Γαλλία Τι να πάρω από Γαλλία

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Άνοιξε τα μάτια της ψυχής σου και κράτησε μέσα όσο πιο πολλές εικόνες μπορείς!Αυτή είναι συμβουλή και για τα επόμενα ταξίδια σου. Και γω θεωρώ χάσιμο χρόνου τα ψώνια. Ελάχιστες ώρες σπαταλώ για να μπω σε μαγαζιά για ρούχα και τσάντες και παπούτσια. Και αυτό το κάνω γιατί τις πιο πολλές φορές γκρινιάζει η παρέα μου...που θέλει λίγα ψώνια. Εγώ ούτε σουβενίρ αγοράζω, γιατί δεν έχω πλέον χώρο να τα βάζω. Επειδή έχω όμως μεγάλους και ακόμη άδειους τοίχους, αγοράζω τις όμορφες ζωγραφιές από τους πλανόδιους καλλιτέχνες και τις κορνιζάρω όταν επιστρέψω. Βλέποντάς τες, ταξιδεύω για καιρό΄...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
καλησπερα σε ολους σε λιγες μερες θα παμε με το σχολειο εκδρομη στο παρισι !!!! περσι ειχαμε παει ιταλια και ενω ολες οι φιλες μου αγοραζαν souvnirs απτα τουριστικα μαγαζια,εγω τα σνομπαρα και αγορασα στο τελος αρωματα τσαντες και ρουχα.Κατεληξα λοιπον φετος να ζηλευω ολα αυτα τα πιατα που πηρανε,τα μπρελοκ,τα μαγνητακια γτ εγω δεν εχω κατι αντιπροσωπευτικο απτο ταξιδι μ αυτο στην Ιταλια !Γι αυτο ειπα φετος να μην την ξαναπατησω!!Θελω αν μπορειτε οσοι εχετε παει παρισι να μου πειτε τα must που πρεπει να αγορασω και να μου προτεινετε (αν υπαρχουν μαρκες που ειναι φθινοτερα εκει) Ενας φιλος , μου ειπε να παρω σιγουρα μια πορσελανινη κουκλα γτ εχουν πολυ ωραιες , να μ κανουν πορτρετο και να αγορασω καλλυντικα bourjois γτ ειναι καλης ποιοτητας και φθινοτερα εκει,ισχυουν αυτα ??Επισης θα ηθελα να μου πειτε κι αλλα tips για να κανω εξυπνες αγορες... Ξερω εγω στην Κων/πολη οποιος παει θα παει αργιλε,εσαρπες απο κασμιρ,ανατολιτικα μπαχαρια ... απο το Παρισι ομως τι πρεπει να παρω ??Σας ευχαριστω ολους προκαταβολικα και helppppppp me θελω να εχω πολλα απο αυτο το ταξίδι !!!!!!!!!!:p
Ασχετο με το θεμα αλλα σορρυ δεν μπορεσα να κρατηθω
Τι σχολειο ειναι ρε παιδια αυτο που κανει τετοιες εκδρομες ?Να ζητησω αποσπαση για κει δηλαδη!!!:p
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Για να έχεις όσα περισσότερα μπορείς από αυτή την υπέροχη πόλη,δεν χρειάζεται να αγοράσεις κάτι από εκεί αλλά από εδώ,και προτείνω 2 εναλλακτικές:
α)Αγόρασε από Ελλάδα μια dslr και αποτύπωσε όσα περισσότερα μπορείς
β)Αγόρασε από Ελλάδα ένα καινούριο ζευγάρι αθλητικά παπούτσια και "όργωσε" την πόλη
...όλα τα άλλα είναι "ατμός":bleh:
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Aφηστε το κοριτσι να παρει οτι μπιχλιμπιδι θελει!Ειναι μικρο και οταν μεγαλωσει θα θελει αλλα θα βαριεται και θα εχει μπουχτισει.Ας παρει οτι θελει τωρα να μην εχει απωθημενα αργοτερα.Και ας γινουν ολα per fumo...;)
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Aφηστε το κοριτσι να παρει οτι μπιχλιμπιδι θελει!Ειναι μικρο και οταν μεγαλωσει θα θελει αλλα θα βαριεται και θα εχει μπουχτισει.Ας παρει οτι θελει τωρα να μην εχει απωθημενα αργοτερα.Και ας γινουν ολα per fumo...;)
εγω διαφωνω..
οταν μεγαλωσει δεν θα εχει μπουχτισει, θα συνεχισει να κανει το ιδιο που κανει και τωρα..που αντι να ενθουσιαστει με το επερχομενο ταξιδι, καθεται και ασχολειται με το τι να αγορασει απο το μερος που θα επισκεφθει..
και ετσι χανει και θα συνεχισει να χανει την ουσια του ταξιδιου..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
εγω διαφωνω..
οταν μεγαλωσει δεν θα εχει μπουχτισει, θα συνεχισει να κανει το ιδιο που κανει και τωρα..που αντι να ενθουσιαστει με το επερχομενο ταξιδι, καθεται και ασχολειται με το τι να αγορασει απο το μερος που θα επισκεφθει..
και ετσι χανει και θα συνεχισει να χανει την ουσια του ταξιδιου..
+++ 1 απο εμενα .Με καλυψες απολυτα.
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Να πάρεις ένα μπουκαλάκι εμφιαλωμένο νερό. Τόσο ακριβά που θα το πληρώσεις θα το θυμάσαι για πάντα.
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Όταν πάτε Μονμάρτη κατσε να σου ζωγραφίσουν το πορτρέτο σου (σε κάποιο πλανώδιο ζωγράφο )για να σου θυμίζει μετά απο πολλά... πολλά χρόνια την σχολική σου εκδρομή γεματη ωραίες αναμνήσεις.Μην ασχοληθείς με αρώματα και ψώνια πιστεύω ότι όλα τα βρίσκεις και εδώ.Απόλαυσε το ταξίδι σου ...(Να υποθέσω ότι πάτε 7ήμερη?)
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Οταν πάνε εξωτερικό γινεται 7 ήμερη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom