Γενικά Τη βοήθεια του κοινού για καλοκαίρι 2011

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
πριν 3 χρονια εκανα σε 25 μερες Γιουκαταν-Μπελιζ -Γουατεμαλα και Κοστα ρικα.. τωρα νομιζω αν συνδιασεις Γουατεμαλα και Γιουκαταν μπορεις να δεις πολυ ιστορικα μνημεια και ζουγκλα και θαλασσα...
Τι εποχή το έκανες Ελευθερία?
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.500
Likes
7.691
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Τι εποχή το έκανες Ελευθερία?
Νοεμβριο και ηταν πολυ καλος ο καιρος.. λιγη βροχουλα επεσε στη Κοστα Ρικα μια μερα, αλλα γενικα ηταν καλος ..Κοστα Ρικα θελει απο μονη της 10-15 μερες για κατδυσεις, για Κανοπι κτλ, εχει πολλη ομορφια....
 
  • Like
Reactions: GTS

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Κάτσε φίλε να σε πάω εκεί και τα λέμε....καλό το καλυβάκι?

Αγαπάμε την Ασία, αλλά όπως και με τις γυναίκες, υπάρχουν παντού ωραίες...
διακρίνω τσιμέντο και αλουμίνιο ή μου φαίνεται...
οχι Γιώργο δεν συγκρίνεται με αυτά της ασίας..το ξέρεις άλλωστε..
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Κοστα Ρικα δεν πηγα την εποχη που υπολογιζεις το ταξιδι σου, πηγα νοεμβρη και ειχαμε σε γενικες γραμμες καλο καιρο. Αν πας μην παραλειψεις το Volcan Arenal και το Tortuguero και ειδικα στο γυρισμο απο αυτο το παρκο επελεξε να το κανεις αεροπορικως, εκτος οτι γλυτωνεις τη διαδρομη που ηδη εχεις κανει πηγαινωντας εκει, θα δεις και το παρκο απο ψηλα, κατι που δυστυχως δεν καναμε οταν ημασταν εκει. Σε μια παραλια ετυχε να παω και η επιλογη της δεν εγινε λογω ομορφιας, αλλα λογω οτι ειχαμε τη δυναντοτητα να δουμε τη θαλασσια χελωνα να γεννα τα αυγα της την εποχη που πηγαμε. Βαλε το canopy στο προγραμμα σου καθως και αυτο: Tabacon Grand Spa, Luxury Hotel in Arenal Costa Rica - Official Site Book Direct.

Αν θες οδηγο, εχω national geographic traveller στα αγγλικα καθως και υλικο στα ισπανικα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Κοστα Ρικα δεν πηγα την εποχη που υπολογιζεις το ταξιδι σου, πηγα νοεμβρη και ειχαμε σε γενικες γραμμες καλο καιρο. Αν πας μην παραλειψεις το Volcan Arenal και το Tortuguero και ειδικα στο γυρισμο απο αυτο το παρκο επελεξε να το κανεις αεροπορικως, εκτος οτι γλυτωνεις τη διαδρομη που ηδη εχεις κανει πηγαινωντας εκει, θα δεις και το παρκο απο ψηλα, κατι που δυστυχως δεν καναμε οταν ημασταν εκει. Σε μια παραλια ετυχε να παω και η επιλογη της δεν εγινε λογω ομορφιας, αλλα λογω οτι ειχαμε τη δυναντοτητα να δουμε τη θαλασσια χελωνα να γεννα τα αυγα της την εποχη που πηγαμε. Βαλε το canopy στο προγραμμα σου καθως και αυτο: Tabacon Grand Spa, Luxury Hotel in Arenal Costa Rica - Official Site Book Direct.

Αν θες οδηγο, εχω national geographic traveller στα αγγλικα καθως και υλικο στα ισπανικα.
Σε ευχαριστώ πολύ! Τη Κόστα Ρίκα την έχω σταμπάρει και αυτή, αλλά θα τη κρατήσω για κάποιο Πάσχα. Καλοκαίρι πρέπει να έχει πολλές βροχές, δυστυχώς για εμάς..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom