότι είναι οι Σουηδέζες στη λίστα και όχι οι Δανέζες σας βρίσκει σύμφωνους ή ήταν προσωπική μου άποψη ότι υπερέχουν οι δεύτερες;
Κι εμένα μ' αρέσουν οι γυναίκες της Νουβίας. Γιατί δεν κάνουμε ένα γκάλλοπ; Κάπου αλλού όμως, ε; ;)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
ήταν προσωπική μου άποψη ότι υπερέχουν οι δεύτερες;
ναι, ναι, ναι.
το λουναπαρκοειδες London eye στην ιδια μοιρα με τη γεματη ιστορια κ μοναδικό αξιοθεσατο της φυσης grotta azzura?..για γελια κ αυτη η λιστα, όπως όλες..να διασκεδαζουμε..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.554
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom