Τι μας είναι απαραίτητο ?

Μηνύματα
26
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα σε όλους!

Επειδή είμαι νέος σε όλη την φάση των ταξιδιών και νομίζω οτι δεν είμαι ο μόνος, θα ήθελα να ρωτήσω τη θα μας είναι χρήσιμο να έχουμε μαζί μας στα ταξίδια μας. Είτε εσωτερικό είτε εξωτερικό.

Περιμένω της προτάσεις και συμβουλές σας!!

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Εξαρτάται το πού πας και ποιά εποχή του χρόνου πας και με ποιόν σκοπό πας!
 

thimios8663

Member
Μηνύματα
434
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία-Σερβία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Γιατί μόνο 2...?Ωραίο το αστειάκι με τα λεφτά :p
Καλως ήρθες Στράτο..Λίγο γενική η ερωτησή σου!!Αν θες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος!!Δλδ τι κοινό μπορεί να έχει ενα ταξίδι που θα κάνεις στην Νεα Υόρκη και ενα ταξίδι που θα κάνεις ως την Αμοργό το καλοκαίρι,μιας που αναφέρεσαι και σε εσωτερικό!Εκτός απο το πορτοφόλι σου και τη ταυτοτητά σου δεν νομίζω να υπάρχουν και πολλα κοινά!!Απο κει και περα σίγουρα ο καθένας εχει διαφορετική άποψη για τα απολύτως απαραίτητα,και δεν νομίζω και συ ο ίδιος να μην εισαι σε φάση να κρίνεις τι μπορεί να σου ειναι απαραίτητο σε ενα ταξίδι!Καλως ήρθες και πάλι!!
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ταξίδι εξωτερικού: κάποια λεφτά σε συνάλλαγμα, κάρτα αναλήψεων, διαβατήριο, φωτοτυπία διαβατηρίου, εκτύπωση στοιχείων κράτησης αεροπορικών εισιτηρίων, εκτύπωση στοιχείων ξενοδοχείου + επιβεβαίωση κράτησης από ξενοδοχείο. Με αυτά τα λύνεις όλα.
Επίσης κατά προτίμηση στη χειραποσκευή πάνω στο αεροπλάνο μια αλλαξιά εσώρουχα/ρούχα+ οδοντόβουρτσα κλπ σε περίπτωση απώλειας κανονικής βαλίτσας.
 
Μηνύματα
26
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
λεφτά κι 2 σόβρακα παραπάνω

2 σώβρακα εν καιρό κρίσης? Δύσκολο!:haha::haha:

Έχετε δίκιο ήμουν λιγο φλου! Σαν τον Μπαμπη!!

Προσωπικά Έχω κλείσει ταξιδάκι Πράγα - Βιέννη για τέλη Φεβρουαρίου!

Λογικά θα κάνει κρύο οπότε μάλλον θα χρειαστώ ισοθερμικά για να είμαι πιο άνετος!

Το ερώτημα μου ειναι αν υπάρχουν κάποια must ψιψιψινια και κοκοψορα που θα πρέπει να έχει κάποιος μαζί του στα ταξίδια του!

Ελπίζω να έγινα λίγο πιο συγκεκριμένος!! :)
 

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Το ερώτημα μου ειναι αν υπάρχουν κάποια must ψιψιψινια και κοκοψορα που θα πρέπει να έχει κάποιος μαζί του στα ταξίδια του!

Ελπίζω να έγινα λίγο πιο συγκεκριμένος!! :)
Αααα... έτσι πες! Να καταλάβουμε κι εμείς τι εννοείς!!! Τώρα συνεννοηθήκαμε! :roll:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μανελακι πας για μοντ επειγοντως ..ετσι ξεκινησε την καριερα της και η αννυ:bleh::bleh::haha:

Φιλε βαλε και κανενα φαρμακακι σε κανενα μικρο τσαντακι ..τα βασικα ..αχρειαστα να ναι ...μια φορα στην Πραγα χρειαστηκα κολλυριο ..με ελαφρια κορτιζονη μεσα και αντε να συνεννοηθω στο φαρμακειο ...χωρια που δεν καταλαβαινα τι εγραφαν και οι συσκευασιες επανω.
Παντα παντως να βαζεις κανενα αντιδιαρροικο-στομαχικο χαπακι μεσα στα πραγματα σου.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Μια καλή φωτογραφική μηχανή, άμα υπάρχει πρόσωπο, η μια οποιαδήποτε αν δεν υπάρχει..........:D ... για να αποτυπώνεις εικόνες, γιατί η μνήμη μας αδυνατίζει μετά απο χρόνια, στο λέω εκ πείρας.....
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Δεν είναι από τα απαραίτητα, αλλά εσείς οι άντρες ξεχνάτε συχνά ...ζώνες (μου έχει τύχει ουκ ολίγες φορές σε εκδρομές)!!
Επίσης, φορτιστές (κινητών, φωτογραφικής)!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom