Το συνεχιζόμενο έγκλημα της Δανίας

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.639
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
είναι εξωφρενική η βία πού βιώνουν τα ζώα από τα "νοήμοντα" όντα.
ψήφισα κι'εγώ φυσικά
μήπως είναι καιρός να κάνουμε κάτι ανάλογο καί γιά τις ταυρομαχίες???
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Για τις ταυρομαχίες γίνονται συνεχώς κινήσεις.

Εγώ έστειλα διαμαρτυρία και στον οργανισμό τουρισμού των νησιών και τους είπα ότι δεν θα πάω ποτέ εκεί και θα παρακινήσω όλους μου τους γνωστούς να κάνουν το ίδιο.
Σιγά μη του νοιάξει βέβαια, αλλά αν το κάνουν όλοι, ίσως και να το ξανασκεφτούν.
 

kategri

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας
Απορώ πως τα υπόλοιπα κράτη κάθονται και απλά κοιτάνε αυτό το έγκλημα! Θα έπρεπε να έχουν κάνει κάτι, είναι απαράδεκτο το ότι πρέπει να μαζεύουμε υπογραφές για κάτι τέτοιο. Αν ήταν άνθρωποι θα έπρεπε να είχαν επέμβει όλα τα υπόλοιπα κράτη και όχι μόνο η Δανία! Ελπίζω πάντως όλοι στο Forum να βάλουν την υπογραφή τους.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
151
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Για τις ταυρομαχίες γίνονται συνεχώς κινήσεις.

Εγώ έστειλα διαμαρτυρία και στον οργανισμό τουρισμού των νησιών και τους είπα ότι δεν θα πάω ποτέ εκεί και θα παρακινήσω όλους μου τους γνωστούς να κάνουν το ίδιο.
Σιγά μη του νοιάξει βέβαια, αλλά αν το κάνουν όλοι, ίσως και να το ξανασκεφτούν.
Μπορεί να μην σταματήσουν ποτέ,όμως εμείς δε θα γινουμε συνένοχοι και υποστηρικτές σε αυτές τις πράξεις και καλά έκανες και τους το έστειλες. μπράβο travel...
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μπορεί να μην σταματήσουν ποτέ,όμως εμείς δε θα γινουμε συνένοχοι και υποστηρικτές σε αυτές τις πράξεις και καλά έκανες και τους το έστειλες. μπράβο travel...
Mπορείτε να μπείτε στην ιστοσελίδα του οργανισμό των Φαρόε, όπου έχει τα email όλων των γραφείων προώθησης των νησιών και να στείλετε μια ευγενική και σύντομη διαμαρτυρία.

http://www.faroeislands.com/Default.aspx?pageid=9717

Εγώ έστειλα σε όλους.
Πήρα ακόμα και αγενείς απαντήσεις του τύπου: αν δεν σ'αρέσει μην έρχεσαι.
Ένας μάλιστα μου είπε ότι εσείς έχετε τις ταυρομαχίες γιαυτό και δεν θάρθουμε ποτέ στην Ελλάδα. Τόσο άσχετος!!!!!

http://www.faroeislands.com/Default.aspx?pageid=9717
 
Last edited by a moderator:

tiganitos

Member
Μηνύματα
65
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λεω για Καμενα Βουρλα
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Αντρισμος νεαρων Δανων εναντιων δελφινιων ...??? Δηλαδη ειναι ανωμαλοι οι τυποι εχουν ξεφυγει... δε ξερω μαλλον δε πρεπει να παιζουν πολλες γυναικες σε αυτα τα νησια
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.838
Likes
18.896
Μια και λέγατε για ταυρομαχίες, η Καταλωνία τις κατήργησε με νόμο.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αυτοί είναι κομπλεξάρες έχουμε πει ;)
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Μολις υπεγραψα!
Ας υπογραψουμε ολοι-ες, μηπως τυχον και σταματησει αυτη η ντροπη
και η ξεφτιλα!
Τι να πω...Ειμαι πολυ θυμωμενος και απογοητευμενος ταυτοχρονα...
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Το συγκεκριμένο θέμα έχει ανέβει εδώ και ένα χρόνο στο internet για ψηφοφορία μετά από κινητοποίηση οικολογικής οργάνωσης. Δυστυχώς τέτοιου είδους "τελετές ενηλικίωσης" αποτελούν σύνηθες φαινόμενο σ' όλη τη Σκανδιναβία, τα ίδια γίνονται σε απομακρυσμένα ψαροχώρια της Σουηδίας ή της Νορβηγίας. Το λυπηρό είναι ότι στις περισσότερες ευρωπαϊκές χώρες όλο και κάποιο είδος υποφέρει από τα πολιτισμένα δίποδα...
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Τα εχουμε πει. Ολη η μα#$%&α το ανθρωπου φαινεται στο πως συμπεριφερεται στα ζωα.

Απο τη μια οι Ιαπωνες με τις φαλαινες, απο την αλλη οι Φαροεζοι με τα δελφινια, οι Φιλλιπινεζοι με τα σκυλια πριν τα κανουν μπαρμπεκιου (οσοι δεν γνωρισετε τι κανουν, θα φριξετε), οι δυτικοι που σκωτωνουν φοριλες για τασακια και σκαμπω με τα χερια και τα ποδια τους και φυσικα οι δικοι μας οι ψευτομαγκες, που ολο και καποιο σκυλακι θα κακοποιησουν ή θα του βαλουν φολα, θα αφησουν καποιον γαιδαρο δεμενο στον ηλιο για να ψοφισει απο τη πεινα, θα κρεμασουν καμια γατα απο κανενα δενδρο, θα κυνηγανε βραδυ με 4Χ4 λαγους (οι Κρητικοι στο φορουμ ξερουν γιατι μιλαω) κλπ.

Η μονη λυση ειναι να λειτουργει καποιος νομος και να τους στελνουν στη ωυρου με τα αλλα καλοπαιδα, οχι να πληρωνουν προστιμο και να φευγουν.

ΥΓ1. Ας σταματησει αυτο το "Φεροες". Φερο (Σκανδιναβιστι) ή Φαρο (Αγγλιστι) ειναι το σωστο. Απλα καποιος μπαγλαμας σπορκαστερ πριν απο χρονια το πεταξε σε αγωνα ποδοσφαιρου, και εμεινε απο τοτε.

ΥΓ2. Ασε που πιθανον να εχουν και σχεση με την Ελλαδα, και ειδικα με τις Μυκηνες. Δειτε (και προσεξτε το "υ" δεν ειναι "ι"):
Mykines - Wikipedia, the free encyclopedia

Ο Λιακοπουλος αν το παρει χαμπαρι θα ετοιμασει νεο βιβλιο:lol::lol::lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.152
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom