Αυστρία Τουρ στην Αυστρία με low budget?

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πολύ εύκολη. Καμία σχέση με τους εληνικούς δρόμος-καρμανιόλες.
Είναι απόλαυση να οδηγάς εκεί!
 

dominique

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Επίσης πιστεύετε ότι είναι καλός ο μήνας Δεκέμβρης για να πάμε αυτό το ταξιδάκι? Αξίζει το Σαλτσμπουργκ και το Χάλστατ εκείνη την εποχή ή είναι καλύτερα για άνοιξη?
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.096
Likes
23.953
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Επίσης πιστεύετε ότι είναι καλός ο μήνας Δεκέμβρης για να πάμε αυτό το ταξιδάκι? Αξίζει το Σαλτσμπουργκ και το Χάλστατ εκείνη την εποχή ή είναι καλύτερα για άνοιξη?
Κάθε εποχή έχει τη χάρη της.
Αν και μου αρέσουν πολύ τα χιόνια θα προτιμούσα την άνοιξη γιατί είναι μεγαλύτερες οι μέρες και η φύση πιο όμορφη.
 

nikiforos111

Member
Μηνύματα
54
Likes
13
25 ευρω μου φαινεται πολυ φθηνο.Για καποιο 40-50ρι την ημερα εχω ακουσει και εγω και μαλιστα καποιος αυστριακος μου ειχε πει,οτι για να παει απο το Σαλτσμπουργκ στην Βιεννη,για να ταξιδεψει με αεροπλανο στο εξωτερικο,νοικιαζε αυτοκινητο απο το Σαλτσμπουργκ και το παρεδινε στα γραφεια της εταιριας στην Βιεννη!!!
Πληρωνε δηλαδη καποιο 40ρι το αυτοκινητο και του ερχονταν πιο οικονομικο απο το να παρει το τραινο αυτος και η γυναικα του,η ακομα χειροτερα να πανε με το αυτοκινητο τους και να το αφησουν στο παρκινγκ του αεροδρομιου που ειναι πανακριβο.Δεν ξερω ομως καποια εταιρεια η καποιο σαιτ.

Οσον αφορα την εποχη,τον Δεκεμβρη που ειναι οι γιορτες ειναι πολυ ωραια σε ολες τις πολεις της Αυστριας,με τις χριστουγενιατικες αγορες,τους στολισμενους δρομους κλπ.Ομως κανει κρυο.Εξαρταται απο τον καθενα αν αντεχει το κρυο.Και την ανοιξη ειναι ωραια και το καλοκαιρι ακομα.
Οι εθνικη οδο ειναι καλη,ενα μεγαλο μειονεκτημα που εχουν ειναι οτι ειναι θεοσκοτεινοι την νυχτα.
 

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Εμείς νοικιάσαμε αυτοκίνητο από την Europcar μέσω του autoeurope.com , με φουλ ασφάλεια. Μας έδωσαν ένα ολοκαίνουργιο Audi A4 diesel stationwagon με φιμέ τζάμια.. Πάθαμε πλάκα! Αεροπλάνο, όχι αστεία!!

Το νοικιάσαμε από το κέντρο της Βιέννης, πήγαμε Σάλτσμπουργκ, Χάλστατ και περίχωρα και το επιστρέψαμε στο αεροδρόμιο της Βιέννης 3 μέρες μετά. Το προτείνω!

Όσο για τον καιρό, με κάλυψε ο nikiforos111. Δεν θα έλεγα βέβαια οτι το κρύο ήταν υπερβολικό. Το χιόνι είναι πανέμορφο, αλλά και την άνοιξη τα τοπία θα έχουν άλλη χάρη!
 

dominique

Member
Μηνύματα
14
Likes
5
Σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ για τις πληροφορίες. Με καλύψατε σε όλα και ακόμα και αν ανήκω στους πρωτάρηδες νιώθω ότι είμαι έτοιμη να γυρίσω την Αυστρία :p
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom