Ουγγαρία Το Παρίσι της Ανατολής μας Καλωσορίζει (Βουδαπέστη)

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Μιας και τελείωσε η ιστορία, θα ήθελα να κάνω ένα βίντεο για τις μέρες μας εκεί.. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει πρόγραμμα για επεξεργασία βίντεο;
Ούτε έναςo_O

Τέσπα η ιστορία έχει τελειώσει μπορεί να γίνει η μεταφορά της!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τώρα παρατήρησα την ιστορία σου αν και την έχεις γράψει αρκετό καιρό. Μου άρεσε πολύ ο τρόπος γραφής, γέλασα πολύ με το ότι δεν θα αναλάμβανες να φτιάξεις την εκκλησία αφού πέθαναν οι προηγούμενοι...
-γράφεις στις αρχές ότι επειδή φτάσατε αργά δεν προλάβατε το μετρό και κάποιος που δεν ξέρει μπορεί να μπερδευτεί και να πιστέψει ότι υπάρχει και μετρό από το αεροδρόμιο.Μετά διάβασα την ανάλυση σου και μπήκαν τα πράγματα στη θέση τους :)
-Όταν φτάσατε στο αεροδρόμιο ήταν κλειστό το γκισέ που έβγαζες κάρτες απεριορίστων διαδρομών; Γιατί αν κατάλαβα καλά πληρώσατε και εισιτήρια με το που φτάσετε για να μετακινηθείτε και την άλλη μέρα αγοράσατε την 72ωρη με αποτέλεσμα να δώσετε εξτρά λεφτά..
-Το ξενοδοχείο μια χαρά μου φάνηκε αν και τέρμα θεού, μου φαίνεται απίστευτο να μην άλλαξαν σεντόνια για 4 ημέρες και καλό θα είναι να τους κάνεις ένα καλό σχόλιο στο booking για να μην το κάνουν ξανά..Πήγατε τέρμα δεξιά στην άκρη του χάρτη χωρίς λόγο, πιστεύω σε αυτά τα λεφτά θα βρίσκατε πιο κεντρικά...
-Τα τουριστικά λεοφορεία απευθύνονται κυρίως σε άτομα που πάνε 24 ή 48 ώρες και δεν προλαβαίνουν να τα δουν όλα, όποτε λίγο άκυρη επιλογή μου φάνηκε για σας που είχατε 4 ημέρες ...Η κρουαζίερα δε είναι καρατουριστική, μπορείς να μπεις στο d11 η δ12 και να πετύχεις παρόμοιο αποτέλεσμα κ δωρεάν αφού έχεις βγάλει την κάρτα των απεριορίστων διαδρομών..
- Μαγαζιά για φαγητό αν είχες διαβάσει τις τελευταίες ιστορίες που έχουν ανέβει πιστευω θα έκανες πιο σίγουρες επιλογές..
-Λουτρά δεν διάβασα καθόλου και λογικό με τον καύσωνα και σε κάποια μέρη πήγατε δύο φορές και χάσατε πολύ χρόνο..Πχ αν δεν προλαβαίνεις δεν πας στην αγορά για μια ώρα και πας και την επόμενη μέρα χάνοντας πολύτιμο χρόνο...Θα μπορούσες να πας και δύο φορές σε κάποιο μνημείο ας πούμε αν μιλάμε για την πλατεία των ηρώων που είναι πολύ ωραία και φωτισμένη αλλά και να την έβλεπες και μέρα ή την σιταντέλα.
Πρέπει να πας και χειμώνα να φας την γκούλας σου και να απολαύσεις τα λουτρά που είναι ιδιαίτερη εμπειρία. Την επόμενη φορά πιστεύω να ακολουθησείς τις συμβουλές για το συνάλλαγμα και να κάνεις καλύτερες ισοτιμίες :)....Αν πας ξανά πες μου να σου πω εστιατόρια και αν δεν μείνεις ευχαριστημένη θα σου κάνω ένα τραπέζι στην Ελλάδα...
 
Last edited:

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Αν πας ξανά πες μου να σου πω εστιατόρια και αν δεν μείνεις ευχαριστημένη θα σου κάνω ένα τραπέζι στην Ελλάδα...
Εγω πηγα :bleh: και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενη!!!!
Θα μου κανεις το τραπεζι; :haha::haha::haha:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
4.332
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Ούτε έναςo_O

Τέσπα η ιστορία έχει τελειώσει μπορεί να γίνει η μεταφορά της!
Ωραια η ιστορια και οι φωτογραφιες σου. Καποιες πληροφοριες σου θα τις αξιοποιησω την δευτερη φορα που θα παω :)
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Το γκισέ για τα εισιτήρια ήταν κλειστό. Φτάσαμε πολύ αργά λόγω και της καθυστέρησης που είχε η πτήση.
 

Στάθης

Member
Μηνύματα
514
Likes
1.067
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Εκτός από το τραμ μου άρεσαν οι αναγγελίες των στάσεων και στο μετρό! :haha:
Υπέροχη πόλη και φανταστική και η ιστορία σου,μου έφερες αναμνήσεις και μάλιστα πολύ έντονες μιας και δεν είναι ούτε χρόνος από τότε που πήγαμε εμείς. Εντωμεταξύ απορώ πως δεν την είχα δει πριν πάμε εμείς γιατί είχα διαβάσει ότι υπήρχε σε σχέση με την Βουδαπέστη...μετά όμως είδα οτι η ιστορία σου μεταφέρθηκε στις έτοιμες αρκετά μετά από όταν γυρίσαμε από το ταξίδι :( Αν θες ρίξε μία ματιά και στην δικιά μας: https://www.travelstories.gr/community/threads/Μια-ηλιόλουστη-Βουδαπέστη.56844/

Διάβασα στην πρώτη μέρα ότι κάνατε 6-7 χιλιόμετρα...εμείς παίζει να κάναμε και 16-17...μπορεί και παραπάνω!!! :haha: :xalara:

Το βίντεο το έφτιαξες? Αν ναι πες μου λινκ να το δω ή πόσταρε το έστω και τώρα. Αν όχι και αν ψάχνεις ακόμα πρόγραμμα για βίντεο πες μου να σε βοηθήσω.
 

Travel4Fun

Member
Μηνύματα
143
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Χαϊδελβέργη
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Εκτός από το τραμ μου άρεσαν οι αναγγελίες των στάσεων και στο μετρό! :haha:
Υπέροχη πόλη και φανταστική και η ιστορία σου,μου έφερες αναμνήσεις και μάλιστα πολύ έντονες μιας και δεν είναι ούτε χρόνος από τότε που πήγαμε εμείς. Εντωμεταξύ απορώ πως δεν την είχα δει πριν πάμε εμείς γιατί είχα διαβάσει ότι υπήρχε σε σχέση με την Βουδαπέστη...μετά όμως είδα οτι η ιστορία σου μεταφέρθηκε στις έτοιμες αρκετά μετά από όταν γυρίσαμε από το ταξίδι :( Αν θες ρίξε μία ματιά και στην δικιά μας: https://www.travelstories.gr/community/threads/Μια-ηλιόλουστη-Βουδαπέστη.56844/

Διάβασα στην πρώτη μέρα ότι κάνατε 6-7 χιλιόμετρα...εμείς παίζει να κάναμε και 16-17...μπορεί και παραπάνω!!! :haha: :xalara:

Το βίντεο το έφτιαξες? Αν ναι πες μου λινκ να το δω ή πόσταρε το έστω και τώρα. Αν όχι και αν ψάχνεις ακόμα πρόγραμμα για βίντεο πες μου να σε βοηθήσω.
Άργησε πολύ να μεταφερθεί είναι η αλήθεια.. Έχω κάνει μια προσπάθεια για βίντεο ίσως να το ανεβασω και θα παραθέσω και τον λινκ βέβαια.. Αν θες να μου προτείνεις πάντως κάποιο πρόγραμμα θα το εκτιμούσα καθώς ψάχνομαι..
Φυσικά θα δω την ιστορία σου, το να βλέπεις τις ιστορίες φέρνεις στην μνήμη σου τις δικές σου στιγμές!;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom