Τουρνουά τένις ROLAND GARROS στο Παρίσι

Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Παρίσι,24 Μαίου εως 7 ιουνίου2009
http://www.rolandgarros.com/index.html

To δεύτερο χρονικά τουρνουά του Grand Slam διεξάγεται στο Παρίσι και οπως είναι φυσικο ,συγκεντρώνει το ενδιαφέρον των απανταχού φίλων του τενις αλλά και πολλών διασημοτήτων της show business και του διεθνους τζετ σετ.
Οι κορυφαίοι τενίστες και τενίστριες του κόσμου υπόσχονται συναρπαστικές αναμετρήσεις για την κατάκτηση του βαρύτιμου τροπαιου και του χρηματικου επάθλου που φέτος θα φτάσει το 1.060.000!ευρώ για καθε εναν απο τους νικητές του μονού ανδρών και γυναικών,ενω το συνολικό ποσό που θα μοιραστουν όλοι οι συμμετέχοντες θα αγγίξει τα 16.150.460ευρώ!!

(απο το ενθετο Ταξίδια της Μακεδονίας)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δηλαδή την ίδια μέρα, στη Γαλλία:
- στην Κυανή ακτή γίνεται το γκραν πριν του Μονακό,
- στην Κυανή ακτή ολοκληρώνεται το Φεστιβάλ των Καννών
- στο Παρίσι ξεκινά το Ρολάν Γκαρός

κι εγώ εκείνη τη μέρα διάλεξα για να γυρνάω πίσω από το Παρίσι?
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Δηλαδή την ίδια μέρα, στη Γαλλία:
- στην Κυανή ακτή γίνεται το γκραν πριν του Μονακό,
- στην Κυανή ακτή ολοκληρώνεται το Φεστιβάλ των Καννών
- στο Παρίσι ξεκινά το Ρολάν Γκαρός

κι εγώ εκείνη τη μέρα διάλεξα για να γυρνάω πίσω από το Παρίσι?
:haha::haha::haha:
 

bloody mary

Member
Μηνύματα
527
Likes
42
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Αμαζόνιος
Και που να σου πω εγώ τα χειρότερα. Σκέφτηκα πριν διαβάσω το οτιδήποτε για το τουρνουά να κάνω έκπληξη στον καλό μου αν γίνονταν κάποιοι αγώνες στο Ρολάν Γκαρός και να πάρω εισιτήρια. Φαντάζεσαι τη χαρά μου όταν είδα ότι θα πέσουμε μέσα στο Grand Slam και την απογοήτευση μου όταν είδα ότι το ΣΚ εκείνο είναι οι τελικοί. Εισιτήρια φυσικά δεν παίζουν ούτε για δείγμα αλλά ακόμα και αν βρίσκαμε δε μας έφτανε ολόκληρος ο προϋπολογισμός του ταξιδιού. Μα να πας στην πηγή και να μη πιείς νερό?
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.702
Likes
6.319
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Και που να σου πω εγώ τα χειρότερα. Σκέφτηκα πριν διαβάσω το οτιδήποτε για το τουρνουά να κάνω έκπληξη στον καλό μου αν γίνονταν κάποιοι αγώνες στο Ρολάν Γκαρός και να πάρω εισιτήρια. Φαντάζεσαι τη χαρά μου όταν είδα ότι θα πέσουμε μέσα στο Grand Slam και την απογοήτευση μου όταν είδα ότι το ΣΚ εκείνο είναι οι τελικοί. Εισιτήρια φυσικά δεν παίζουν ούτε για δείγμα αλλά ακόμα και αν βρίσκαμε δε μας έφτανε ολόκληρος ο προϋπολογισμός του ταξιδιού. Μα να πας στην πηγή και να μη πιείς νερό?
Έλα Mary αυτό το ΠΣΚ στην Ιεράπετρα όπου θα γίνει το παγκρήτιο τουρνουά τένις.
Θα λάβει μέρος και μέλος του travelstories. Είσοδος ελευθέρα!!
Συμπαράσταση λαέ!!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.521
Και που να σου πω εγώ τα χειρότερα. Σκέφτηκα πριν διαβάσω το οτιδήποτε για το τουρνουά να κάνω έκπληξη στον καλό μου αν γίνονταν κάποιοι αγώνες στο Ρολάν Γκαρός και να πάρω εισιτήρια. Φαντάζεσαι τη χαρά μου όταν είδα ότι θα πέσουμε μέσα στο Grand Slam και την απογοήτευση μου όταν είδα ότι το ΣΚ εκείνο είναι οι τελικοί. Εισιτήρια φυσικά δεν παίζουν ούτε για δείγμα αλλά ακόμα και αν βρίσκαμε δε μας έφτανε ολόκληρος ο προϋπολογισμός του ταξιδιού. Μα να πας στην πηγή και να μη πιείς νερό?
Μπορείς να βρεις στη μαύρη αγορά αν θες με ~150-200 ευρώ. Αλλά περισσότερο αξίζει να πας στους πρώτους γύρους, με φτηνά εισιτήρια και πολύ καλύτερες θέσεις.
 

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
Δυστυχώς για τα τουρνουά Grand Slam τα εισιτήρια είναι δυσεύρετα και ειδικά στα τελικά στάδια.
Ευτυχώς, την ημέρα που άνοιγε το portal των εισιτηρίων ήμουν έτοιμος, αλλά όχι αρκετά και έτσι βρήκα μόνο για τους ημιτελικούς γυναικών και προημιτελικό ανδρών.
Είναι ένα όνειρο η παρακολούθηση ενός τέτοιου γεγονότος....
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Είναι ένα όνειρο η παρακολούθηση ενός τέτοιου γεγονότος....
εχουμε το ίδιο όνειρο...
αυριο λοιπόν ξεκινάει...

αν δεν ειναι κόπος γράψε μας λεπτομέρειες για την διαδικασία προπώλησης/κράτησης εισιτηρίων;
ξέρω οτι απο κάποια ημερομηνία ανοιγει η προπώληση εισιτηρίων μεσω του σάιτ του ρολάν γκαρός. Πόσο καιρό πριν, από τον Μάρτιο;
προσωπικά με ενδιαφέρει για αγώνες τις πρώτης εβδομάδας οπου τα πράγματα ειναι χαλαρά, φτηνότερα εισιτήρια, μισοάδειες κερκίδες κοκ.
αλήθεια οι τιμές που κυμαίνονται; ξερω οτι ανάλογα με την θέση πληρώνεις και αντιστοιχα αλλά ετσι γενικά από τι ποσά ξεκινάνε οι λιγότερο προνομιούχες θέσεις;

σε οτι αφορά την διαμονή: ποια ειναι η ιδανικότερη τοποθεσία για διαμονή στο Παρίσι αν καποιος θέλει να παρακολουθήσει τους αγώνες του ρολαν γκαρός; υπάρχει πρόσβαση με μετρό στις εγκαταστάσεις εκεί;

lets play, ready to serve....
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Κι εγω θα ηθελα πολυ να παρακολουθησω ενα Grand Slam απο κοντα αλλα πιο πολυ μ'αρεσουν το Wimbledon και το US Open παρα το RG.

Βεβαια δεν θα χρειαστουμε συνδρομη στο Eurosport καθως θα το δειξει ολο η ΕΡΤ :D
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Εγώ πήγα Australian Open φέτος αλλά του χρόνου θα πάρω σίγουρα τίκετς για πιο καλά ματς, ημιτελικούς κλπ.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Εγώ πήγα Australian Open φέτος αλλά του χρόνου θα πάρω σίγουρα τίκετς για πιο καλά ματς, ημιτελικούς κλπ.
Τι τιμες επαιζαν? Ειχε ημερησια εισιτηρια που εβλεπες ολα τα ματς πχ στην Rod Laver? Ή καθε ματς χωριστα?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Έχει από πολύ φτηνά τίκετς που αγοράζεις για όλη τη μέρα και βλέπεις ότι ματς θέλεις πλην rod laver arena. Επίσης έχει και ξεχωριστά για κάθε ματς αλλά και πακέτα. Εγώ είχα αγοράσει με 60$ για rod laver.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.977
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom