Ρωσία Το επομενο ταξιδι.

bisrouge

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μοσχα 13-5-2011
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Για πολυ καλη βοτκα και χαβιαρι θα βρεις στο πιο διασημο ντελικατεσεν της Μοσχας, το Γιελισεγεφσκι Γκαστρονομ που βρισκεται στην Τβερσκαγια ουλιτσα 14 και επισης αν εχεις χρονο αξιζει να πας στον τοπο κατοικιας του Τολστοι την περιφημη Γιασναγια Πολιανα(ενα απιστευτο κτημα με λιμνες) οπου εκει εγραψε καποια απο τα αριστουργηματα της παγκοσμιας λογοτεχνιας οπως αννα καρενινα, πολεμος και ειρηνη. Εκει βρισκεται και ο ταφος του και απεχει απο την Μοσχα γυρω στις 3 ωρες(βρισκεται λιγο εξω απο την πολη Τουλα).
Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.Γυρνωντας αισθανομαι οτι θα εχω πολλα να σας πω...... καληνυχτα.
 

bisrouge

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μοσχα 13-5-2011
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Άχ...Κόκκινη πλατεία...Κρεμλίνο...Μαυσωλείο του Λένιν..και όλα τα σχετικά που εμείς δεν έχουμε πάει ακόμα και είναι στα άμεσα σχέδιά μας..:p
Μην ξεχάσεις την Αγία Πετρούπολη
Στη Μόσχα αδελφές μου ..στη Μόσχα...!!!
Καλώς όρισες ..!!!:clap:
Νομιζω καλως ηρθα,Μου αρεσει που μιλατε και μοιραζεστε ταξειδια,ισως και ονειρα ισως και κουβεντουλες,
Η.Π.Α Ισως ειναι το μονο που δεν ονειρευτηκα να παω.
Καληνυχτα.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αυριο το πρωι πεταω για Μοσχα μεσω Μοναχου.
Η visa ηταν πολυ απλη ιστορια.
Μουζενιτης travell,στοιχιζει 70 euros και χρειαζεται μια βδομαδα να βγει.
Πληρωνεις και 2 euros για καθε μερα παραμονης στη Μοσχα.οταν γυρησω θα σας πω για το καταπληκτικο γραφειο στο Βολο που μου βρηκε ενα απιστευτο εισητηριο.Καληνυχτα
Περιμένουμε ΌΛΕΣ τις λεπτομέρειες μόλις γυρίσεις.
Βίζες κλπ.
Καλό ταξίδι να έχεις!!!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ваш Добро пожаловать!

τι εγείνε, βρήκες τελεικά?
Μπα, ανάρπαστο έγινε... Πρόλαβα ένα 1850 R για 24/07. Αν και απ'ότι είδα από τον LP θα είναι και Navy Day ως τελευταία Κυριακή του Ιούλη με εκδηλώσεις στην πόλη, πυροτεχνήματα κτλ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.969
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom