Ιταλία Τοσκάνη

nioa

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολύνησία
Καλησπέρα,
Θα επισκεφθώ την Τοσκάνη τη μεγάλη Εβδομάδα.
Το πρόγραμμα που φτιάξαμε με την παρέα περιλαμβάνει άφιξη στο Μιλάνο, με νοικιασμένο βανάκι πάμε Φλωρεντία όπου και θα μείνουμε στο σπίτι ενός φίλου.
Οργάνωσα μια διήμερη απόδραση στα νότια του νομού και αυτό που ψάχνω είναι πληροφορίες για βόλτα με αερόστατο.
Αν κάποιος φίλος/φίλη από το forum έχει ζήσει μια τέτοια εμπειρία, θα ήθελα να τη μοιραστεί μαζί μου.
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Για αερόστατο δεν ξέρω...
Εκείνο που θα σου πω και σε παρακαλώ μην το παραβλέψεις, είναι να επισκεφθείς και ει δυνατόν να μείνεις έστω και ένα βράδυ στην Σιέννα.
Είναι από τις ωραιότερες πόλεις που θα έχεις δει.
Τριγύρισε τα χωριουδάκια της Τοσκάνης, κυρίως τα απομακρυσμένα, αυτά που είναι σκαρφαλωμένα στους λόφους, αυτά που το αυτοκίνητο δεν χωρά στους πλακόστρωτους δρόμους τους.
Πήγαινε χωρίς πρόγραμμα.
Όπου σε βγάλει η άκρη.
΄Ολα είναι πανέμορφα.
Να περάσεις καλά, από καρδιάς στο εύχομαι :p
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.885
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ

nioa

Member
Μηνύματα
18
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολύνησία
Τα έχω δει αυτά στο site. Γι αυτό και ζητάω γνώμες, για το αν αξίζει τόσα χρήματα.
Δεν είναι μικρό ποσό για μιάμισι ώρα ββόλτα, αλλα από την άλλη είναι μοναδική εμπειρία.
Στην Τοσκάνη έχω ξαναπάει, πέρασαν δέκα χρόνια από τότε.
Και βέβαια θα πάω Σιένα και σαν Τζιμινιάνο.
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Όταν με το καλό πας στείλε μου mail για να σου δώσω και όποια άλλη λεπτομέρεια θέλεις. Διευθύνσεις για φαγητό , mall,κ.λ.π.
Επίσης SOS άν θέλεις να επισκεφθείςτη Gallery Ufficci στη Φλωρεντία με τις ατέλειωτες ουρές , θα πρέπει να έχεις βγάλει εισιτήριο μέσω internet που ναι μεν είναι πιο ακριβό αλλά γλιτώνεις την αναμονή.
 

Zak

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκανη
γεια σας καλα παιδια. Ειμαι η Ζακλιν απο τον βολο και νεα μελος στην ομαδα. Ξεκιναω ταξιδι για τοσκανη και θα μενω σε ενα καταλλυμα του αγροτουρισμου κοντα στο Σαν Τζιμινιανο.φτανουμε ανκονα απο οπου θα παραλαβουμε αυτοκινητο και μετα...???? αυτο ειναι το αγχος μου. Πως θα φτασω εκει? ποιο δρομο θα παρω? ποια διαδρομη θα ακολουθησω? Εψαξα χαρτες σε αναλογα sites και για να πω την αληθεια μπερδευτηκα εντελως. Μπορει καποιος να με βοηθησει?:roll: ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας.
 

ioannisp

Member
Μηνύματα
242
Likes
45
Επόμενο Ταξίδι
το σκέφτομαι ...
Γεια σου Ζακλίν,

Το maps.google.com θα σε βοηθήσει να αντιμετωπίσεις το πρόβλημα σου εφόσον δεν διαθέτεις κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης.

Άνοιξε το παρακάτω link και θα δεις τι διαδρομή που θα πρέπει να ακολουθήσεις.
http://maps.google.com/maps?f=d&hl=...518945&sspn=0.349972,0.601501&ie=UTF8&t=h&z=8

Στα αριστερά του παραθύρου που θα ανοίξει βλέπεις αναλυτικές οδηγίες και δεξιά το χάρτη της διαδρομής.
 

cliff_ac

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος της Αφρικής
εγω να ρωτήσω πότε ταξιδεύεις και με ποιο πλοίο ?? επίσης μέχρι πότε θα είσαι εκεί ?? .. (ρε λες??)..
 

leon00

Member
Μηνύματα
181
Likes
55
γεια σας καλα παιδια. Ειμαι η Ζακλιν απο τον βολο και νεα μελος στην ομαδα. Ξεκιναω ταξιδι για τοσκανη και θα μενω σε ενα καταλλυμα του αγροτουρισμου κοντα στο Σαν Τζιμινιανο.φτανουμε ανκονα απο οπου θα παραλαβουμε αυτοκινητο και μετα...???? αυτο ειναι το αγχος μου. Πως θα φτασω εκει? ποιο δρομο θα παρω? ποια διαδρομη θα ακολουθησω? Εψαξα χαρτες σε αναλογα sites και για να πω την αληθεια μπερδευτηκα εντελως. Μπορει καποιος να με βοηθησει?:roll: ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας.
επειδη ειχα και γω(οπως πιστευω και ο καθενας ) αγχος για τη διαδρομη στο εξωτερικο
εδω και τρια χρονια χρησιμοποιω gps και το αγχος εχεις σχεδον εξαφανιστει
πηγαινε αγορασε ενα pna με gps με χαρτη ιταλιας και ξεμπερδευεις
(οπου και να πας πλαισιο-μουλτιραμα-καρφουρ και να παρεις ενα με destinator και με χαρτες ευρωπης (γυρω στα 400 ολα μαζι) ή ενα navigon (πιο φθηνο γιατι εχει τους χαρτες ευρωπης μεσα και δεν θα τους αγορασεις ξεχωριστα)
βεβαια υπαρχει και η λυση να αγορασεις απο εκει φθηνοτερα αλλα θα σου προτεινω να παρεις απο εδω και να το χρησιμοποιησεις εδω για μερικες μερες για εξοικιωση
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Όταν με το καλό πας στείλε μου mail για να σου δώσω και όποια άλλη λεπτομέρεια θέλεις. Διευθύνσεις για φαγητό , mall,κ.λ.π.
Επίσης SOS άν θέλεις να επισκεφθείςτη Gallery Ufficci στη Φλωρεντία με τις ατέλειωτες ουρές , θα πρέπει να έχεις βγάλει εισιτήριο μέσω internet που ναι μεν είναι πιο ακριβό αλλά γλιτώνεις την αναμονή.
Λοιπόν ναι φίλη μου pinelopi εχω κάνει τις πρώτες διαπραγματεύσεις για το Il Gavillaccio Σε ευχαριστώ Θα είμαι εκεί 13 με 20 Απριλίου μετά 2-3 μέρες Ρώμη και τελος Περιμένω όποια συμβουλή και πληροφορία για οτιδήποτε φαγητό μουσείο διαδρομή κτλ
Ευχαριστώ Μιράντα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom