Τι γίνεται με τις βαλίτσες μετά το check-in?

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.843
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω δεν βαζω μπας κ μου την ψαξουν, κ μετα διπλωσουν κ κανα ρουχο
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Δεν εβαλα ποτε λουκετο αλλα ουτε ειχα και ποτε προβλημα. (λετε να το γκαντεμιασω τωρα?) Ουτε συνταξιδιωτες μου ειχαν ποτε προβλημα. Μια φορα η βαλιτσα καποιου ταξιδεψε γι αλλη γη αλλα μερη αλλα ηταν λαθος της εταιριας και την αλλη μερα τακτοποιηθηκε το θεμα. Και ενα παραδοξο, αν και ασχετο με τις βαλιτσες, χαθηκε κινητο αξιας σε αεροπλανο της Quatar airways στο πηγαινε, επιστρεψαμε Ελλαδα μετα απο 5 μερες και το κινητο επιστραφηκε κανονικα! Ειχε βρεθει, ταξιδεψει αλλου και επανηλθε! Κορυφαιοι εκει στα Εμιρατα!!!!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
οποιον θελεται να εκδικηθητε για να χασει τις βαλιτσες του να τον στειλετε στην ALITALIA,εχει το OSCAR χαμενων βαλιτσων και με το τιτλο....αητητη

εγω παντως το ξανασκεφτηκα.....τερμα τα λουκετακια τα εξαντλησα ολα...στο επομενο ταξιδι θα βαλω μεσα στη βαλιτσα μου μια ανοιχτη.....ΠΟΝΤΙΚΟΠΑΓΙΔΑ.......και θα περιμενω....ενας ευλογημενος δεν θα βρεθει να κανει αποπειρα.......θα τους δηλωσω ομως οτι δεν καταλαβαινω τι μου λενε ,ή οτι ξεχασα πως ανοιγοκλινει....και αστον εκει να παιδειυεται....:haha::haha::bleh:
 

malavida

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπερα και απο εμενα! Σε λιγους μηνες θα ταξιδεψω στην Ισπανια και θα ηθελα να σας ρωτησω εαν θα ηταν καλη επιλογη να βαλω τα δωρα που θα αγορασω απο κει και τα οποια θα ειναι τυλιγμενα στην βαλιτσα? το λεω οχι γιατι φοβαμαι μην κανουν φτερα ( ΔΕΝ το αποκλειω βεβαια αυτο το ενδεχομενο,ειδικα μετα απο τα οσα διαβασα σε αυτο το thread ::shock: ) αλλα φοβαμαι μην αφαιρεσουν το περιτυλιγμα τους κατα τον ελεγχο των βαλιτσων ωστε να δουν το περιεχομενο τους καλυτερα και καλα? γι αυτον τον λογο αλλωστε δεν θελω να τα βαλω στην χειραποσκευη.. εκει σιγουρα οι υπαλληλοι θα τα δουν και θα τα ανοιξουν:icon_evil:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Καλησπερα και απο εμενα! Σε λιγους μηνες θα ταξιδεψω στην Ισπανια και θα ηθελα να σας ρωτησω εαν θα ηταν καλη επιλογη να βαλω τα δωρα που θα αγορασω απο κει και τα οποια θα ειναι τυλιγμενα στην βαλιτσα? το λεω οχι γιατι φοβαμαι μην κανουν φτερα ( ΔΕΝ το αποκλειω βεβαια αυτο το ενδεχομενο,ειδικα μετα απο τα οσα διαβασα σε αυτο το thread ::shock: ) αλλα φοβαμαι μην αφαιρεσουν το περιτυλιγμα τους κατα τον ελεγχο των βαλιτσων ωστε να δουν το περιεχομενο τους καλυτερα και καλα? γι αυτον τον λογο αλλωστε δεν θελω να τα βαλω στην χειραποσκευη.. εκει σιγουρα οι υπαλληλοι θα τα δουν και θα τα ανοιξουν:icon_evil:
Στη βαλίτσα σου τα δώρα μπορούν πρώτα απ' όλα να σπάσουν, να χαλάσουν κτλ Ανάλογα το είδος τους. Στη χειραποσκευή είναι καλύτερα προστατευμένα. Όμως, αν εμπίπτουν σε μια από τις απαγορευμένες κατηγορίες αντικειμένων για χειραποσκευή καμπίνας, οι υπάλληλοι στον έλεγχο θα τα αφαιρέσουν και δεν πρόκειται να σου επιτρέψουν να τα πάρεις μαζί σου. Αν δεν ανήκουν σε αυτές τις κατηγορίες, δεν θα τα ανοίξουν. Έτσι κι αλλιώς θα δουν ολόκληρο το περιεχόμενο της χειραποσκευής σου στο μόνιτορ.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom