Το καλύτερο αεροδρόμιο στον κόσμο

eleni70

Member
Μηνύματα
341
Likes
132
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
σιγουρα ειναι λειτουργικό καθαρό και αξιοπρεπές...

αυτο το σε λίγη ώρα σε μεταφέρει ειναι αρκετά σχετικό!
υπαρχουν πολλά παράπονα για αυτο το χρόνο μεταφοράς.

γι αυτο και στο παρελθον σκέφτονταν να εγκαταστήσουν το τρανσραπίντ στην διαδρομή Μοναχο-αεροδρόμιο...
Transrapid - Wikipedia, the free encyclopedia

Transrapid International

Αν δεν με απατάει η μνήμη μου, αυτοί που κατασκεύασαν του Μονάχου το αεροδρόμιο, το Φραντς Γιοζεφ Στράους, δεν κατασκεύασαν και το δικό μας Ελ. Βενιζέλο?:roll:
΄

Ακριβώς αυτοί οι ίδιοι λέγεται... λέγεται επίσης πως η θέση όπου κατασκευάστηκε το αεροδρόμιο του μονάχου ήταν παλιά βάλτος και ότι έχει πάρει κάποια κλίση χιλιοστών ο πύργος ελέγχου, λόγω εδάφους...φήμες.... λίγο δύσκολο μου φαίνεται οι γερμανοί να μην το είχαν υπολογίσει και αυτό. όσο για το τρανς-ραπίντ, το αγνοούσα.
 

holidolic

Member
Μηνύματα
19
Likes
2
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ζανζιβάρη
Παιδια , το καλυτερο που εχω δει ηταν στο Κο Σαμουι στην Ταυλανδη - ριχτε μια ματια στιs φωτο μου - με δευτερο κολλητα τηs Πουντα Κανα στον Αγιο Δομηνικο :clap:.
Αλλα αυτο που πρεπει να δακρυσω μολιs το δω , πιστευω θα ειναι στο Ελ Νιντο στο Παλαουαν. Η αιθουσα αναμονηs ειναι τρειs αιωρεs και ο αεροδιαδρομοs χωματοδρομοs!
Εξαρταται βεβαια τι θεωρει κανειs καλυτερο ;).

Ενταξει φοβερο κι αυτο τηs Σιγκαπουρηs , δε λεω..
Κο Σαμούι ήταν χάσιμο!! Πούντα Κάνα προσωπικά φοβήθηκα...ήταν κάπως! Το αεροδρόμια της Κίρουνα ήταν ok αλλά το γεγονός ότι προσγειώνεσαι σε αεροδιάδρομο με πατημένο χιόνι είναι λίγο scary!
 
M

member 4986

Guest
Το μόνο αεροδρόμειο που χω πάει είναι το Ελ. Βενιζέλος... α και το Ελληνικό... οταν ημουν περιπου 8 χρονων :(
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
USA - JAPAN - AUS
Σιγά μην ανησυχείς, θα πάμε σε πολλά, έχουμε καιρό μπροστά μας! Εγώ σε λίγες μέρες θα πάω για πρώτη φορά στο αεροδρόμιο, στην Αθήνα για μια πτήση για Θεσσαλονίκη, και μετά έρχεται το υπερ hub της Bangkok!! :D
 

emmy

Member
Μηνύματα
47
Likes
39
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Νομίζω πως θα συμφωνήσω ότι το αεροδρόμιο της Σιγκαπούρης με είχε εντυπωσιάσει περισσότερο, ειδικά όταν είδα να ποτίζουν τα λουλούδια, τα οποία δεν πίστευα ότι μπορεί να ήταν αληθινά!!!
Βέβαια θα τρελαινόμουν να δω το Αιθιοπικό! Ακούγεται τέλειο!!!

Τώρα, σχετικά με το Ελ.Βενιζέλος θα ήθελα κάποια στογμή να δω να έχει μπρίζες για φόρτηση κινητών/λαπτοπ κλπ, και δεν εννοώ αυτές που έχουν τυχαία διάσπαρτες, συνήθως έξω από τις τουαλέτες και που για να τις χρησιμοποιήσεις πρέπει να κάθεσαι γονατιστός όσο διαρκεί η φόρτηση!!!:clap:
(τουλάχιστον αυτό μου υπέδειξαν οι υπέυθυνοι που ρώτησα κατά τη διάρκεια επαγγελματικού ταξιδιού...)

Επίσης, όλα τα μεγάλα αεροδρόμια που έχει τύχει να βρεθώ προσφέρουν δωρεάν καροτσάκι για την μεταφορά των αποσκευών σε αντίθεση με το δικό μας μεγάλο, το οποίο θα προτιμούσα να ήταν λίγο πιο μικρό και ''άσχημο'' αλλά λίγο πιο ''πρακτικό''.
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολλα...
Οπως ελεγα και πριν παω, ετσι λεω και αφου πηγα και ειδα το Changi. Καλο ειναι,... αλλα σαν το Σαμουι δεν ειναι.

Να πω παντως οτι στο Changi ειδα την ομορφοτερη διαδρομη με τραινο ( αυτοματο - χωρις οδηγο) που σε πηγαινει απο το ενα teminal στο αλλο.
 

giannoula

Member
Μηνύματα
1.299
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
who knows???
Οπως ελεγα και πριν παω, ετσι λεω και αφου πηγα και ειδα το Changi. Καλο ειναι,... αλλα σαν το Σαμουι δεν ειναι.

Να πω παντως οτι στο Changi ειδα την ομορφοτερη διαδρομη με τραινο ( αυτοματο - χωρις οδηγο) που σε πηγαινει απο το ενα teminal στο αλλο.
Συμφωνώ απόλυτα άσε που είναι πεντακάθαρο με τα λουλούδια του τα συντριβάνια του κλπ. Βέβαια καμία σχέση με του Σαμούι που είναι παραμυθένιο και άκρως τροπικό. Το καλύτερο το είδα όμως στη Ζανζιβάρη που μπορεί να μην είναι παραμυθένιο ή τροπικό αλλά τις βαλίτσες ακόμα τις πετάνε με χέρια αντί να γυρίζουν στον διάδρομο και μάλιστα από μια τρύπα νοβοπάν!!!!!!! Όποιος προλάβει...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Να πω παντως οτι στο Changi ειδα την ομορφοτερη διαδρομη με τραινο ( αυτοματο - χωρις οδηγο) που σε πηγαινει απο το ενα teminal στο αλλο.
Σιγά το πράμα... Τη διαδρομή του CDGVAL στο CDG (επίσης αυτόματου χωρίς οδηγό) την έχεις δεί?
(Αστειέυομαι, η διαδρομή είναι εντελώς χάλια, ανάμεσα στα τσιμέντα των αυτοκινητόδρομων και τα μπλόκια των parking...)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom