Άγιος Δομήνικος Μεξικό Τζαμάικα Τι προτεινετε Μεξικο, Αγιο δομινικο η Τζαμαικα?

giorgosg

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπορα Μπορα
Άντε με το καλό!!! :clap:
Ωραίο πρόγραμμα! Μην παραλείψετε και μία βόλτα από την πρωτεύουσα!
Πότε φεύγετε?
Φεύγουμε 21 Ιουνίου με μία στάση Dusseldorf για μια μέρα και επιστρέφουμε 2 Ιουλίου. Επίσης, στη Πούντα Κάνα έκλεισα στο ξενοδοχείο που έκλεισες κι εσύ!!!!! Όσο για την πρωτεύουσα, νομίζω πως δεν θα προλάβουμε, μιας και προσγειωνόμαστε στην Πούντα Κάνα και φεύγουμε από την Πουέρτο Πλάτα...
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.422
Likes
7.768
Φεύγουμε 21 Ιουνίου με μία στάση Dusseldorf για μια μέρα και επιστρέφουμε 2 Ιουλίου. Επίσης, στη Πούντα Κάνα έκλεισα στο ξενοδοχείο που έκλεισες κι εσύ!!!!! Όσο για την πρωτεύουσα, νομίζω πως δεν θα προλάβουμε, μιας και προσγειωνόμαστε στην Πούντα Κάνα και φεύγουμε από την Πουέρτο Πλάτα...
Αλήθεια? Άντε καλά να περάσετε και περιμένω εντυπώσεις!!! :)
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Φεύγουμε 21 Ιουνίου με μία στάση Dusseldorf για μια μέρα και επιστρέφουμε 2 Ιουλίου. Επίσης, στη Πούντα Κάνα έκλεισα στο ξενοδοχείο που έκλεισες κι εσύ!!!!! Όσο για την πρωτεύουσα, νομίζω πως δεν θα προλάβουμε, μιας και προσγειωνόμαστε στην Πούντα Κάνα και φεύγουμε από την Πουέρτο Πλάτα...[/quot



Επειδή αυτό σκεφτόμαστε κάποια στιγμή να κάνουμε το ίδιο, από Punta Cana για Terrenas πως θα πάτε? Θα νοικιάσετε αυτοκίνητο?? Και με ποιά εταιρία πετάτε???
 

giorgosg

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μπορα Μπορα
Επειδή αυτό σκεφτόμαστε κάποια στιγμή να κάνουμε το ίδιο, από Punta Cana για Terrenas πως θα πάτε? Θα νοικιάσετε αυτοκίνητο?? Και με ποιά εταιρία πετάτε???
Πετάμε από Dusseldorf για Πούντα Κάνα και το αντίστροφο με Air Berlin. Πίστεψε με ήταν η φθηνότερη λύση (το ψαξα πάρα πάρα πολύ). Συνολικά για 2 άτομα όλα μαζί (με τα ΑΤΗ = DUS) 1.900 ευρώ.

Από Πούντα Κάνα στην Las Terrenas θα πετάξουμε με ένα μικρό αεροπλάνο με την εταιρία Aerodomca με κόστος 150$ το άτομο. Υπάρχει και η εταιρία carribeanjet η οποία είναι λίγο πιο ακριβή. Θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο από την εταιρία cardelmar, η οποία συνεργάζεται με την europcar και θα μας φέρει το αυτοκίνητο στο ξενοδοχείο, ενώ θα το αφήσουμε στο αεροδρόμιο της Puerto Plata.

Ό,τι άλλο θέλεις ρώτα με. :clap:
 

Giotap17455

Member
Μηνύματα
95
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γαλλική Πολυνησία
Ευχαριστώ πολύ, να περάσετε τέλεια!!!!:clap:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.422
Likes
7.768
Πετάμε από Dusseldorf για Πούντα Κάνα και το αντίστροφο με Air Berlin. Πίστεψε με ήταν η φθηνότερη λύση (το ψαξα πάρα πάρα πολύ). Συνολικά για 2 άτομα όλα μαζί (με τα ΑΤΗ = DUS) 1.900 ευρώ.

Από Πούντα Κάνα στην Las Terrenas θα πετάξουμε με ένα μικρό αεροπλάνο με την εταιρία Aerodomca με κόστος 150$ το άτομο. Υπάρχει και η εταιρία carribeanjet η οποία είναι λίγο πιο ακριβή. Θα νοικιάσουμε αυτοκίνητο από την εταιρία cardelmar, η οποία συνεργάζεται με την europcar και θα μας φέρει το αυτοκίνητο στο ξενοδοχείο, ενώ θα το αφήσουμε στο αεροδρόμιο της Puerto Plata.

Ό,τι άλλο θέλεις ρώτα με. :clap:
Θα πάθεις πλάκα με την πτήση και το αεροδρόμιο... Θα βλέπεις από ψηλά και δεν θα το πιστεύεις πόσο βλάστηση έχει η χερσόνησος Σαμανά.... κι όταν θα κατεβαίνει το αεροπλανάκι για την προσγείωση θα αναρωτιέσαι που στο καλό θα προσγειωθεί μέσα σε τόση βλάστηση!
Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο αεροδρόμιο "χωμένο" μέσα σε φοινικόδασος!

Να! Κοίτα: http://img204.imageshack.us/img204/3972/aeropuertolasterrenas2cef8.jpg
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Οντως...διπλα απο το αεροδρομιο ηταν το ξενοδοχειο που ειχαμε μεινει εμεις...
το αεροδρομιο, μου θυμισε πολυ σε κατι εργα στην καραιβικη, που μεταφερουν οι λαθρεμποροι διαφορα σε κατι μικρα αεροδρομια μες τα φοινικοδεντρα....πολυ τελειο....
η Σαμανα εχει τα περισσοτερα φοινικοδεντρα ανα τ.μ. στον κοσμο...
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ολος ο κόσμος
Κατι τετοια γραφετε και με κανετε και ανυπομονω.....;);)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Αγιος Δομηνικος σε ενα μηνα :cool:. Κι εγω ανυπομονω (και ζηλευω βεβαιως!)
να πατε και με το καλο να μου φερετε νεα απο το νησι που λατρεψα!
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
ωραια θα περαστε
μπραβο....
 

Kyriakao

Member
Μηνύματα
236
Likes
1.229
Επόμενο Ταξίδι
Συνεχώς αυτο ψάχνω!
Ονειρεμένο Ταξίδι
ματσου πιτσου,περου
γεια σας.εχουμε τιποτα νεα απο αυτους που εχουν επισκεφτει τελευταια τον αγιο δομηνικο?
απο βραδυνη διασκεδαση πως ειναι?εχει τιποτα?συνεχιζει να ειναι φτηνη η ζωη εκει η ακριβηνε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.619
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom