Ιταλία Τρένα Ιταλία (trenitalia)

batso

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω κατι κ εγω αν ξερετε γιατι πρωτη φορα κλεινω τρενο στο εξωτερικο. εκλεισα 2 εισητηρια απ την τρενιταλια για 23 μαρτιου απο ρωμη για φλωρεντια 42 ευρω. μου ηρθε το ι μειλ. τωρα εκτυπωνω την κρατηση και μπαινω στο τρενο κατευθειαν? η εκει πρεπει να παω να μου εκτυπωσουν εισητηριο? επισης να κλεισω κ επιστροφη η θα βρω απο εκει? δεν εχω ξαναταξιδεψει με τρενο κ πολυ αγχωθηκα :D επισης στο ιμειλ που μου ηρθε μου λεει προειδοποιηση οτι εχω κανει κρατηση χωρις να ειμαι εγγεγραμμενη παιζει αυτο καποιο ρολο?
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Ticketless δεν είναι το εισιτήριό σου; Δεν χρειάζεται να εκτυπώσεις τίποτα, σημείωσε το PNR μόνο και δώσ'το στον ελεγκτή όταν περάσει. Μπορείς και να εκτυπώσεις το e-mail βέβαια αλλά δεν είναι απαραίτητο.
Επιστροφή θα βρεις από εκεί.
Δεν χρειάζεται να έχεις κάνει εγγραφή στο σάιτ, απλά σε διευκολύνει σε περίπτωση που θες να διαχειριστείς την κράτησή σου.
 

batso

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Ticketless δεν είναι το εισιτήριό σου; Δεν χρειάζεται να εκτυπώσεις τίποτα, σημείωσε το PNR μόνο και δώσ'το στον ελεγκτή όταν περάσει. Μπορείς και να εκτυπώσεις το e-mail βέβαια αλλά δεν είναι απαραίτητο.
Επιστροφή θα βρεις από εκεί.
Δεν χρειάζεται να έχεις κάνει εγγραφή στο σάιτ, απλά σε διευκολύνει σε περίπτωση που θες να διαχειριστείς την κράτησή σου.
Δεν ξερω τι ειναι το ticketless αλλα εκλεισα με τον ιδιο τροπο και για επιστροφη τωρα ειναι δεν ειναι σωστα δεν ξερω. σε ευχαριστω για την απαντηση σου. θα το εκτυπωσω καλου κακου κ ελπιζω να φτασω :D
 

sot1973

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Πρέβεζα (μάλλον)
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Ελλάδας
Καλημέρα σε όλους. Μήπως κάποιος που έχει εκδόσει εισητήρια από το site της trainitalia μπορεί να με βοηθείσει;
Μου ζητάει μόνιμη διεύθυνση στην Ιταλία και δε με αφήνει να προχωρήσω παρακάτω. Κάτι κάνω λάθος;
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Προσπαθείς να κάνεις εγγραφή; Προσπάθησε χωρίς εγγραφή.
edit: επιλέγεις τα δρομολόγια που θες και αφού σε πάει στο "my travel and payment" κάπου έχει να επιλέξεις registered user ή non registered user.
Πάντως μήπως έχει γίνει πρόσφατα αυτό; Πριν ένα χρόνο που είχα αγοράσει εισιτήρια είχα κάνει κανονικά εγγραφή. Δεν θυμάμαι τι είχα κάνει με τη διεύθυνση που ζητάει.
 
Last edited:

sot1973

Member
Μηνύματα
18
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Πρέβεζα (μάλλον)
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος της Ελλάδας
Σωστά, έχεις δίκιο. Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
 
Μηνύματα
12
Likes
6
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!
Θα ταξιδέψουμε 4 άτομα με τρένο από μιλάνο βενετία με επιστροφή τον Μάιο και ετοιμάζομαι να κλείσω μέσω της trenitalia!!!
η πιστωτική είναι στο όνομα του πατέρα μου, κάποιοι μου είπαν οτι ίσως χρειάζεται να είναι στο δικό μου όνομα ,λέτε να υπάρξει πρόβλημα???
ή γενικά υπάρχει πιθανότητα να μη γίνει δεκτή η κάρτα και να μην μπορέσει να γίνει η κράτηση...τα τελευταία ποστ αυτού του περιεχομένου που διάβασα ήταν το 2010 τωρα πια έχουμε 16!!!!
θερμοπαρακλω γ μια συντομη απαντηση ,ευχαριστω εκ των προτερων!!!!
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Δεν έχει σημασία ποιανού είναι η κάρτα, αφού αμέσως μετά την αγορά λαμβάνεις το εισιτήριο σου σε μορφή pdf και ταξιδεύεις με αυτό.
Τα τρένα ανάμεσα στο Μιλάνο και Βενετία είναι πολύ ωραία.
Καλά να περάσεις!
 
Μηνύματα
12
Likes
6
Βασικα μολις μου προεκυψε και αλλη μια απορια...(βλεπεις πρωτη φορα κλεινω με trenitalia)αν τυχον γνωριζεις...
εγω τωρα ειμαι ετοιμη να κανω την αγορα χωρις εγγραφη διοτι μου ζητα ιταλικες διευθυνσεις κτλπ...
και μου βγαζει ορο που λεει οτι σε αγορες χωρις εγγραφη is not provided the invoice
που ακριβως υπαρχει η διαφοροποιηση δεν μπορω να καταλαβω:p
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Κλείσε χωρίς εγγραφή επειδή το ιταλικό ΑΦΜ δεν έχεις και ακριβώς για αυτό δεν δίνει και invoice - απόδειξη/τιμολόγιο). Δεν το χρειάζεσαι φαντάζομαι οπότε κανένα πρόβλημα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.832
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom