Τζαμάικα Τζαμάικα!!!! Μία και μοναδική!!!

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Οπως βλεπετε κατι καταφερα....:rolleyes:
Η καλυτερη φορα που πας Τζαμαικα ειναι παντα η επομενη....:cool:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ονειρεμένο Ταξίδι
νότια αφρική
meli μόλις διάβασα την ιστορία σου και ενθουσιάστηκα! Με βλέπω να ονειρεύομαι γαλάζιες λίμνες, ρέγκε χορούς και τζαμαϊκανά ηλιοβασιλέματα!
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
φοβερός ο προορισμός σου και χαίρομαι ανθρώπους σαν και σένα που ταξιδεύουν έτσι ανεξάρτητα όπως εσύ και μυούν και τα παιδιά τους σ'αυτόν τον φανταστικό κόσμο! Μπράβο και πάλι μπράβο! Θέλω κι εγώ Τζαμάικαααααα
 
Μηνύματα
20
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
MILANO
Ονειρεμένο Ταξίδι
HOLLYWOOD
Τζαμάικα μαγεία!!!

τέλεια ιστορία είναι το κάτι άλλο μπράβο!!!
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Σε ευχαριστω!
σου ευχομαι να πας!!:clap:
 

lookritia

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αργει ακομη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο Κοσμος
Μήνας του μέλιτος στη Τζαμάικα!

γεια σας!!!
τον Νοέμβριο πρόκειται να γίνει ο γάμος μας,είχα στο νου μου για ταξίδι αμέσως μετά στη Ταιλάνδη αλλά αφού διαβάσαμε την Αφανταστα ωραία ιστορία της meli(όχι ότι 10-15 χρόνια τώρα δεν ονειρεύομαι με κάθε φανταστική μου απόδραση τη Τζαμάικα:rolleyes:) μαντέψτε...αλλάξαμε γνώμη!
θέλουμε Τζαμάικααα οεεοο :clap::D:clap:
Λοιπόν σε σένα απευθύνομαι περισσότερο meli!
Δεν είδα να αναφέρεσαι κάπου στην τέλεια ιστοριούλα σου περί βασικών εξόδων εκεί..δηλαδή φαγητό,ποτό,διαμονη κτλ σε τι τιμες κυμαινονταί?
Ο Νοέμβριος,και γενικά ο χειμώνας εδώ, πώς θα είναι εκεί?
Με συμφέρει να ψάξω για πτήσεις από Αγγλία,ή καποια άλλη ευρωπαική πόλη,ή θα ηταν το ιδιο αν φέυγαμε από Ελλάδα?
Να σαι καλά και να περνάς ακόμη καλύτερα!:p
 

xalara

Member
Μηνύματα
216
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bora-bora
γεια σας!!!
τον Νοέμβριο πρόκειται να γίνει ο γάμος μας,είχα στο νου μου για ταξίδι αμέσως μετά στη Ταιλάνδη αλλά αφού διαβάσαμε την Αφανταστα ωραία ιστορία της meli(όχι ότι 10-15 χρόνια τώρα δεν ονειρεύομαι με κάθε φανταστική μου απόδραση τη Τζαμάικα:rolleyes:) μαντέψτε...αλλάξαμε γνώμη!
θέλουμε Τζαμάικααα οεεοο :clap::D:clap:
Λοιπόν σε σένα απευθύνομαι περισσότερο meli!
Δεν είδα να αναφέρεσαι κάπου στην τέλεια ιστοριούλα σου περί βασικών εξόδων εκεί..δηλαδή φαγητό,ποτό,διαμονη κτλ σε τι τιμες κυμαινονταί?
Ο Νοέμβριος,και γενικά ο χειμώνας εδώ, πώς θα είναι εκεί?
Με συμφέρει να ψάξω για πτήσεις από Αγγλία,ή καποια άλλη ευρωπαική πόλη,ή θα ηταν το ιδιο αν φέυγαμε από Ελλάδα?
Να σαι καλά και να περνάς ακόμη καλύτερα!:p
Πολυ καλη επιλογη η τζαμαικα , μαλιστα καθε μερα βλεπαμε αμερικανους που παντρευονταν στις παραλιες το νεγκριλ συνοδεια κιθαρας και bob marley.:clap:
εγω πηγα με 430 νεα υορκη και απο εκει με 180 τζαμαικα πηγαινελα απριλιο μηνα. Αν βρεις προσφορα και δεν εχεις δει νεα υορκη ,συνδιασε το ηταν ωραια αλλιως απο λονδινο.
Τωρα για χαλαρωση και μηνα του μελιτος το νεγκριλ ειναι κορυφη. Εκει μαλιστα θα βρεις all-inclusive ξενοδοχεια μονο για ζευγαρια (δες sandals
Sandals All Inclusive Caribbean Resorts & Vacation Packages | Wedding, Honeymoon, Couples Only) συναντησαμε κατι νεονυμφους που μεναν εκει πολυ ωραια αν και ακριβα.
Ποτα και φαγητα αρκετα φτηνα. πχ μπυρα red stripe το ακριβοτερο πο εδωσα 2,5 eurw :bleh:
Το ποιο ακριβο μερος που πηγα ηταν το Rick's Cafe
με τιμες σαν ελλαδα αλλα με πανεμορφο ηλιοβασιλεμα:cool:.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Με το καλο ο γαμος σας καταρχας!!:clap::clap::clap:
Σαν ταξιδι του μελιτος,θα μαρεσε πολυ,εμενα προσωπικα!!:clap:
Τωρα θα πρεπει να σας διευκρινισω ομως καποια πραγματα,καθοτι δεν ξερω τι στυλ εισαστε και τι θελετε και τι ονειρευεστε για ταξιδι του μελιτος.
Αν σας αρεσουν τα χαλαρα και τα χυμα πραγματα,τοτε ναι,θα περαστε τελεια!!! Τωρα αν θελετε κατι πιο κυριλε,στυλ Μαλδιβες,μαλλον οχι..
Υπαρχουν και τα sandals που λεει ο φιλος xalara, αλλα ειναι all-inclusive και εμενα προσωπικα δεν μαρεσουν. Οπως και για τους αμερικανους με τους γαμους στην παραλια,για μενα ηταν οτι πιο ξενερωτο ειδα στο νησι..:bleh:
Το νησι εχει ιδαιτερο χρωμα και στυλ κι αν θελεις να το δεις και να το ζησεις,μονο στα ξενοδοχεια-φυλακές με τα βραχιολακια ειναι σιγουρο πως δεν θα καταλαβεις τιποτα...
Τα φαγητα μπορεις να φας και με 10 και με 50 ευρω σε πιο κυριλε,αλλα γενικα ειναι φτηνα!!
Για τα εισητηρια ειναι οπως τα λεει κι ο xalara...
O καιρος ποτε δεν ειναι προβλημα στην Τζαμαικα...:cool:
Πες μας ποσες μερες διαθετεις..
 

lookritia

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αργει ακομη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο Κοσμος
Σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!
Η αλήθεια είναι πως κάπως έτσι φανταζόμουν τις τιμές εκεί,κάτι σαν Ελλάδα..αλλά ουδέν πρόβλημα!
Τώρα όσο αφορά αυτά τα all-inclusive και κουραφέξαλα...το λιγότερο..τα απεχθάνομαι! Γι'αυτό είπαμε να το αφήσουμε να φθάσουμε εκεί και βλέπουμε...
καλα μας ταξίδια:p!!!
 

lookritia

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αργει ακομη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο Κοσμος
γεια σου meli!!!
πιο χαλαροί από εμένα και τον αντρούλη μου δεν υπάρχουν λέμε...!!!!:D
κι εμένα μου ακούστηκε λιγουλάκι γελοίο το σκηνικό αμερικανοί+γάμος στη παραλία!γι'αυτο και τον δικό μας θα τον κάνουμε σε κάποια παραλία στην Κάλυμνο!:)(ενταξει οχι ακριβως παραλία)..
Εκεινη η βίλα,για παράδειγμα, που ανέφερες από 25δολάρια το άτομο..πόσα άτομα ήσασταν?θα μας άρεσε και μία χλιδάτη πινελιά!(αλλά μία μόνο για χατήρι του άντρα!)
Δυστηχώς το πολύ για 2 εβδομάδες θα τα καταφέρουμε.:(
 

MICHALENA

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
πως το λένε αυτό το ξενοδοχείο βρε Meli?? Γιατί δεν δίνετε ονόματα ξενοδοχείων βρε παιδιά?????
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Γιατι πολυ απλα αν θυμομασταν ονοματα ξενοδοχειων δεν θα ειχαμε παει στην Τζαμαικα...:cool:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom