Τι σημαίνει και πως αποφασίσατε το username σας?

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.971
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θα πήγαινα στοίχημα ότι είναι μεν και ουσιαστικό και ρήμα ανάλογα με το context, αλλά από τη μετάφραση που επέλεξες φαίνεται ότι εννοείς το ουσιαστικό, όχι το ρήμα :)
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
548
Likes
4.012
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Θα στοιχημάτιζα πως είναι αρκτικόλεξο του jizz in my pants.



Quiz:

1. Από το αγγλικό ουσιαστικό trip, μαστουρώνω
2. Από το αγγλικό ρήμα trip, ταξίδι
3. Από το ελληνικό τριπάκι, "μπήκα στο τριπάκι"
4. Από το αγγλικό tripe, πατσάς

Edit: Νταξει, έτοιμη σας την έχω δώσει την απάντηση. Στο πιάτο!
Εγώ λέω από το 1.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.763
παρότι με λένε Διονύση προτίμησα ένα nick που να αποδίδει φόρο τιμής στον ηθοποιό που αποτέλεσε το ίνδαλμα μου στα νεανικά μου χρόνια, το μοναδικό Γιώργο Ματαραγκα.
Εμένα όλοι νομίζουν πως με λένε Γιώργο... Στην πραγματικότητα είναι από το Yor, μια θεσπέσια -αλλά άγνωστη στο ευρύ ελληνικό κοινό- cult ταινία του '83 και το Gos, του αγαπημένου μου Linux.

Η πλάκα είναι που όχι μόνο μου εύχονται όλοι στο φόρουμ του Αγίου Γεωργίου, αλλά κι όταν βγαίνουμε συστήνομαι ως Γιώργος, αφού το παίρνουν ως δεδομένο. Δε βαριέσαι...
Αποφάσισε τελικά.
 

Dr Snoopy

Member
Μηνύματα
815
Likes
10.302
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία
Ο Snoopy είναι ένας από τους έρωτες του πρώτου μου ταξιδιού στο εξωτερικό (Δανία-καλοκαίρι 1970). Οταν πήγα να το βάλω απορρίφθηκε γιατί υπάρχει ήδη κάποιος/α με το ίδιο username, οπότε εκείνη τη στιγμή μου κατέβηκε η ιδέα και πρόσθεσα το Dr.Ευτυχώς γιατί μετά από καιρό βοήθησε κάποιο μέλος του forum σε προβλήματα που του έτυχαν ενώ ταξίδευε..................
 
Last edited:

Nikos1986

Member
Μηνύματα
907
Likes
4.008
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Εγώ είχα την φαεινή ιδέα να χρησιμοποιήσω το όνομά μου και την χρονολογία γέννησης :haha:

Από την άλλη, το avatar είναι συμβολικό. Από τη μια για την επιμονή του ανθρώπου να πετύχει κάτι για το οποίο δεν είναι φτιαγμένος σωματικά, αλλά έχει όλα τα πνευματικά προσόντα. Από την άλλη, για τη δυνατότητα του απλού ανθρώπου να ζήσει την εμπειρία αυτή, αν όχι απλόχερα τουλάχιστον με (οικονομικές) θυσίες οι οποίες είναι στο μέτρο του εφικτό.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.732
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Το δικό μου ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ στα πρώτα βήματα του διαδικτύου. Το Kallas ήταν το επώνυμο που χρησιμοποίησε ο παππούς μου όταν μετανάστευσε στην Αμερική το 1914 καθώς το κανονικό του επώνυμο θα ήταν πρακτικά αδύνατο να το αντιληφθούν και να το προφέρουν εκεί.
Οπότε καμιά σχέση με το αλάτι! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom