Τι θέλετε από το Travelstories το 2020;

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ισως. Όμως σκεφτομουν ένα λίγο πιο χαλαρό φορματ. Π.χ. θελω να γραψω κατι αλλα δεν εχω φωτο ή θελω να βαλω πανω απο μια φωτογραφία, αλλα και δεν θελω να δεσμευτω οτι θα γραψω μια ολόκληρη ιστορια. Ο περιορισμός θα ειναι μονο χρονικος πχ. πανω απο 3 χρονια πριν. Επισης αυτο που φαντάζομουν ειναι ότι μια δημοσίευση κάποιου θα ηταν αφορμή να γραψει και ενας αλλος πχ. για την ιδια ή παρόμοια εποχη στο ιδιο μερος. π.χ. φωτος απο Ελληνικα νησια την δεκαετια του '80.
Ωραία ιδέα, απλά δε ξέρω αν χρειαζόμαστε ολόκληρη καινούρια ενότητα για αυτό, ίσως θα μπορούσε να καλυφθεί από τις υφιστάμενες ενότητες των Ιστοριών, δε ξέρω κατά πόσο να έχουμε μια ξεχωριστή ενότητα για αναμνήσεις που όμως δεν είναι ολόκληρες ιστορίες χρειάζεται - δε θα μπορούσαν αυτές να μπουν στις ενότητες των Ιστοριών που έχουμε;

Σαν λάτρης του καλού φαγητού σε κάθε ταξίδι, θα ήθελα να μπορώ να δω εστιατόρια σε μια πόλη που προτείνουν μέλη στο φόρουμ (με βαθμολογία/κριτική). Υπάρχει πάρα πολύ πληροφορία, ειδικά για τις μεγάλες πόλεις, αλλά είναι διάσπαρτη σε πολλά threads/ιστορίες. Κατά καιρούς έχω πάρει καταπληκτικές προτάσεις από διάφορους συμφορουμιτες και γενικά εμπιστεύομαι τις κριτικές εδώ μέσα περισσότερο από ότι tripadvisor κτλπ (ίσως λόγω του ελληνικού στοιχείου)
Αυτό είναι κάτι που θέλω να κάνω εδώ και πολλά χρόνια και το πρόβλημα δεν είναι τόσο τεχνικό στο πώς θα το φτιάξω, αλλά στο πώς θα συγκεντρωθεί αυτή η πληροφορία μετά. Θα πρέπει δηλαδή ως μέλη να αρχίσουμε να προσθέτουμε αυτές τις πληροφορίες εξ'αρχής και δεν είμαι σίγουρος ότι μπορεί να γίνει οργανωμένα. Ευχαρίστως όμως να το δούμε αν υπάρχουν ιδέες για το πώς θα έμπαινε το περιεχόμενο.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
ω! υπηρχε τετοιο πράμμα;
Ωωωω. ναι ...δεν το ξέρεις γιατί είσαι ''ψαρακι' στο φόρουμ για ρώτα και εμάς που κοντευουμε να γραφτούμε στο γηροκομείο του travelstories
Επίσης εμένα μου λείπει η αντίστροφη μέτρηση πριν από κάθε ταξίδι πχ...
Βλέπαμε στο προφίλ μας... Κάτι σαν κλεψύδρα
Μετράω αντίστροφα για...Ρώμη 12 μέρες 5 ώρες 10 λεπτά
Υπάρχει καλλίτερο αγχολυτικο ??
για τα πιτσιρίκια του φόρουμ το παραδειγμα
ω! υπηρχε τετοιο πράμμα;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για να ανακυρήξεις επιτέλους κ επίσημα τη Latam τελευταία των τελευταίων :bleh:
Σαν την cubana δεν υπάρχει.

Εγώ θα έβαζα και βαθμολογία χωρών, ανά κατηγορία: αρχαιολογία, φύση, άνθρωποι, φαγητό κλπ, φάση θα είχε ο καθένας να έβαζε τη δική του.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.553
Likes
12.606
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σαν την cubana δεν υπάρχει.

Εγώ θα έβαζα και βαθμολογία χωρών, ανά κατηγορία: αρχαιολογία, φύση, άνθρωποι, φαγητό κλπ, φάση θα είχε ο καθένας να έβαζε τη δική του.
Ωραία ιδέα αλλά θα γινόταν της.... Βαβέλ! Και οι πρώτοι εσονται έσχατοι ένα πράγμα....πχ εσύ αναγουλιαζεις με την ιδέα την Αργεντινής κ ένας κοινός μας γνωστός κατουριεται πάνω του στο άκουσμα κ μόνο χαχα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.259
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ωραία ιδέα αλλά θα γινόταν της.... Βαβέλ! Και οι πρώτοι εσονται έσχατοι ένα πράγμα....πχ εσύ αναγουλιαζεις με την ιδέα την Αργεντινής κ ένας κοινός μας γνωστός κατουριεται πάνω του στο άκουσμα κ μόνο χαχα
E για αυτό είναι οι ψηφοφορίες για να δούμε τις προτιμήσεις του καθενός. Δεν υπάρχει και αντικειμενική αλήθεια στο γούστο.
 

dimaq

Member
Μηνύματα
630
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΔΡΙΤΗ
Αρα εν ολιγοις περισσοτερα travel wars!συμφωνω κι επαυξανω,αντε να αναβουν περισσότερο τα αιματα!!!! :xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.569
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom