Τι θέλετε από το Travelstories το 2020;

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για μένα ο,τι είναι δε εστιατόριο άνω των 3 ετών δεν κάνει.

Μάλλον τα ίδια τα μέλη των ιστοριών θα πρέπει να κάνουν τη δουλειά. Άλλωστε θα πρέπει να γράψουν και κάποια περιγραφή για το εστιατόριο και βαθμολογία που δεν το έκαναν στην ιστορία.
 

bandit650

Member
Μηνύματα
621
Likes
2.847
υπαρχουν μελη οπως εγω που δε εχουν γραψει ιστορια. εχω παει ομως σε εστιατορια και ειναι πιο ευκολο για μενα να προτεινω κατι που μου αρεσε.
οσο για την παλαιοτητα στο προσφατο ταξιδι μου στη μαδριτη πηγα στο casa salvador εστιατοριο απο το 1941 και το προτεινω. επισης πηγα στο botin που υπαρχει απο το 1725!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
υπαρχουν μελη οπως εγω που δε εχουν γραψει ιστορια. εχω παει ομως σε εστιατορια και ειναι πιο ευκολο για μενα να προτεινω κατι που μου αρεσε.
οσο για την παλαιοτητα στο προσφατο ταξιδι μου στη μαδριτη πηγα στο casa salvador εστιατοριο απο το 1941 και το προτεινω. επισης πηγα στο botin που υπαρχει απο το 1725!!
Μα ο χρονικός περιορισμός δεν αναφέρεται στο έτος ιδρύσεως του εστιατορίου αλλά στο έτος επίσκεψης σε αυτό...
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.702
Likes
11.130
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Επίσης εμένα μου λείπει η αντίστροφη μέτρηση πριν από κάθε ταξίδι πχ...
Βλέπαμε στο προφίλ μας... Κάτι σαν κλεψύδρα
Μετράω αντίστροφα για...Ρώμη 12 μέρες 5 ώρες 10 λεπτά
Υπάρχει καλλίτερο αγχολυτικο ??
Αυτό με την αντίστροφη μέτρηση και μένα μου λείπει!
Μου έφτιαχνε τη διάθεση!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Αυτό με την αντίστροφη μέτρηση και μένα μου λείπει!
Μου έφτιαχνε τη διάθεση!
Πάντως ο συνδιασμός της αντίστροφης μέτρησης με την ένδειξη ''επομενο ταξίδι" που κακώς αφαιρέθηκε .,.μας έκανε διπλά ευτυχισμένους
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Αν μπορούσατε να ζητήσετε ένα πράγμα μόνο από το Travelstories για το 2020 ποιο θα ήταν αυτό;

Πείτε τα όλα, χωρίς φόβο και πάθος.
Να μην κλειδώνουν τα τόπικ χωρίς λόγο.Αν κάποια μέλη παρεκτρέπονται,να τιμωρούνται
τα μέλη και όχι το τόπικ.
 

travel_lover

Member
Μηνύματα
156
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ -
Να δίνονται πιο άμεσες απαντήσεις στα ερωτήματα μας, αν είναι εφικτό (που αυτό πέρα απ την πλάκα δεν είναι θέμα travelstories αλλά των μελών)!!
Πραγματικά μόνο αυτό!! :):)
Ψέματα.. μου ήρθε και κάτι ακόμα.
Μπορείτε να βρείτε κάποια λύση με τα πολύ παλιά μηνύματα (10 χρόνων πίσω ή και λιγότερο).
Για παράδειγμα τώρα που ψάχνω για Αίγυπτο μετά βίας βρήκα 2-3 σημερινά θέματα.. τα περισσότερα αφορούσαν μια δεκαετία πίσω που όπως είναι φυσιολογικό τα πράγματα αλλάζουν (τιμές-δρομολόγια κτλ), εξελίσσονται, νέες τεχνολογίες έρχονται και δεν βοηθάνε τόσο πολύ τα παλιά posts.
Μήπως θα μπορούσε να προστεθεί κάτι στην σελίδα που να μας εμφανίζει τα πιο καινούρια post;
Να μπορούμε μέσω κάποιου φίλτρου να επιλέγουμε χρονολογίες ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο;
Είχα ανοίξει ένα καινούριο θέμα για την Αίγυπτο και κάποιος το μετέφερε σε κάποιο παλιότερο με αποτέλεσμα να μιλάω μόνος μου εκεί! :p
 
Last edited:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Τα θέματα μπορείς να τα φιλτράρεις ή να τα ταξινομήσεις με βάση τις ημερομηνίες τους σε κάθε φόρουμ, οπότε η λειτουργία αυτή υπάρχει ήδη - είναι το κουμπάκι "Φίλτρα" πάνω δεξιά από τη λίστα θεμάτων σε κάθε ενότητα.

Για το να προκύπτουν πιο γρήγορα απαντήσεις προφανώς είναι θέμα της κοινότητας, αλλά πρόσφατα πρόσθεσα τη λειτουργία αναπάντητων θεμάτων σε μια απόπειρα να μπορούμε εύκολα να βρίσκουμε όσα θέματα δεν έχουν απαντήσεις ακόμη: https://www.travelstories.gr/community/threads/Νέα-Λειτουργία-Αναπάντητα-Θέματα.62393/
 

xalara

Member
Μηνύματα
216
Likes
665
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ονειρεμένο Ταξίδι
Bora-bora
Το θέμα είναι από ποιον θα μεταφερθούν ; από αυτόν που έχει γράψει την εκάστοτε αρχική πληροφορία ή από άλλα μέλη/εθελοντές; αν είναι το πρώτο, είναι καταδικασμένο για αποτυχία το εγχείρημα - αν είναι το δεύτερο κάτι μπορεί να γίνει, αλλά και πάλι θα έχει τεράστιο ψάξιμο κλπ.

Να φτιάξω ένα δοκιμαστικό για ένα προορισμό ενδεικτικά και να δούμε;

Θεωρώ δεδομένο ότι θα πρόκειται για νέα ενότητα, όχι να προσθέτουμε τις πληροφορίες στα θέματα των ιστοριών.
Ακόμα και να μη μεταφερθεί η υπάρχουσα πληροφορία, ας αρχίσουμε νεα τοπικ που θα τα γεμίζουμε σιγά σιγά (ευχαρίστως να γράψω για εστιατόρια/μπαρ στο Λονδίνο).

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ομαδοποιούνται τα reviews για το ίδιο μαγαζί?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
.Επισης κάποτε βλέπαμε και ποια μέλη έψαχναν το προφίλ μας...
σε αντίθεση με σένα εύχομαι και ευελπιστώ αυτό να μην ξαναγίνει ποτέ!δεν βλέπω κάποια χρησιμότητα σε κάτι τέτοιο
και όταν έγινε καναδυο φορές στο ..πάλαι ποτέ παρελθόν -κατά λάθος- θυμάμαι πολύ καλά ότι οι πιό πολλοί φέραμε αντιρρήσεις και ζητήσαμε να καταργηθεί αυτή η εφαρμογή...
μου θύμιζε κάτι σαν κατασκοπεία...big brother κλπ μαζί με την άλλη εφαρμογή που πήγαινε πακέτο το να βλέπει κάποιος το τι θέμα παρακολουθεί ο άλλος...
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.398
Likes
17.200
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ακόμα και να μη μεταφερθεί η υπάρχουσα πληροφορία, ας αρχίσουμε νεα τοπικ που θα τα γεμίζουμε σιγά σιγά (ευχαρίστως να γράψω για εστιατόρια/μπαρ στο Λονδίνο).

Υπάρχει κάποιος τρόπος να ομαδοποιούνται τα reviews για το ίδιο μαγαζί?
Ok καθήστε να ετοιμάσω κάτι πρόχειρο να το δοκιμάσουμε για 1-2 προορισμούς ως τεστ, και βλέπουμε.

σε αντίθεση με σένα εύχομαι και ευελπιστώ αυτό να μην ξαναγίνει ποτέ!δεν βλέπω κάποια χρησιμότητα σε κάτι τέτοιο
και όταν έγινε καναδυο φορές στο ..πάλαι ποτέ παρελθόν -κατά λάθος- θυμάμαι πολύ καλά ότι οι πιό πολλοί φέραμε αντιρρήσεις και ζητήσαμε να καταργηθεί αυτή η εφαρμογή...
μου θύμιζε κάτι σαν κατασκοπεία...big brother κλπ μαζί με την άλλη εφαρμογή που πήγαινε πακέτο το να βλέπει κάποιος το τι θέμα παρακολουθεί ο άλλος...
Δε θα επανέλθει αυτή η λειτουργία, don't worry.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom