Τζαμάικα Τζαμάικα!!!! Μία και μοναδική!!!

verikoko

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ολλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλη
ρε παιδια να ρωτησω δεν εχω ιδεα τι παιζει με την βιζα σκεφτομαστε με μια φιλη μου να παμε τα χριστουγεννα και κοιταμε εισιτηρια και ειναι κανα 1000αρι διαβασα πιο πανω και θα κοιταξω τις πτησεις μεσω λονδινου και νεας υορκης. αλλα θελει αλλη βιζα για τζαμαικα κ αλλη για ny? δεν εχω ιδεα απο αυτα.
 

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Φυσικά και είναι άλλη βίζα αφού είναι ξεχωριστά κράτη (η Ν.Υ. δεν είναι κράτος άρα κοιτάς για βίζα των ΗΠΑ). Στη Τζαμάικα την βγάζεις στο αεροδρόμιο. Πάντως, αν βρεις καμιά προσφορά για Ν.Υ. κλείσε την και από κει μπορεί να βρεις με κάνα 200αρι με επιστροφή για Τζαμάικα.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Απτις πιο ενδιαφέροντες ιστορίες που έχω διαβάσει ---- πιστεύω όσοι διαβάζουν την ιστορία ονειρεύονται το δικό τους ταξίδι στην Τζαμάικα ... ουφ :)
 

edv

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Πολύ όμορφη και ζωντανή περιγραφή. Ήθελα χρόνια να ταξιδέψω στην Τζαμάικα αλλά λόγω της ηλικίας μου δεν μπορούσα. Αν και τώρα μπορώ να μαζέψω χρήματα για να πάω,μου φαίνεται λίγο δύσκολο.Πόσο δύσκολο και επικίνδυνο είναι να πας Τζαμάικα ,όχι με γκρουπ,και συγκεκριμένα σε μέρη που δεν υπάρχουν τουρίστες;;
 

xalara

Member
Μηνύματα
217
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Πολύ όμορφη και ζωντανή περιγραφή. Ήθελα χρόνια να ταξιδέψω στην Τζαμάικα αλλά λόγω της ηλικίας μου δεν μπορούσα. Αν και τώρα μπορώ να μαζέψω χρήματα για να πάω,μου φαίνεται λίγο δύσκολο.Πόσο δύσκολο και επικίνδυνο είναι να πας Τζαμάικα ,όχι με γκρουπ,και συγκεκριμένα σε μέρη που δεν υπάρχουν τουρίστες;;
Γενικά θέλει προσοχή (όπως κάθε αναπτυσσόμενη χώρα) αλλά αν αποφύγεις κάποια μέρη που σχετίζονται με ναρκωτικά και υψηλή εγκληματικότητα δεν θα έχεις πρόβλημα. Τα πιο πολλά μέρη που αξίζουν να επισκεφτείς έχουν μια τουριστική υποδομή. Δεν είναι δυσκολο να πας χωρις γρκουπ όμως θα μπορούσες να οργανώσεις δραστηριότητες με κάποιο τοπικό πρακτορείο.
Αν η ηλικία σου ειναι 18 (σύμφωνα με το προφίλ) μη το σκεφτείς κάν, οργάνωσε το καλα από δω και καλό ταξίδι :cool:
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
δυσκολη μερα σημερα, εχω να τελειωσω μια εργασια και ηρθα να διαβασω για λιγη τζαμαικα :rolleyes: αχ και βαχ, ειδα και υποσχεσεις για τζαμαικα 2, ποτε δεν ειναι αργα :cool::D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.266
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom