Άγιος Δομήνικος Μεξικό Τζαμάικα Τι προτεινετε Μεξικο, Αγιο δομινικο η Τζαμαικα?

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Από τους 3 προορισμούς έχω πάει μόνο Άγιο Δομήνικο (στους άλλους 2 θέλω να πάω σαν τρελή) και έχω να πώ ότι ήταν υπέροχα. Νομίζω ότι είναι από τους πιο οικονομικούς προορισμούς της Καραϊβικής και έχει όλα οσα ζητάς: απίστευτες παραλίες, διασκέδαση με κοκτέϊλ, μουσική, χορό κ.λ.π.

Πάντως, επειδή ψάχνεις παραλίες, μην τυχόν αλλάξεις γνώμη και πας Ταϋλάνδη, οι παραλίες της δεν έχουν καμία σχέση με αυτές της Καραϊβικής...
και γω πιστευω οτι δεν τιθεται θεμα συγκρισης,πιστευω οτι η ταυλανδη απλαειναι ενας πολυ φθηνος προορισμος και ειναι ευκολο να παει κανεις γι'αυτο εχει τοσους τουριστες(δεν εχω παει,απλα φανταζομαι και ουτε θελω να τον υποτιμησω σαν προορισμο),"συγνωμη στους ταυλανδοφιλους":cool:



οσο για τον αγιο δομινικο το φανταζομουνα παραδεισενιο αλλα εψαχνα φωτο και ειχα μεγαλες προσδοκιες και απ'οτι ειδα δεν ενθουσιαστηκα τοσο τοσο πολυ αλλα μπορει να κανω και λαθος,τι να καταλαβεις απο λιγες φωτο.ο σεισμος στο πορτ-ο-πρενς να εχει επηρεασει καθολου εκει?κοντα δεν ειναι?
 
Last edited by a moderator:

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
για ρελαξ ηθελα κ εγω...
αλλα με βλεπω για Ταμαικα...δεν ξερω γιατι αλλα η Καραιβικη εχει κατι που με τραβαει....δεν μπορω να το εξηγησω...μονο εκει κ στις Αλπεις το νιωθω αυτο


συμφωνω αν και δεν εχω παει ακομα καραιβικη (αλλα θα τα κατφερω να παω standar αλλιως θα σκασω!!!!)
και μονο απ'υτα που εχουμε δει σε ταινιες κατα καιρους αχ!!!heaven......:surf1::surf1::surf1:
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
οσο για τον αγιο δομινικο το φανταζομουνα παραδεισενιο αλλα εψαχνα φωτο και ειχα μεγαλες προσδοκιες και απ'οτι ειδα δεν ενθουσιαστηκα τοσο τοσο πολυ αλλα μπορει να κανω και λαθος,τι να καταλαβεις απο λιγες φωτο.ο σεισμος στο πορτ-ο-πρενς να εχει επηρεασει καθολου εκει?κοντα δεν ειναι?[/quote]

καλα ειδα φωτογραφιες σου varioathens.αλλαζω γνωμη αμεσως,τελεια.....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
2.831
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
εγω πηγα Σαμανα και το θεωρω παραδεισο....
κ μονο οτι εχει τον μεγαλυτερο αριθμο απο φοινικοδεντρα / τμ. στον κοσμο λεει πολλα....βεβαια ολα αποψεις ειναι...παντως σαν το el paraiso beach club στην τουλουμ δεν εχω δει ακομα...

ΥΓ προσοχη μην τρωτε πολλες καρυδες γιατι μετα θα εχετε μονιμη σχεση με WC
 

giorgosg

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
Κι εγώ φεύγω για ταξίδι του μέλιτος Αγ. Δομήνικο. 5 ημέρες Πούντα Κάνα για χαλάρωση και άλλες 5 στη Σαμάνα για εξερεύνηση. Όλα αυτά βέβαια τα κανόνισα μόνος μου, ακολουθώντας τις πολύτιμες συμβουλές της go2beach και της varioAthens. Ψηφίζω Αγ.Δομήνικο, έτσι, επειδή θα πάω κι εγώ.

Επίσης να ξέρετε ότι δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από το σεισμό της Αϊτής.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.997
οσο για τον αγιο δομινικο το φανταζομουνα παραδεισενιο αλλα εψαχνα φωτο και ειχα μεγαλες προσδοκιες και απ'οτι ειδα δεν ενθουσιαστηκα τοσο τοσο πολυ αλλα μπορει να κανω και λαθος,τι να καταλαβεις απο λιγες φωτο.ο σεισμος στο πορτ-ο-πρενς να εχει επηρεασει καθολου εκει?κοντα δεν ειναι?
καλα ειδα φωτογραφιες σου varioathens.αλλαζω γνωμη αμεσως,τελεια.....[/quote]

Γιώτα, επειδή έχω μία αδυναμία στα εξωτικά μέρη και έχω επισκεφθεί αρκετά, μπορώ να σου πώ μετά βεβαιότητας ότι ο Άγιος Δομήνικος είναι ίσως το μόνο μέρος από όσα πήγα που ανταποκρίνεται πλήρως σε όσα φανταζόμαστε περί εξωτικών νησιών!
Κάποια εξωτικά νησιά έχουν μερικές μεμονομένες παραλίες που είναι φανταστικές και αυτές απεικονίζονται στις σχετικές καρτ-ποστάλ. Ο Άγιος Δομήνικος είναι ολόκληρος (ακόμα και τα μη διαφημισμένα μέρη) ανώτερα και των καρτ-ποστάλ!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.997
Κι εγώ φεύγω για ταξίδι του μέλιτος Αγ. Δομήνικο. 5 ημέρες Πούντα Κάνα για χαλάρωση και άλλες 5 στη Σαμάνα για εξερεύνηση. Όλα αυτά βέβαια τα κανόνισα μόνος μου, ακολουθώντας τις πολύτιμες συμβουλές της go2beach και της varioAthens. Ψηφίζω Αγ.Δομήνικο, έτσι, επειδή θα πάω κι εγώ.

Επίσης να ξέρετε ότι δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από το σεισμό της Αϊτής.
Άντε με το καλό!!! :clap:
Ωραίο πρόγραμμα! Μην παραλείψετε και μία βόλτα από την πρωτεύουσα!
Πότε φεύγετε?
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Κι εγώ φεύγω για ταξίδι του μέλιτος Αγ. Δομήνικο. 5 ημέρες Πούντα Κάνα για χαλάρωση και άλλες 5 στη Σαμάνα για εξερεύνηση. Όλα αυτά βέβαια τα κανόνισα μόνος μου, ακολουθώντας τις πολύτιμες συμβουλές της go2beach και της varioAthens. Ψηφίζω Αγ.Δομήνικο, έτσι, επειδή θα πάω κι εγώ.

Επίσης να ξέρετε ότι δεν έχει επηρεαστεί καθόλου από το σεισμό της Αϊτής.

η ωρα η καλη.να προσθεσω αλλο ενα μερος στη ψηφοφορια(αντε και το τελευταιο γιατι το παρακανα ε?) barbados,το ψαχνα και κει και βρηκα πολυ οικονομικα εισητηρια και appartments στη south coast τι λετε λοιπον?:lol::lol::lol:
 
Last edited by a moderator:

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.492
Likes
7.997
η ωρα η καλη.να προσθεσω αλλο ενα μερος στη ψηφοφορια(αντε και το τελευταιο γιατι το παρακανα ε?) barbados,το ψαχνα και κει και βρηκα πολυ οικονομικα εισητηρια και appartments στη south coast τι λετε λοιπον?:lol::lol::lol:
Τα Barbados είναι από τα πιο ακριβά νησιά και μικρά σε έκταση! Το δεύτερο ενδεχομένως να σημαίνει λιγότερες επιλογές εκδρομών και δραστηριοτήτων...:roll:
 
Last edited by a moderator:

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
Αν σ αρεσει η reggae music,τα ποτα,τα τσιγαρα,ο καφες,η ξεγνοιασια,η θαλασσα,το δασος,η εξερευνηση,η περιπετεια,οι ωραιοι και χαλαροι ανθρωποι και δεν εχεις προκαταληψεις,πας ανετα Jamaica!Bεβαια δεν ειμαι αντικειμενικος και ισως να αδικω τα υπολοιπα γιατι δεν πηγα,αλλα η Jamaica ηταν ο αγαπημενος μου προορισμος και τελικα αξιζε!Για μενα να πατε εκει που θα νιωθετε καλυτερα και αναλογως το χαρακτηρα και τα γουστα σας,yeah man!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Αν σ αρεσει η reggae music,τα ποτα,τα τσιγαρα,ο καφες,η ξεγνοιασια,η θαλασσα,το δασος,η εξερευνηση,η περιπετεια,οι ωραιοι και χαλαροι ανθρωποι και δεν εχεις προκαταληψεις,πας ανετα Jamaica!Bεβαια δεν ειμαι αντικειμενικος και ισως να αδικω τα υπολοιπα γιατι δεν πηγα,αλλα η Jamaica ηταν ο αγαπημενος μου προορισμος και τελικα αξιζε!Για μενα να πατε εκει που θα νιωθετε καλυτερα και αναλογως το χαρακτηρα και τα γουστα σας,yeah man!

απ'οτι καταλαβαινω απ'αυτα που λες τα γουστα μας οσον αναφορα τη μουσικη,τα ποτα και τα τσιγαρα..ειναι τα ιδια...
απο παραλιες τι παιζει?
λενε ομως οτι στο kingston εχει πολυ εγκληματικοτητα και να σου πω την αληθεια εχω ψιλοφοβηθει γιατι θα ειμαστε πολυ πολυ μακρια απο δω
 

Kingston

Member
Μηνύματα
64
Likes
15
{{απο παραλιες τι παιζει?
λενε ομως οτι στο kingston εχει πολυ εγκληματικοτητα και να σου πω την αληθεια εχω ψιλοφοβηθει γιατι θα ειμαστε πολυ πολυ μακρια απο δω[/quote]}}

Απο παραλιες ειναι μια χαρα,ιδιαιτερα στο Negril,Tressure και αλλου,για το Κingston νομιζω οτι τα παραλενε,εκτος απο την Trenchtown που υπαρχει καποιο θεμα (αλλα και παλι αναλογως πως θα κινηθεις και θα φερθεις) και το βραδυ σε καποιες αλλες περιοχες γυρω απο μπαρακια νομιζω οτι ειναι ενταξει.Παντως στο Kingston εκτος του να επισκεφτεις το σπιτι του Bob Marley,το στουντιο Tuff Gong,την Τrenchtown(γινονται περιηγησεις οργανωμενα και με ασφαλεια),να πας στα Blue Mountain,δεν εχει κατι αλλο.Παντα κατα τη γνωμη μου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom