Τι γλώσσα να μάθω;

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Προς δύο τουλάχιστον αξιόπιστα μέλη που ξέρω ότι ξέρουν ισπανικά. Μπορώ να πάρω μια μυρουδιά μέχρι το φθινόπωρο διαβάζοντας τα Σ/Κ? προτάσεις για resources? βασική χρήση σε εργασιακό περιβάλλον.
πήρα σε 5 μήνες β2, αγγλικά μέτρια πολύ. Βέβαια έκανα φροντιστήριο κ διάβασα πολύ, αλλά δεν το πήρα με το ζόρι, έσκισα. Βέβαια οκ μην φανταστείς ότι σε 5 μήνες απέκτησα άνεση με την γλώσσα. Αλλά δεν το έκανα γτ έπρεπε, γουστάρω τρελά τα ισπανικα
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
θα κοιτάξω να βλέπω ταινίες που λέει ο πανπαν, κάτι θα ξέρει. Τουναντίον buffon εγώ πρέπει να το κάνω για επαγγελματικούς λόγους. Θα παραγγείλω το βιβλίο που πρότεινε η earthcitizen και βλέπουμε. Το επόμενο τοπικ θα το ξεκινήσω στα ισπανικά (ουτε μια λέξη δεν ξέρω εκτός από το σανιδας εγκαρσίας που λέγαν παλιά)
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Αν μένεις Αθήνα μπορείς να πας στην βιβλιοθήκη του Cervantes, έχει κ διδακτικά βιβλία να ρίξεις μια ματιά, αν θες να δανειστεις κάτι, πρέπει να βγάλεις κάρτα νομίζω 20 ευρώ το έτος είναι. Κ στο ίντερνετ αν ψάξεις έχει άπειρη ύλη, το δύσκολο σίγουρα είναι να τα οργανώσεις κ να διατηρησεις μόνη σου έναν Ρυθμό.
 

marialenakr694@gm

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Σπουδάζω ναυτιλιακά και έχω την επιλογή να μάθω γερμανικά, γαλλικά και ρωσικά. Τι προτείνετε?
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Σπουδάζω ναυτιλιακά και έχω την επιλογή να μάθω γερμανικά, γαλλικά και ρωσικά. Τι προτείνετε?
Γαλλικά φυσικά. Είναι γλώσσα με ευρεία παρουσία σε όλες τις ηπείρους (σημαντικό για τον ναυτιλιακό τομέα), αποτελεί, μαζί με τα αγγλικά, γλώσσα εργασίας στην Ευρώπη και είναι βασικό εργαλείο στον οικονομικο-επιχειρηματικό-επικοινωνιακο τομέα πάρα πολλών χωρών!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.617
Likes
50.266
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σπουδάζω ναυτιλιακά και έχω την επιλογή να μάθω γερμανικά, γαλλικά και ρωσικά. Τι προτείνετε?
Πλεονέκτημα θα σου δώσουν τα Ρωσικά, ξεκάθαρα. Οι περισσότεροι Ρωσοι δε μιλανε καν τα βασικά Αγγλικά, ουτε καν στο χωρο που θα εργαστείς, ενω ελάχιστοι ξένοι μαθαίνουν Ρωσικά. Είναι βέβαια αρκετά δύσκολα, αλλά όχι πανδυσκολα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.578
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom