Τουρνουά τένις ROLAND GARROS στο Παρίσι

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Έχει από πολύ φτηνά τίκετς που αγοράζεις για όλη τη μέρα και βλέπεις ότι ματς θέλεις πλην rod laver arena. Επίσης έχει και ξεχωριστά για κάθε ματς αλλά και πακέτα. Εγώ είχα αγοράσει με 60$ για rod laver.
κάπως έτσι φαντάζομαι οτι ειναι και στο ρολαν γκαρός...
και για να μην είναι κάποια μηνύματά οφ τοπικ, δηλαδή άσχετα με το τουρνουά του ρολαν γκαρός:

δεν γίνεται να ανοιχθεί νέο τόπικ με θέμα πχ ταξίδια και τένις, μιας και το αντικείμενο έχει ταξιδιωτικό ενδιαφέρον μιας και δεν είναι μόνο τα τουρνουά γκραν σλαμ που γινονται σε Παρίσι, Λονδίνο Μελβούρνη και Νέα Υόρκη αλλά και τουρνούα μικρότερης κλίμακας τα λεγόμενα 1000αρια, 500αρια και 250άρια στους άνδρες που γίνονται σε διάφορα μέρη με ταξιδιωτικο ενδιαφέρον, βλ Ρώμη, Μαδρίτη, Μόντε Κάρλο και σε γυναικεία τουρνουά με κορυφαίο περαν των 4 γκραν σλαμ αυτό της Κωνσταντινούπολης (σημ. φέτος για τελευταία φορά γινεται στην Πόλη!) οπου συμμετέχουν τέλη οκτώβρη οι 8 κορυφαίες τενίστριες.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι ασφαλώς, γιατί όχι. Απλά εγώ δεν έχω γνώσεις τόσες για τένις, αν θέλεις να το ανοίξεις και μετά μεταφέρω τα υφιστάμενα μηνύματα εκεί ;)
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Τα λεγομενα 1000αρια που λεει ο φιλος ειναι
Μαρτιος, Indian Wells (California) και Miami
Απριλιος-Μαιος: Monte Carlo, Rome, Madrid
Αυγουστος: Toronto, Cincinatti
Σεπτ-Νοε: Shanghai, Paris
Τελη Νοεμβριου ειναι οι ATP World Tour Finals που δν εχουν σταθερη τοποθεσια, τα τελευταια χρονια γινονται στην 02 του Λονδινου
 

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
Λοιπόν, τα είχα οργανώσει όλα και αναβλήθηκε το ταξίδι για επαγγελματικούς λόγους. Ίσως του χρόνου.
Το πόρταλ ανοίγει Φεβρουάριο και είναι αγώνας δρόμου μέσα στην πρώτη μέρα από το πρωί 8 η ώρα για να βρεις εισιτήρια για την τελευταία εβδομάδα, για την πρώτη βρίσκεις και αργότερα. Οι τιμές είναι για αυτά τα εισιτήρια που είχα εγώ των ημιτελικών γυναικών και των προημιτελικών ανδρών 55 και 72 ευρώ σε μεσαία κατηγορία θέσεων.
Όποιος θέλει για την πρώτη εβδομάδα μπορεί να βρει και πιο φθηνά. Πολλές πληροφορίες καλές έχει στο site του Ρολάν Γκαρός.
Όσο για την περιοχή να μείνεις είναι νομίζω καλύτερα στο 1, 2 , 15, 16 arrendisment δηλαδή κάτω από το Σηκουάνα περίπου από τον πύργο Άιφελ μέχρι το Σαν Μισέλ.
Τα ακύρωσα όλα άσε.....
Για παράδειγμα το Wimblebon που είναι αργότερα δίνει τα εισιτήριά του κάπου στο Νοέμβριο.
Εγώ έχω δει μόνο ATP 1000 στο Monte Carlo πέρσι και ήταν πολύ εντυπωσιακό .....
 

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
20140604_175113[1].jpg
Και ναι, φέτος κατάφερα να δω δυο συνεχόμενες μέρες μερικά καλά παιχνίδια στο Ρολάν Γκαρός. Αξέχαστη εμπειρία και αξίζει να το δοκιμάσει κανείς!!!
 
Last edited:

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Ένα μεγάλο ευχαριστώ από εμένα στην Σπανιόλα Garbine Muguruza που τον έστειλε νωρίς νωρίς για εξέταση ούρων...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
αν και εβρεχε τις 5 πρωτες ωρες που βρεθηκαμε την 2η μερα στις εγκατασταεις του RG
η εμπειρια μοναδική.
ειδαμε γκούλμπις, στοζουρ, γιανκοβιτς, πενέτα κα.

σουπερ απολαυστικό κ το public viewing κάτω από τον πύργο του Αιφελ...
Υ.Γ1: την μαριώ δεν την ειδαμε, απολαυσαμε ομως τα ζελεδάκια της, που αν κ πανάκριβα, 5ε το σακουλάκι, απλά οτι καλυτερο σε ζελεδακι (βλ. φωτό)
Υ.Γ2: ζητειται εθελοντής travel-ghostwriter για το ταξιδι στο RG, λογω ελλειψης ελευθερου χρονου για την συγγραφη ταξ. ιστορίας.
Υ.Γ3: οποιος ενδιαφερεται μπορει από τωρα να αγορασει vip εισητηρια για του χρόνου,,
 

Attachments

Last edited:

kostão

Member
Μηνύματα
46
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Ανδαλουσία-Καταλονία
Ταξίδι-Όνειρο
Μπουένος Άιρες-Σαλβαντόρ-
αν και εβρεχε τις 5 πρωτες ωρες που βρεθηκαμε την 2η μερα στις εγκατασταεις του RG
η εμπειρια μοναδική.
ειδαμε γκούλμπις, στοζουρ, γιανκοβιτς, πενέτα κα.

σουπερ απολαυστικό κ το public viewing κάτω από τον πύργο του Αιφελ...
Υ.Γ1: την μαριώ δεν την ειδαμε, απολαυσαμε ομως τα ζελεδάκια της, που αν κ πανάκριβα, 5ε το σακουλάκι, απλά οτι καλυτερο σε ζελεδακι (βλ. φωτό)
Υ.Γ2: ζητειται εθελοντής travel-ghostwriter για το ταξιδι στο RG, λογω ελλειψης ελευθερου χρονου για την συγγραφη ταξ. ιστορίας.
Υ.Γ3: οποιος ενδιαφερεται μπορει από τωρα να αγορασει vip εισητηρια για του χρόνου,,
Να προσθέσω κάτω από τον πύργο του Αϊφέλ είχε και μηχάνημα να υπολογίσεις την ταχύτητα στο σερβίς σου!!!!
Και βέβαια να πω ότι το δικό μας χάι λάιτ ήταν ο αγώνας Ράφα Ναδάλ - Φερέρ . Κλάση....
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Όσο για την περιοχή να μείνεις είναι νομίζω καλύτερα στο 1, 2 , 15, 16 arrendisment δηλαδή κάτω από το Σηκουάνα περίπου από τον πύργο Άιφελ μέχρι το Σαν Μισέλ.....
η κάπου κοντά σε στάση μετρό των γραμμών 9 κ 10 μιας και οδηγουν απευθείας στις εγκαταστάσεις του RG
 

Attachments

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Να προσθέσω κάτω από τον πύργο του Αϊφέλ είχε και μηχάνημα να υπολογίσεις την ταχύτητα στο σερβίς σου!!!!
το οποιο μέτρημα γινόταν δωρεάν
σε αντιθεση με το μηχάνημα της longines που ηταν εντος των εγκαταστάσεων του RG και πλήρωνες 2 Ε για 4 χτυπηματα και σου χορηγουσαν και χαρτί οπου αναγράφοντα το επιθετό σου και η ταχύτητα που μετρήθηκε ...
μεγάλη υποθεση για καθε λάτρη του σπορ να εχει τέτοια ατομική καταμέτρηση του (...ενα ματσο χάλια) σερβίς του
 

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
το οποιο μέτρημα γινόταν δωρεάν
σε αντιθεση με το μηχάνημα της longines που ηταν εντος των εγκαταστάσεων του RG και πλήρωνες 2 Ε για 4 χτυπηματα και σου χορηγουσαν και χαρτί οπου αναγράφοντα το επιθετό σου και η ταχύτητα που μετρήθηκε ...
μεγάλη υποθεση για καθε λάτρη του σπορ να εχει τέτοια ατομική καταμέτρηση του (...ενα ματσο χάλια) σερβίς του
Χα, να θυμηθώ να μετρήσω και εγώ την ταχύτητα του σερβίς μου όταν με το καλό κερδίσω το λαχείο και μπορέσω να δω RG!!
Τυχερέεεεεεεε.......
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.372
Likes
6.871
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Screenshot_2014-06-08-23-25-38-1.png
αν το προγραμματισεις σωστα κ εγκαιρα, κ με λιγωτερα απο 500ε ανετα βλέπεις RG,,,
εννοώ αεροπορικά, διαμονή κ εισιτηρια

Υ.Γ.: συμφωνα με πληροφορίες μη επιβεβαιωμένες, το νεο λογότυπο του τουρνουα
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom