Ρωσία Το επομενο ταξιδι.

Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Προς τους admins
Μηπως θα ηταν καλυτερα να μεταφερθει το θρεντ στην αναζητηση πληροφοριων μιας και το νεο μελος ρωτα για συγκεκριμενα πραγματα?
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μερικά ακόμα hints
κλείσε οπωσδήποτε από τώρα εισιτήρια για οποιοδήποτε μπαλέτο του Μπολσοι (οι τιμές είναι πάρα πολλή χαμιλές εκεί, υπολόγισε γύρω στα 10 ευρώ το εισιτήριο)

οπωσδήποτε άπειρες βόλτες με το μετρό, για να δεις τις υπέροχες στάσεις του

επίσης επίσκεψη σε ένα από τα δύο Τσίρκα

το σούπερ μάρκετ GUM στο οποίο μπορείς να βρεις άπειρα κειμήλια από το πρώην ανατολικό μπλοκ

ΥΓ άμα θες να αγοράσεις χαβιάρι, μη το πεις caviar όπως είναι στα αγγλικά, γιατί καμία σχέση δε έχει με το χαβιάρι. cavior στα ρωσικά σημαίνει χαλί. το χαβιάρι στα ρωσικά λέγεται Ikra :)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Να διευκρινησω οτι σε ευχαριστω για την ρωσικη ονομασια του χαβαριου! Να φθασω στην πηγη και να μην πιω δε λεει!:haha:
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
μερικά ακόμα hints
κλείσε οπωσδήποτε από τώρα εισιτήρια για οποιοδήποτε μπαλέτο του Μπολσοι (οι τιμές είναι πάρα πολλή χαμιλές εκεί, υπολόγισε γύρω στα 10 ευρώ το εισιτήριο)
Που το βρίσκεις βρε Θανάση, για δώσε λινκ γιατί εγώ που ψάχνω για 22-24 Ιούλη δε το βρίσκω κάτω από 75 ευρώ.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Φιλεας Φογκ μεγαλη φυσιογνωμια.
Η μεγάλη φυσιογνωμία θα είμαι εγώ, απλά θέλω κάμποσες δεκαετίες ακόμη...

Να διευκρινησω οτι σε ευχαριστω για την ρωσικη ονομασια του χαβαριου! Να φθασω στην πηγη και να μην πιω δε λεει!:haha:
Α όλα κι όλα. Και να είναι απο οξύρρυγχο το χαβιάρι, που είναι το καλύτερο! :haha: Αλλά δεν ξέρω αν θα βρείς εύκολα χαβιάρι απο οξύρρυγχο στη Μόσχα, είναι ευκολότερο στην Ουκρανία :bleh:
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Που το βρίσκεις βρε Θανάση, για δώσε λινκ γιατί εγώ που ψάχνω για 22-24 Ιούλη δε το βρίσκω κάτω από 75 ευρώ.
κοιτάς κι σε μέρες ΠΣΚ κι avant premiere, τέτοια εισιτήρια τα κλείνεις από πολλή νωρίς (που κοστίζουν 1000 ρούβλια το κανονικό κι 20!!! το φοιτητικό)
The State Academic Bolshoi Theatre of Russia
να φανταστώ ότι κοιτάς από την κεντρική σελίδα του Μπόλσοι, κι όχι από κάποιον μεσάζοντα
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αν και τις μέρες που βρισκόμουν εγώ εκεί είχε μόνο μια πρεμιέρα και ηταν sold out παράσταση ,προσπάθησα μέσω του site τους να επικοινωνήσω με κάποιον υπεύθυνο μήπως και βρω κάποιο εισητηριο , αλλά δεν έλαβα καμία απάντηση.
Παρόλα αυτά οι τιμές στην κανονική περίοδο είναι πολύ προσιτές από ότι είδα
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
κοιτάς κι σε μέρες ΠΣΚ κι avant premiere, τέτοια εισιτήρια τα κλείνεις από πολλή νωρίς (που κοστίζουν 1000 ρούβλια το κανονικό κι 20!!! το φοιτητικό)
The State Academic Bolshoi Theatre of Russia
να φανταστώ ότι κοιτάς από την κεντρική σελίδα του Μπόλσοι, κι όχι από κάποιον μεσάζοντα
Τι να κάνω που τότε θα'μαι... Είδα ένα τελευταίο 1000άρι, ελπίζω να το προλάβω, spasibo!
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Άχ...Κόκκινη πλατεία...Κρεμλίνο...Μαυσωλείο του Λένιν..και όλα τα σχετικά που εμείς δεν έχουμε πάει ακόμα και είναι στα άμεσα σχέδιά μας..:p
Μην ξεχάσεις την Αγία Πετρούπολη
Στη Μόσχα αδελφές μου ..στη Μόσχα...!!!
Καλώς όρισες ..!!!:clap:
 

passa

Member
Μηνύματα
24
Likes
11
Για πολυ καλη βοτκα και χαβιαρι θα βρεις στο πιο διασημο ντελικατεσεν της Μοσχας, το Γιελισεγεφσκι Γκαστρονομ που βρισκεται στην Τβερσκαγια ουλιτσα 14 και επισης αν εχεις χρονο αξιζει να πας στον τοπο κατοικιας του Τολστοι την περιφημη Γιασναγια Πολιανα(ενα απιστευτο κτημα με λιμνες) οπου εκει εγραψε καποια απο τα αριστουργηματα της παγκοσμιας λογοτεχνιας οπως αννα καρενινα, πολεμος και ειρηνη. Εκει βρισκεται και ο ταφος του και απεχει απο την Μοσχα γυρω στις 3 ωρες(βρισκεται λιγο εξω απο την πολη Τουλα).
 

bisrouge

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μοσχα 13-5-2011
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Έρχονται οι απαντήσεις σου μην ανησυχείς, ωραίο αυτό με τα λάστιχα πιρέλλι! Λοιπόν περιμένω με αγωνία ανταπόκριση από Μόσχα καθώς θα πας μόνη. Επίσης να μας πεις πως έλυσες θέματα με τη βίζα και πως θα κινηθείς εκεί στα αξιοθέατα. Η ιστορία σου θα μας λύσει πολλές απορίες όταν επιστρέψεις με το καλό. Να περάσεις καλά!
Λοιπον ειμαι πολυ καινουργια εδω και ξεχναω να μπω.
Αυριο το πρωι πεταω για Μοσχα μεσω Μοναχου.
Η visa ηταν πολυ απλη ιστορια.
Μουζενιτης travell,στοιχιζει 70 euros και χρειαζεται μια βδομαδα να βγει.
Πληρωνεις και 2 euros για καθε μερα παραμονης στη Μοσχα.οταν γυρησω θα σας πω για το καταπληκτικο γραφειο στο Βολο που μου βρηκε ενα απιστευτο εισητηριο.Καληνυχτα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.928
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom