Προσβασιμότητα Το άλλο με την προσβασιμότητα της Ακρόπολης, το ξέρεις;

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Το κείμενο όπως είναι πρέπει να προωθηθεί στο Σύλλογο Ελλήνων Αρχαιολόγων, είναι οι μόνοι που θα ενδιαφερθούν και θα ψάξουν για λύσεις. Μπορείτε να βρείτε την πρόεδρο του συλλόγου στο φ/β με το όνομα Δέσποινα Κουτσούμπα ή στο επίσημο σάιτ Σύλλογος Ελλήνων Αρχαιολόγων του συλλόγου όπου θα βρείτε και τηλέφωνα για να συνεννοηθείτε να στείλετε το λινκ της ιστορίας σας.
Δυστυχώς οι φύλακες παντού είναι απαίδευτοι, ο φόρτος εργασίας στην Ακρόπολη φαίνεται ότι τους κάνει και απάνθρωπους.
Ένα μεγάλο συγγνώμη από μένα..
 

ioulios29

Member
Μηνύματα
49
Likes
221
Το κείμενο όπως είναι πρέπει να προωθηθεί στο Σύλλογο Ελλήνων Αρχαιολόγων, είναι οι μόνοι που θα ενδιαφερθούν και θα ψάξουν για λύσεις. Μπορείτε να βρείτε την πρόεδρο του συλλόγου στο φ/β με το όνομα Δέσποινα Κουτσούμπα ή στο επίσημο σάιτ Σύλλογος Ελλήνων Αρχαιολόγων του συλλόγου όπου θα βρείτε και τηλέφωνα για να συνεννοηθείτε να στείλετε το λινκ της ιστορίας σας.
Δυστυχώς οι φύλακες παντού είναι απαίδευτοι, ο φόρτος εργασίας στην Ακρόπολη φαίνεται ότι τους κάνει και απάνθρωπους.
Ένα μεγάλο συγγνώμη από μένα..
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες αύριο κιόλας θα επικοινωνήσω.
Δυστυχως δε νομίζω ότι ο φόρτος εργασίας τους κάνει απαίδευτους αλλά το γεγονός ότι είναι απαίδευτοι. Στα δυο πρόσφατα ταξίδια μου Παρίσι και Βενετία όλοι οι φύλακες σε σημαντικά αξιοθέατα, ανεξάρτητου ηλικίας, ήταν ευγενέστατοι παντου, αψεγάδιαστη συμπεριφορά.
Όλοι μας πρέπει να ζητήσουμε συγνώμη απο τα νέα παιδιά που μαθαίνουν να ζουν σε τέτοιο κόσμο.
 

ioulios29

Member
Μηνύματα
49
Likes
221
Δεν χρειαζεται να εχει επαφη. Χρειαζεται να πληρωσει εμπειρογνωμονες εκ των προτερων. Η να μην υπογραψει αν δεν πληρουνται οι προδιαγραφες. Η να γινει αυτο που κανουν ολοι οι μηχανικοι: μελετη.
Πραγματικα, οταν βλεπω πολυ καλους επιστημονες και συμπαθεις να τα κανουν σαλατα στα στερνα τους, νομιζω οτι βλεπω τραγωδια.
Οντως, έχεις δίκιο, γι αυτό υπάρχουν οι επαγγελματίες, έπρεπε να προβλεφθεί.
Απο την εμπειρία μου δεν έγινε σοβαρή και ολοκληρωμένη μελέτη της εμπειρίας προσβασιμότητας. Έγινε μόνο μηχανική μελέτη.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες αύριο κιόλας θα επικοινωνήσω.
Δυστυχως δε νομίζω ότι ο φόρτος εργασίας τους κάνει απαίδευτους αλλά το γεγονός ότι είναι απαίδευτοι. Στα δυο πρόσφατα ταξίδια μου Παρίσι και Βενετία όλοι οι φύλακες σε σημαντικά αξιοθέατα, ανεξάρτητου ηλικίας, ήταν ευγενέστατοι παντου, αψεγάδιαστη συμπεριφορά.
Όλοι μας πρέπει να ζητήσουμε συγνώμη απο τα νέα παιδιά που μαθαίνουν να ζουν σε τέτοιο κόσμο.
Είναι πολύ μεγάλη ιστορία για το πως προσλαμβάνονται οι φύλακες τι προσόντα και τι εκπαίδευση έχουν. Αυτή την στιγμή όμως το πιο σημαντικό είναι να αντιληφθούν οι υπεύθυνοι ότι πρέπει να μειωθεί όσο το δυνατόν περισσότερο ο ''Γολγοθάς'' και να βρεθούν τα κατάλληλα άτομα που θα βοηθήσουν σε αυτό. Μην το παρατήσετε καθώς μόνο με την δημοσιοποίηση λύνονται τέτοια θέματα στην χώρα που ζούμε (μέχρι να επανέλθουν όταν ξεχαστεί).
 

ioulios29

Member
Μηνύματα
49
Likes
221
Είναι πολύ μεγάλη ιστορία για το πως προσλαμβάνονται οι φύλακες τι προσόντα και τι εκπαίδευση έχουν. Αυτή την στιγμή όμως το πιο σημαντικό είναι να αντιληφθούν οι υπεύθυνοι ότι πρέπει να μειωθεί όσο το δυνατόν περισσότερο ο ''Γολγοθάς'' και να βρεθούν τα κατάλληλα άτομα που θα βοηθήσουν σε αυτό. Μην το παρατήσετε καθώς μόνο με την δημοσιοποίηση λύνονται τέτοια θέματα στην χώρα που ζούμε (μέχρι να επανέλθουν όταν ξεχαστεί).
Σίγουρα υπάρχουν τρόποι να μειωθεί ο Γολγοθάς, άλλωστε αναφέρθηκα σε κάποιους, αλλά μόνο με μελέτη θα δοθεί σοβαρή απάντηση και λύση.
θα το προσπαθήσω όσο μπορώ να μιλήσω με οποίους είναι πρόθυμοι να ακούσουν. Όσο για τους φυλακές, μπορεί να έχουν και διδακτορικά όμως εμένα μου έδωσαν την εντύπωση ότι η μόρφωση τους δεν ξεπέρασε το νηπιαγωγείο.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Σίγουρα υπάρχουν τρόποι να μειωθεί ο Γολγοθάς, άλλωστε αναφέρθηκα σε κάποιους, αλλά μόνο με μελέτη θα δοθεί σοβαρή απάντηση και λύση.
θα το προσπαθήσω όσο μπορώ να μιλήσω με οποίους είναι πρόθυμοι να ακούσουν. Όσο για τους φυλακές, μπορεί να έχουν και διδακτορικά όμως εμένα μου έδωσαν την εντύπωση ότι η μόρφωση τους δεν ξεπέρασε το νηπιαγωγείο.
Πραγματι, γνωστος μου μαθηματικος δουλευε φυλακας στο Θεατρο Διονυσου οσο ηταν φοιτητης. Ειναι δουλειες του ποδαριου. Καλυτερα να παρουν μονιμους και να τους πληρωνουν κιολας.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.113
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Όσο για τους φυλακές, μπορεί να έχουν και διδακτορικά όμως εμένα μου έδωσαν την εντύπωση ότι η μόρφωση τους δεν ξεπέρασε το νηπιαγωγείο.
Τα πτυχία προσφέρουν γνώσεις, όχι όμως απαραίτητα και μόρφωση.....και δεν είναι ανάγκη να είσαι άτομο με μειωμένη κινητικότητα για να το νιώσεις.
 
Last edited:

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
αθάνατο ελληνικό δημόσιο, εξακολουθείς να ζεις στους αιώνες των αιώνων (χωρίς αμήν!)...
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.194
Ενα τεχνικό θέμα.Πατώντας το κίτρινο "Προσβασιμότητα" δεν εμφανίζεται η ιστορία της Γαλλίας από την οποία ξεκίνησε νομίζω η δημιουργία της κατηγορίας αυτής.Εμφανίζονται αυτή η ιστορία(Ελλάδα/Ακρόπολη),η Ιταλία και μια ιστορία για Ιορδανία.
 

ioulios29

Member
Μηνύματα
49
Likes
221
Ενα τεχνικό θέμα.Πατώντας το κίτρινο "Προσβασιμότητα" δεν εμφανίζεται η ιστορία της Γαλλίας από την οποία ξεκίνησε νομίζω η δημιουργία της κατηγορίας αυτής.Εμφανίζονται αυτή η ιστορία(Ελλάδα/Ακρόπολη),η Ιταλία και μια ιστορία για Ιορδανία.
Το ξέρω. Νομίζω έχω καταλάβει γιατί, αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν. Έχει δυο Προσβασιμότητες μία για τις ιστορίες σε εξέλιξη και μια για Ταξιδιωτικές ιστορίες / Ευρώπη. Το Παρίσι επειδή είναι ιστορία δυο μηνών το έχουν βάλει πια στο δεύτερο πεδίο ενώ οι Αθήνα και Βενετία είναι πρόσφατες και είναι στο ιστορίες σε εξέλιξη. Μακάρι βέβαια να υπήρχε ένας χώρος για προσβασιμότητα γιατί αν κάποιος μπει αργότερα, σε κανένα μήνα, στο ιστορίες σε εξέλιξη θα βρει άδειο το πεδίο Προσβασιμότητα και θα νομίσει ότι δεν υπάρχει κανένα άρθρο. Δε θα μπει στον κόπο να το ξαναπατήσει αλλού, δηλαδή εκεί που θα είναι μετά, στο Ταξιδιωτικές ιστορίες / Ευρώπη.
Άραγε υπάρχει δυνατότητα να μην γίνεται αυτός ο διαχωρισμός;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ενα τεχνικό θέμα.Πατώντας το κίτρινο "Προσβασιμότητα" δεν εμφανίζεται η ιστορία της Γαλλίας από την οποία ξεκίνησε νομίζω η δημιουργία της κατηγορίας αυτής.Εμφανίζονται αυτή η ιστορία(Ελλάδα/Ακρόπολη),η Ιταλία και μια ιστορία για Ιορδανία.
Στις Ιστορίες κάθε ηπείρου υπάρχει η κατηγορία Προσβασιμότητα. Εκεί είναι και η ιστορία για το Παρίσι που έχει ολοκληρωθεί.
Το ξέρω. Νομίζω έχω καταλάβει γιατί, αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν. Έχει δυο Προσβασιμότητες μία για τις ιστορίες σε εξέλιξη και μια για Ταξιδιωτικές ιστορίες / Ευρώπη. Το Παρίσι επειδή είναι ιστορία δυο μηνών το έχουν βάλει πια στο δεύτερο πεδίο ενώ οι Αθήνα και Βενετία είναι πρόσφατες και είναι στο ιστορίες σε εξέλιξη. Μακάρι βέβαια να υπήρχε ένας χώρος για προσβασιμότητα γιατί αν κάποιος μπει αργότερα, σε κανένα μήνα, στο ιστορίες σε εξέλιξη θα βρει άδειο το πεδίο Προσβασιμότητα και θα νομίσει ότι δεν υπάρχει κανένα άρθρο. Δε θα μπει στον κόπο να το ξαναπατήσει αλλού, δηλαδή εκεί που θα είναι μετά, στο Ταξιδιωτικές ιστορίες / Ευρώπη.
Άραγε υπάρχει δυνατότητα να μην γίνεται αυτός ο διαχωρισμός;
Η ευτυχής κατάληξη κάθε ταξιδιωτικής ιστορίας στο travelstories είναι η μεταφορά στις ολοκληρωμένες. Εκεί θα μεταφερθεί και αυτή και η άλλη για τη Βενετία σε λίγο καιρό. Πιστεύω είναι απαραίτητο να μπαίνουν στην κατάλληλη ήπειρο και να υπάρχει και το tag προσβασιμότητα. Όπως τώρα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.194
Το ξέρω. Νομίζω έχω καταλάβει γιατί, αν κάνω λάθος ας με διορθώσουν. Έχει δυο Προσβασιμότητες μία για τις ιστορίες σε εξέλιξη και μια για Ταξιδιωτικές ιστορίες / Ευρώπη. Το Παρίσι επειδή είναι ιστορία δυο μηνών το έχουν βάλει πια στο δεύτερο πεδίο ενώ οι Αθήνα και Βενετία είναι πρόσφατες και είναι στο ιστορίες σε εξέλιξη. Μακάρι βέβαια να υπήρχε ένας χώρος για προσβασιμότητα γιατί αν κάποιος μπει αργότερα, σε κανένα μήνα, στο ιστορίες σε εξέλιξη θα βρει άδειο το πεδίο Προσβασιμότητα και θα νομίσει ότι δεν υπάρχει κανένα άρθρο. Δε θα μπει στον κόπο να το ξαναπατήσει αλλού, δηλαδή εκεί που θα είναι μετά, στο Ταξιδιωτικές ιστορίες / Ευρώπη.
Άραγε υπάρχει δυνατότητα να μην γίνεται αυτός ο διαχωρισμός;
Ακριβώς αυτό είναι.Εμφανίζεται σε δύο κατηγορίες.Στις τελειωμένες και στις σε εξέλιξη.' Ισως μια λύση θα ήταν η προσβασιμότητα να εμφανίζεται και στην κατηγορία αναζήτηση πληροφοριών για προορισμούς.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.643
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom