Τεχνη σε καθε πιατο!

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
επίσης, νομίζω ότι είναι πολύ ακριβά γι' αυτά που προσφέρουν. θεωρούν 2 ταπάκια στο πιάτο κανονική μερίδα και την πληρώνεις χρυσάφι.

(getxowoman, κι εγώ λατρεύω το altamira... μακράν το αγαπημένο μου εστιατόριο στην αθήνα :))[/quote]


Chrikky χαιρομαι που συμφωνουμε για το αλταμιρα!!! Εδω το ταπας για να καταλαβετε κοστιζει 1,2 - 1,6 ευρω,εκτος αν παραγγειλεις καποιο σπεσιαλ τοτε παμε στα 2 - 2,5.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
τα αλταμίρα είναι όντως φοβερά... αλλά είναι ένα συμπαθητικό ισπανικό στου ψυρρή που λέγεται pica pica (ή κάπως έτσι) τα υπόλοιπα που είπατε δεν τα ξέρω, αυτό πάντως είναι αρκετά καλό! :clap:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
κι εγώ έχω απογοητευτεί από τα "ισπανικά" της αθήνας.

το salero δεν είναι άσχημο για το στιλ του, άλλα δεν το λες και ισπανικό, έχει πιάτα από όπου θες και οκ και καποια ισπανικά... το mi sueno, όταν το είχα επισκεφθεί στο χώρο του exo, δε με τρέλανε ως φαγητό, παρά μόνο ως ατμόσφαιρα.. και το barceloneta στην κηφισιά επίσης δε με συγκλόνισε...

επίσης, νομίζω ότι είναι πολύ ακριβά γι' αυτά που προσφέρουν. θεωρούν 2 ταπάκια στο πιάτο κανονική μερίδα και την πληρώνεις χρυσάφι.

(getxowoman, κι εγώ λατρεύω το altamira... μακράν το αγαπημένο μου εστιατόριο στην αθήνα :))
για το salero εχεις δικιο!εχει οντως κι αλλα πιατα, πιο εξελληνισμενα!αλλα ταπας εχει καμποσα!
το mi sueno ομως ηταν καθαροαιμο(εγω πηγαινα στης ακαδημιας) και ειχε πολλα ταπας και κυριως και πολλες φορες ειχε και live μουσικη!ηταν ομως πανακριβο το ατιμο!
για το οτι ειναι ακριβα ολα συμφωνω απολυτως μαζι σου!!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
τα αλταμίρα είναι όντως φοβερά... αλλά είναι ένα συμπαθητικό ισπανικό στου ψυρρή που λέγεται pica pica (ή κάπως έτσι) τα υπόλοιπα που είπατε δεν τα ξέρω, αυτό πάντως είναι αρκετά καλό! :clap:
δεν το ξερω!θα το δοκιμασω ομως και θα επανελθω!!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
αυτο το pica pica ουτε εγω το ξερω.. μας εδωσε ιδεα η δωροθεα :)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Έκλεισε? Πέρσι είχα πάει κανά 2 φορές μετά από θέατρο....βολεύει εκεί στην Ακαδημίας......ήταν όντως ακριβό.....
θεατροφιλη κεσυ???
ναι,νομιζω οτι εχει κλεισει..αν καποιος εχει αλλη ενημερωση ας μας πει..
(ασχετο αλλα σχετικο..ερχονται οι χρυσοι σκουφοι!!θα σας κρατω ενημερους!!)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.472
Likes
7.934
θεατροφιλη κεσυ???
ναι,νομιζω οτι εχει κλεισει..αν καποιος εχει αλλη ενημερωση ας μας πει..
(ασχετο αλλα σχετικο..ερχονται οι χρυσοι σκουφοι!!θα σας κρατω ενημερους!!)

Super! Δεν ανοίγεις καινούριο θέμα "Χρυσοί Σκούφοι" στο social forum? Να ανταλλάξουμε απόψεις?:D
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Super! Δεν ανοίγεις καινούριο θέμα "Χρυσοί Σκούφοι" στο social forum? Να ανταλλάξουμε απόψεις?:D
εννοειται πως θα το ανοιξω, αλλα αυριο!!!
ps.περαστικουλια σου vario!το περασα και εγω προσφατα και πραγματικα αυτη η ιωση ειναι μαρτυριο!!!
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Λοιπον επανερχομαι στο θεμα με 2 καινουριες προτασεις, μενουμε σταθερα στην παλια πολη, casco viejo:

1. Irrintzi, IRRINTZI οχι μονο γευστικα pintxos, αλλα σου τραβανε τη προσοχη και με την παρουσιαση τους! Ο χωρος μοντερνος, βασικα αρκετα μοντερνος, στυλατος, για την περιοχη στην οποια βρισκεται και αξιζει μια σταση για να φας ενα-δυο ταπας!

2. Xukela, index εδω θα βρεις απλα ταπας, αλλα γευστικα, εχει κερδισει αρκετες φορες σε διαφορους διαγωνισμους και θα δεις το βραβειο txapela πανω απο τη μπαρα. Μου αρεσει παρα πολυ ο χωρος, γεματος αφισες και με ενα πρωτοτυπο πινακα: No Skin Off My Nose - Mapa del Mundo, Jek Larson I saw a print of this... , ενας εντελως διαφορετικος χαρτης!! Το δυσκολο ειναι να βρεις τραπεζι, διοτι η μπαρα ειναι μικρη, αλλα dont worry, εδω θα μαθεις να τρως εχοντας στο ενα χερι το ποτο και στο αλλο το ταπας! :)

Θα ανεβασω καμια φωτο τις επομενες μερες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.701
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom